Najlepšie bezdrôtové slúchadlá do uší 2024 + recenzie
Dobrá hudba, zaujímavý podcast či pracovný hovor. Nech sa už vo vašich ušiach prehráva čokoľvek, ostrý a ničím nerušený zvuk by mal byť samozrejmosťou. Poznáte to však – hluční susedia, električka či neodbytné deti v pozadí dokážu v takýchto prípadoch poriadne preveriť našu trpezlivosť. Riešením môžu byť bluetooth slúchadlá do uší s čoraz populárnejšou technológiou potlačenia okolitého hluku. Práve ňou disponuje aj absolútny víťaz nášho porovnania, model slúchadiel Sony WF-1000XM3. Nezabudnite však dočítať článok až do konca. Objavíte v ňom nielen tipy na 10 najlepších bezdrôtových slúchadiel do uší, ale aj návod, ako si v tejto kategórii vybrať zaručene správne.
Aké bezdrôtové slúchadlá do uší kúpiť?
Určite si pamätáte na časy, keď sa slúchadlá do uší vyberali podľa farby či typu konektora. Tie sú však už dávno preč a na trhu dnes rozhodujú úplne iné parametre. Vďaka nášmu porovnávaciemu testu nájdete na jednom mieste všetky dôležité technické špecifikácie, podľa ktorých by ste sa mali pri kúpe bezdrôtových slúchadiel riadiť. Nezabudli sme ani na dlhodobé používateľské skúsenosti, pretože práve tie pomáhajú používateľovi v dotvorení si komplexného obrazu o konkrétnom modeli a celkovej ponuke vo všeobecnosti. V neposlednom rade sme vybrali bluetooth slúchadlá do uší, ktoré nás svojimi kvalitami presvedčili. Ak vás kompletné recenzie bezdrôtových slúchadiel nezaujímajú, vyberte si na zákalde stručného popisu, ktorý sme k produktom prirpavili. Ktoré sú teda tie najlepšie bezdrôtové slúchadlá do uší?
Názov | Hodnotenie | Detail |
---|---|---|
Sony WF-1000XM3 ✔ Víťaz testu | Zobraziť produkt | |
Creative Outlier Pro ✔ Dobré recenzie | Zobraziť produkt | |
QCY T1C BK ✔ Cenový trhák | Zobraziť produkt |
Sony WF-1000XM3
Štupľové slúchadlá s ANC technológiou, AAC a SBC formát, 6 mm menič, Bluetooth 5.0, 6-hodinová výdrž na jedno nabitie.
Zobraziť viac infoJednoznačným víťazom nášho testu sa stali slúchadlá Sony WF-1000XM3 kombinujúce to najlepšie, čo momentálne trh ponúka. Ide o uzatvorené štupľové slúchadlá typu „true wireless“, teda bez akého prívodného či prepojovacieho kábla. Hrať vydržia po dobu 6 hodín, nabíjacie púzdro však k výdrži pridá ďalších 18 hodín počúvania. Samotné slúchadlá dokážu pracovať s kodekmi AAC aj SBC, pričom menič o veľkosti 6 mm podporí rozsah frekvencie od 20 do 20 000 Hz. Veľkou výhodou je prítomnosť technológie ANC, teda aktívneho potlačenia okolitého hluku.
Xiaomi Redmi Buds 3 Lite
Štupľové slúchadlá, 6 mm menič, Bluetooth 5.2, výdrž na jedno nabitie 5 hodín, ANC, odolnosť IP54.
Zobraziť viac infoLacné bezdrôtové slúchadlá značky Xiaomi zaujmú nielen dostupnou cenou, ale takisto moderným dizajnom. Spracovanie je plastové a ergonomické. Štupľové slúchadlá vydržia na jedno nabitie 5 hodín. Dodávané sú s nabíjacím puzdrom, ktoré predlží výdrž až na 18 hodín. Ovládanie je dotykové a vybavené sú aj mikrofónmi, vďaka čomu je dostupná funkcia telefonovania. Slúchadlá potešia kompaktnými rozmermi a zvýšenou odolnosťou IP54. Nedostatkom je horšia izolácia okolitého ruchu.
Samsung Galaxy Buds Pro
Štupľové slúchadlá s ANC technológiou, 11 mm menič, výdrž na jedno nabitie 8 hodín, Bluetooth 5.0.
Zobraziť viac infoČoraz častejšie prehovára v segmente bezdrôtových slúchadiel aj juhokórejský výrobca Samsung. Možno aj preto je jeho model Samsung Galaxy Buds Pro SM-R190 jedným z najlepších, ktoré v súčasnosti trh ponúka. Technológia ANC sa v tomto prípade prispôsobuje situácii a keď slúchadlá detekujú váš hlas, vypne sa. Zvuk od AKG s certifikáciou Harman zasa vytvorí priestorový Dolby Atmos výstup. Slúchadlá vydržia hrať (spolu s kapacitou dobíjacieho púzdra) až 28 hodín, respektíve 18 hodín pri vypnutej technológii AAC.
Hodnotené parametre
Aby ste neurobili pri kúpe bezdrôtových slúchadiel do uší chybu, mali by ste brať ohľad na viacero dôležitých parametrov. Medzi ne pritom nespadajú len dlhodobé používateľské skúsenosti a spokojnosť spotrebiteľov v praxi, ale aj podstatné technické špecifikácie. Nemusíte sa obávať, v ponuke sa rozhodne nestratíte. V našom porovnávaciemu teste sluchátok do uší totiž nájdete všetko prehľadne napísané na jednom mieste. Na čo si teda dať pri výbere bluetooth slúchadiel pozor?
Aby sme vám dokázali predstaviť tie najlepšie produkty, ktorých kúpa by pre vás mala byť skutočným potešením, strávili sme desiatky hodín prieskumom trhu, analýzou a porovnávaním jednotlivých modelov slúchadiel do uší. Nevychádzali sme len z produktových katalógov výrobcov či nezávislých zahraničných zdrojov, ale pomocnými sa nám stali aj porovnávač cien Heureka.sk, internetoví predajcovia Alza.sk, Mall.sk, Hej.sk či elektrodomy Datart a NAY Elektro.
Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.
Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi.
Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.
Recenzie bezdrôtových slúchadiel do uší
Sľúbili sme vám zhrnutie najdôležitejších technických špecifikácií a dlhodobých používateľských skúseností na jednom mieste. To všetko a ešte omnoho viac nájdete v našom nezávislom a nezaujatom porovnávacom teste slúchadiel, ktorý si za kladie za cieľ pomôcť spotrebiteľom s výberom najlepšieho možného produktu v danej kategórii. V tomto prípade sa spolu zameriame recenzie bezdôtových slúchadiel do uší. Veríme, že vám náš pohľad pomôže si vybrať čo najlepšie bluetooth slúchadlá na telefonovanie, prácu, počúvanie hudby, podcastov alebo na iný účel.
Sony WF-1000XM3
Štupľové slúchadlá s ANC technológiou, AAC a SBC formát, 6 mm menič, Bluetooth 5.0, 6-hodinová výdrž na jedno nabitie.
Pozrieť najlepšiu ponukuAbsolútnym víťazom nášho porovnávacieho testu sa stal model slúchadiel Sony WF-1000XM3 – na prvý pohľad nenápadné čierne špunty, ktoré však vo svojich útrobách ukrývajú viacero zaujímavých špecifikácií. Jednoznačne najväčšou výhodou je prítomnosť technológie ANC, teda aktívneho potlačenia okolitého hluku. Vďaka nemu sa môžete jednoducho zbaviť nepríjemného ruchu v kancelárii či počas cestovania. Vďaka gumenej koncovke zapadne slúchadlo priamo do vášho zvukovodu a ruch z okolia jednoducho odfiltruje. Poteší aj prítomnosť AAC kodeku z dielne Apple, ktorý tu vhodne dopĺňa starší SBC formát a výrazne tak zvyšuje kvalitu reprodukovaného zvuku.
O hudobný výstup sa v tomto prípade stará menič s veľkosťou 6 milimetrov, samotné slúchadlá sú schopné vyprodukovať štandardný frekvenčný rozsah 20 – 20 000 Hz. Samozrejmosťou je prítomnosť bezdrôtovej technológie Blueetooth vo verzii 5.0, vďaka čomu bude pripojenie rýchle a stabilné. Príjemne poteší aj výdrž batérie, na jedno nabitie totiž zvládnu hrať slúchadlá 6 hodín pri zapnutom ANC, prípadne 8 hodín bez aktívneho potlačenia okolitého hluku. Spoľahnúť sa môžete aj na 3 plné dobitia pomocou puzdra. Celkovo vás tak čaká 24, respektíve 32-hodinová výdrž batérie, a to v závislosti na spôsobe používania. Nabíjanie pritom prebehne rýchlo, len 10 minút v elektrickej sieti sa postará o ďalšiu hodinu a pol hudobného zážitku. Slúchadlá ponúkajú dotykové plôšky, vďaka ktorým sa stáva ovládanie jednoduchým a intuitívnym.
Typ slúchadiel: štuple ● Veľkosť meniča: 6 mm ● Výdrž: 6 hod. (s puzdrom 24 hod.) ● Bluetooth: 5.0 ● ANC: áno
Xiaomi Redmi Buds 3 Lite
Štupľové slúchadlá, 6 mm menič, Bluetooth 5.2, výdrž na jedno nabitie 5 hodín, ANC, odolnosť IP54.
Pozrieť najlepšiu ponukuZ dielne spoločnosti Xiaomi prišli na trh bezdrôtové slúchadlá Redmi Buds 3 Lite. Spotrebiteľov slúchadlá zaujmú predovšetkým nízkou cenou a následne moderným dizajnom a kompaktnými rozmermi. Dodávané sú s nabíjacím puzdrom, vďaka ktorému sa predĺži ich výdrž.
Bluteooth „štupľovky“, ako sa zvykne tomuto typu slúchadiel hovoriť, Xiaomi Redmi Buds 3 Lite patria do kategórie lacných. Preto je potrebné rátať s kompromismi. Veľkým pozitívom však je s určitosťou výdrž batérie. Bez puzdra vydržia na jedno nabitie až 5 hodín. S puzdrom až 18 hodín. Trochu nepraktické je, že puzdro nedisponuje žiadnym ukazovateľom stavu nabitia. Neviete tak, či má krabička energiu na 18 hodín alebo 2 hodiny. V tomto smere trocha nedomyslené.
Akustické podanie hudby nepatrí k najhorším. Chýbať budú basy, no v danej cene netreba očakávať nadštandard. Naopak, zvuk je aj na základe hodnotení zákazníkov na dobrej úrovni a ohlasy sú pozitívne. Problém používatelia nehlásili ani s pripojením či pri spárovaní s mobilným telefónom. Ten sa môže dostaviť až tesne pred vybíjaním slúchadiel, keď Bluetooth 5.2 stráca signál. Xiaomi slúchadlá umožňujú prijímanie hovorov, majú funkciu telefonovania.
Na prvý pohľad by sa Xiaomi Redmi Buds 3 Lite podobali na rôzne konkurenčné modely. Sú kompaktné a veľmi ľahké. Prevedenie je plastové a Bluetooth slúchadlá majú certifikáciu IP54. Dotykové ovládanie je v zásade štandardné a funkciami bezdrôtové slúchadlá nijak neprekvapia – prepínanie hudby jedným poklepaním, spustenie či pozastavenie hudby alebo trojitým poklepaním prijmete hovor.
Viacero zákazníkov i odborné testy neodporúčajú slúchadlá na dlhé počúvanie. Hoci ich výrobca označuje prívlastkom ergonomické, medzi recenziami nájdete viacero postrehov, ktoré konštatujú, že v uchu nesedia dobre alebo tlačia. Ďalším podstatným nedostatkom sú mikrofóny, ktoré sú síce vysokocitlivé, no šum a ozvena sú počas hovorov veľmi výrazné. S potláčaním okolitého šumu teda rozhodne nepočítajte. V tomto ohľade sa teda prejaví nízka cena.
Celkový dojem zo slúchadiel Xiaomi Redmi Buds 3 Lite je priamo úmerný cene, za ktorú si ich možno obstarať. V zásade, nízka cena je ich najsilnejšia stránka. Na základe recenzií spotrebiteľov však ani zvuk nie je úplne márny a práve naopak. Akustika je dobrá až na horšiu izoláciu ruchov. Tá sa prejavuje aj pri telefonovaní, kedy sú šum a ozvena pomerne výrazné a zrozumiteľnosť je výrazne horšia. Kritika je smerovaná aj na samotnú ergonómiu. Medzi recenziami je viacero postrehov, že slúchadlá tlačia a počas dlhého počúvania sú nekomfortné.
Pozitívom je dobrá výdrž batérie na úrovni 5 hodín na jedno nabitie, s puzdrom až 18 hodín. Nepraktické je len to, že slúchadlá ani puzdro nemajú indikátor stavu nabitia a neviete tak, koľko energie si batérie nesú. Celkovo však kvalita zvuku a vyhotovenia zodpovedá nízkej cenovej kategórii.
Typ slúchadiel: štuple ● Veľkosť meniča: 6 mm ● Výdrž: 5 hod. (s puzdrom 18 hod.) ● Bluetooth: 5.2 ● Odolnosť: IP54 ● Typ nabíjania: USB-C ● Hmotnosť: 36 g (s puzdrom)
Samsung Galaxy Buds Pro
Štupľové slúchadlá s ANC technológiou, 11 mm menič, výdrž na jedno nabitie 8 hodín, Bluetooth 5.0.
Pozrieť najlepšiu ponukuNekompromisné bezdrôtové slúchadlá určené na všetky príležitosti – presne také sú bluetooth štupľové slúchadlá Samsung Galaxy Buds Pro SM-R190. Samozrejmosťou je prítomnosť technológie ANC, ktorá dokáže v prípade potreby odfiltrovať až 99 % okolitého hluku. Samotné slúchadlá ďalej disponujú dvojpásmovými reproduktormi s väčším meničom, vďaka čomu je používateľ obdarený vyváženým zvukom a vysokou frekvenčnou odozvou. O plné basy sa postará 11-milimetrový woofer (basový reproduktor), nízke skreslenie a ostrý priestorový zvuk zasa zabezpečí tweeter (výškový reproduktor) s veľkosťou 6,5 mm.
Samotné štupľové slúchadlá z dielne Samsungu sa môžu pochváliť aj príjemnou výdržou zabezpečujúcou dlhé hodiny bezproblémové počúvania. Samsung Galaxy Buds Pro zvládnu hrať na jedno nabitie po dobu 5 hodín s, respektíve 8 hodín bez zapnutej technológie ANC. V závislosti na spôsobe používania ďalej dobíjací obal ponúkne ďalších 13 až 20 hodín čistého zvuku. V porovnaní s konkurenčnými modelmi majú slúchadlá "navrch" v smere odolnosti. Vydržia totiž tlak vody v hĺbke 1 metra, a to po dobu 30 minút. Napriek tomu ich výrobca neodporúča používať počas plávania, sprchovania či v saune.
Typ slúchadiel: štuple ● Veľkosť meniča: 11 mm ● Výdrž: 8 hod. (s puzdrom 28 hod.) ● Bluetooth: 5.0 ● ANC: áno
Apple AirPods MRXJ2ZM/A
Slúchadlá do uší bez ANC technológie, lightning konektor, výdrž na jedno nabitie 5 hodín, Bluetooth 5.0.
Pozrieť najlepšiu ponukuKlasické „AirPody“ sa stali vo svete bezdrôtových slúchadiel už akousi ikonou. Trčiacu nožičku z ucha si pritom neobľúbili len používatelia iPhonov, ale aj priaznivci iných operačných platforiem. A aj keď sú na trhu už niekoľko rokov, v segmente bezdrôtových slúchadiel majú stále čo povedať. V našom porovnaní ide o prvé slúchadlá typu „do uší“, teda také, ktoré si nezavediete priamo do zvukovodu. Aj z tohto dôvodu tu funkcia ANC chýba. Čiastočne ju nahrádza čip H1, ktorý dopomáha mikrofónom hluk filtrovať metódou formovania lúča, ale deje sa tak len počas toho, keď slúchadlá detegujú hlas používateľa. Napriek tomu môžu štuple používateľovi chýbať.
Slúchadlá AirPods sa tešia veľkej obľube najmä z dôvodu širokej konektivity. Tá by mala prebiehať podľa výrobcu v porovnaní s prvou generáciou slúchadiel až 1,5-krát rýchlejšie, pričom latencia pri hraní hier by mala klesnúť o 30 %. Obľúbeným je aj inteligentné ovládanie pozostávajúce z dotykových plôch, ktorým dopomáha prítomnosť pohybového akcelometra či optického senzora. Slúchadlá tak rozpoznajú nielen používateľov hlas, ale aj to, či sú práve zavedené v ušiach. Ak nie, reprodukovaný zvuk jednoducho pozastavia, čím šetria výdrž batérie. Tá je tu skôr priemerná. Slúchadlá dokážu hrať na jedno nabitie po dobu 5 hodín, respektíve zvládnu 3 hodiny hovoru. S bezdrôtovým dobíjacím obalom však výdrž stúpa na slušných 24 hodín.
Typ slúchadiel: do uší ● Konektor: lightning ● Výdrž: 5 hod. (s puzdrom 24 hod.) ● Bluetooth: 5.0 ● ANC: nie
Ďalšie zaujímavé produkty
Nevybrali ste si spomedzi porovnávaných modelov? Ponuka je naozaj široká a každý hľadá niečo špecifické. Žiaden strach, prinášame vám aj tipy na alternatívne bezdrôtové slúchadlá do uší. Každé z nich budú pritom vynikať v niečom inom – niektoré vás prekvapia skvelými funkciami, iné potešia príjemnou cenovkou. Zabúdať netreba ani na fakt, že najlepšie bezdrôtové slúchadlá vníma každý podľa účelu používania inak. Pri výbere zohrala úlohu opäť aj dlhodobá spokojnosť medzi používateľmi. Vďaka tomu si môžete byť istí, že kúpou slúchadiel neurobíte krok vedľa.
Bezdrôtové slúchadlá do uší Honor Choice Earbuds X5 potešia najmä milovníkov AirPods z dielne Applu, na ktoré sa nápadne podobajú. Popri dizajne majú pritom podobnú aj výdrž batérie – 27 hodín s nabíjacím puzdrom či konektivitu na úrovni Bluetooth 5.2. Sú odolné proti striekajúvej vode. Ponúknu tiež technológiu ANC. Ide o lacné bluetooth slúchadlá do uší, ktoré cielia najmä na športovcov.
Takými sú aj nenápadné štupľové slúchadlá Niceboy Hive Podsie dostupné v bielom i čiernom farebnom prevedení. Tie v sebe kombinujú 8-milimetrový menič s frekvenčným rozsahom od 20 do 20 000 Hz. Podporujú kodeky AAC a SBC. Prítomné je aj potlačenie okolitého hluku, očakávajte ho však skôr na základnej úrovni. Na druhej strane však poteší nadštandardná výdrž na jedno nabitie, až 9,5 hodín, pričom s plnou kapacitou nabíjacieho puzdra stúpne táto hodnota na 35 hodín.
Ak považujete štuple Pro z dielne Samsungu za zbytočne výkonné, siahnite po ich nenápadnejšom súrodencovi Samsung Galaxy Buds2 SM-R177. Tie ponúknu priaznivejšiu cenovku v kombinácii so stále zaujímavými parametrami. Poteší funkcia aktívneho potlačenia okolitého hluku a 5-hodinová výdrž na jedno nabitie. Tá sa navyše vďaka nabíjaciemu obalu znásobí a slúchadlá tak ponúknu celkovo 20 hodín reprodukovaného zvuku. Samozrejmosťou je bezdrôtové nabíjanie aj trojica prítomných mikrofónov.
Po klone najvýkonnejších slúchadiel Applu tu máme ďalšiu kópiu – tentoraz klasických AirPodov. Postaral sa o ňu čínsky výrobca Xiaomi, ktorý svoje zariadenie pomenoval ako Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic. Slúchadlá do uší sľubujú 5-hodinovú výdrž na jedno nabitie a celkovo 20 hodín počúvania vďaka nabíjaciemu puzdru. Aktívne potlačenie ruchu chýba, aj keď mikrofóny sa ho snažia nahradiť a hladinu prehrávaného zvuku upravujú automaticky. Výhodou je prítomnosť kodeku AAC, dotykového ovládania aj podpory hlasového asistenta.
Rad predstavených produktov uzatvára zástupca zlatej strednej triedy v podobe modelu Koss TWS250i. V tomto prípade sa výrobca vydal cestou dôsledného vyplnenia zvukovodov pomocou štupľov. Parametre veľmi nenadchnú, ale ani neurazia – odolnosť na úrovni IPX5, frekvenčný rozsah od 20 Hz do 20 kHz, priemer meniča na úrovni 6 mm, 12-hodinová výdrž batérie a konektivita na maximálnu vzdialenosť 10 metrov. Zvuk je kvalitný, avšak chýba potlačovanie okolitého ruchu.
Najpredávanejšie podľa Heureka.sk
Pri výbere vašich nových bluetooth slúchadiel by ste nemali zohľadniť len kvalitu prevedenia či technické parametre, ale aj spokojnosť medzi používateľmi. Aj preto je dôležité sledovať rebríček najpredávanejších bezdrôtových slúchadiel do uší, ktorý vám napovie vždy o tých najnovších trendoch na slovenskom trhu. Zoznam najpredávanejších slúchadiel vychádza z údajov porovnávacieho portálu Heureka.sk. Tie pre vás budeme pravidelne aktualizovať, vďaka čomu sa môžete tešiť vždy na ten najaktuálnejší rebríček.
Návod, ako vybrať bezdrôtové slúchadlá do uší
Zvažujete nákup nových bezdrôtových slúchadiel? Nezabudnite si ho poriadne premyslieť. Aby vás totiž slúchadlá nesklamali, vychádzať budete musieť z viacerých parametrov, technických špecifikácií a idálne aj z používateľských skúseností. Nikdy sa neriaďte pri výbere podľa toho, aké sú dané štuplové slúchadlá pekné alebo akej sú farby. Pri výbere zohľadnite účel ich používania, vaše preferencie týkajúce sa kvality reprodukcie zvuku a zabúdať netreba ani na ovládateľnosť či komfort pri nosení. Ktoré sú tie naj bezdrôtové slúchadlá do uší? To sa dozviete v našom komplexnom návode, ako si vybrať najlepšie bluetooth slúchadlá.
- Bluetooth verzie
- Štuple vs. slúchadlá do uší
- Výdrž a spôsob nabíjania
- Ovládanie
- Ďalšie dôležité parametre
- Funkcie, ktoré zavážia
- Veľkosť slúchadiel
- Cena a renomovaní výrobcovia
Bluetooth slúchadlá do uší - ako to funguje?
Ešte pred kúpou samotných slúchadiel je dobré vedieť, na akom princípe pracujú. Pripojenie totiž prebieha cez bezdrôtovú technológiu Bluetooth, pričom samotný štandard si za cieľ kladie prepojiť dve zariadenia tak, aby spolu dokázali komunikovať. V tomto prípade tak hovoríme o prepojení smartfónu či notebooku s bezdrôtovými slúchadlami. Bluetooth medzi nimi následne prevádza signál a audio súbory, a to tak, aby bol výsledkom súvislý akustický tok v meničoch, ktoré sú v podobe slúchadiel v používateľových ušiach. Na trhu sa môžete stretnúť s viacerými verziami bezdrôtového štandardu Bluetooth, tieto pritom priamo ovplyvňujú rýchlosť a stabilitu prenosu. V prípade bluetooth slúchadiel sú najčastejšie využívanými verzie:
- Bluetooth 4.0: Vznikol v roku 2010 ako doplnenie o rok staršej verzie 3.0. Cieľom nebolo nahradiť ju, ale vylepšiť stabilitu pripojenia. Vďaka bluetooth 4.0 vydrží zariadenie spárované aj pri strate spojenia. Výhodou je fakt, že vysielanie neruší LTE signál. Napriek tomu však ide o staršiu verziu, ktorá sa už v súčasne produkovaných slúchadlách nepoužíva a stretnúť sa s ňou môžete skôr v dopredávaných modeloch.
- Bluetooth 5.0: Novšia verzia, s ktorou sa na trhu stretnete najčastejšie. V tomto prípade klesla energetická náročnosť na zariadenie, zlepšila sa responzivita a zriadila sa možnosť voľby medzi viacerými prenosovými rýchlosťami. Platí pritom, že čím nižšia rýchlosť je zvolená, tým je dosah pripojenia väčší. Bluetooth 5.0 je považovaný za výrazný krok k zlepšeniu internetu vecí. Od roku 2016 je tak v segmente bezdrôtových slúchadiel najvyužívanejší.
- Bluetooth 5.1: Ide o akúsi nadstavbu verzie 5.0 z roku 2019. V tomto prípade sa vylepšenia dotkli najmä oblastí, ktoré s bezdrôtovým prenosom zvuku bytostne nesúvisia – vylepšená bola navigácia a určenie polohy.
- Bluetooth 5.2: Ako už určite tušíte, aj toto vylepšenie vychádza z verzie 5.0. Inovácia z roku 2020 sa pritom priamo podieľa na kvalite zvuku produkovaného v bezdrôtových bluetooth slúchadlách. Vylepšenie totiž prinieslo LE Audio zlepšenie zvuku vzduchom a opätovné zníženie energetickej náročnosti.
Štupľové slúchadlá vs. slúchadlá do uší
Jedným z najzákladnejších delení bezdrôtových slúchadiel do uší je to na základe zavedenia. Rozlišujeme štupľové slúchadlá, ktoré si za cieľ kladú vyplniť celý zvukovod a klasické slúchadlá do uší štandardne dodávané so smartfónom v balení.
Štupľové slúchadlá do uší sú dnes veľmi preferované z dôvodu lepšej stability vo zvukovode. Gumové nadstavce (štuplíky) sú dodávané štandardne v troch veľkostiach (S, M, L), vďaka čomu sa prispôsobia väčšine uší. V takom prípade drží slúchadlo pevne vo zvukovode, čím klesá riziko jeho vypadnutia a stratenia. Výhodou tesnenia je tiež filtrovanie okolitého hluku. To môže byť buď pasívne, alebo aktívne. Nevýhodou štupľových slúchadiel môže byť tlak vyvíjaný na ucho. Pre niektorých používateľov môže byť pri dlhšom nosení nepríjemný.
Bluetooth slúchadlá do uší vychádzajú z konštrukcie, ktorú poznáme ešte z minulého desaťročia. Aj v tomto smere sa však snažia výrobcovia inovovať. Príkladom sú ergonomicky tvarované slúchadlá AirPords z dielne amerického výrobcu Apple. Tie zapadnú do ucha, kde sa vďaka tvaru „zakotvia“. Hlavným rozdieľom je práve absencia, tzv. gumových štuplíkov, ktoré majú o niešo výraznejší izolačný cahrakter. Nevýhodou tejto otvorenejšej konštrukcie (v porovnaní so štupľami) teda je, že nedokážu tak efektívne filtrovať nežiaduci hluk z okolia. Pri vyššej hlasitosti navyše zvuk vychádza do okolia. Spravidla však ide o lacnejšie slúchadlá vhodné na provizórne či núdzové využitie.
Bezdrôtové slúchadlá vydržia hrať niekoľko hodín
Samotné bluetooth slúchadlá do uší disponujú vlastnou batériou zabezpečujúcou ich výdrž pri hudobnom prehrávaní. Je však potrebné si uvedomiť, že vzhľadom na veľkosť samotného slúchadla nie je možné očakávať extrémnu výdrž. Dôležitou tak nie je ani kapacita batérie, ale spôsob používania. Rôzne modely totiž disponujú odlišnými technológiami – za príklad si zoberme bezdrôtové slúchadlá s aktívnym potlačením okolitého hluku (ANC). V prípade, že budeme túto technológiu aktívne využívať, výdrž slúchadiel klesne o štvrtinu až tretinu v porovnaní s tou, keď bude ANC vypnuté. Vo všeobecnosti môžeme povedať, že výdrž na jedno nabitie sa bude pohybovať štandardne v rozmedzí niekoľkých hodín.
Lacné bezdrôtové slúchadlá môžu vydržať na jedno nabitie 1 hodinu alebo 20 hodín, rovnako ako drahšie modely. Podstatná však je kvalita reprodukcie a tiež spomenuté technológie. V priemere sa dnes výdrž bluetooth slúchadiel pohybuje na úrovni od 3 až do 20 hodín. Nájdu sa tiež bluetooth slúchadlá s uvádzanou maximálnou výdržou až 40 hodín a viac. Treba však pozorne čítať či sa nejedná o uvádzanú výdrž aj spolu s výdržou nabíjacieho puzdra.
Nabíjanie bluetooth slúchadiel a nabíjacie puzdro
Výdrž na jedno nabitie nie je v prípade výdrže slúchadiel do uší tým najdôležitejším parametrom. Omnoho podstatnejšou sa v tomto prípade stáva výdrž nabíjacieho puzdra. Tá totiž rozhoduje o tom, koľkokrát slúchadlá nabijete naplno bez potreby elektrickej energie. Navyše, v obale sa slúchadlá nabíjajú aj priebežne. Aj preto vybavujú výrobcovia nabíjacie puzdra modernými Li-Ion akumulátormi schopnými dobiť slúchadlá aj niekoľkokrát. Štandardnom je v celkovom súčte aspoň 15-hodinová výdrž slúchadiel, čokoľvek nad touto hranicou je skôr výhodou.
Pri kúpe sa nezabudnite zamerať aj na spôsob, akým sa samotné puzdro nabíja. Väčšina výrobcov totiž prechádza na nabíjací konektor USB-C, ktorý spravidla zabezpečuje aj funkciu rýchleho nabíjania. Vďaka nemu postačí 10 či 20 minút v elektrickej sieti a vaše slúchadlá získajú dostatok energie na niekoľkohodinové prehrávanie. Čoraz obľúbenejším sa stáva bezdrôtové nabíjanie alebo magnetické nabíjanie. Dávajte si však pozor na to, aby ho vaše puzdro podporovalo. Na trhu môžete nájsť stále aj staršie nabíjacie konektory ako micro USB alebo Lightning konektor. V takom prípade je potrebné myslieť na to, aby ste so sebou mali vždy potrebný kábel, prípadne redukciu.
Ovládanie slúchadiel dotykom či tlačidlami
Spôsob ovládania slúchadiel súvisí ako s funkcionalitou, tak aj s komfortom. Vo všeobecnosti totiž rozlišujeme dva základné typy ovládania – mechanické a dotykové. Prvý typ pracuje s mechanickými tlačidlami priamo na slúchadlách. Tento spôsob ovládania je síce mimoriadne presný, na druhú stranu však môže pôsobiť, najmä v prípade štupľových slúchadiel, nepríjemne. Na zariadenie je totiž potrebné vyvinúť väčší tlak, výsledkom čoho je hlbšie zatlačenie do zvukovodu. Alternatívou môže byť dotykové ovládanie pomocou dotykových plôch či gest. Na slúchadlo nie je potrebné tlačiť, vďaka čomu predídete jeho zatláčaniu do zvukovodu. Najmä v prípade mokrých či znečistených rúk však nemusí slúchadlo zareagovať správne a požiadavku si môže vyhodnotiť chybne. Napríklad namiesto pridania hlasitosti zastavíte prehrávanie. Pokyny dotykom sa zvyčajne líšia dobou stlačenia alebo počtom dotykov.
Kvalitné bezdrôtové slúchadlá do uší a ich vlastnosti
- Frekvencia: Rozhoduje o tom, čo všetko budete vo vašich slúchadlách počuť. Zvuk je totiž mechanickým vlnením v látkovom prostredí, ktoré vyvoláva v ľudskom uchu zvukový vnem. Ten je štandardne pokrytý v rozmedzí od 16 do 20 000 Hz, respektíve 20 kHz. Práve to je horná hranica, s ktorou sa stretnete v prípade bezdrôtových slúchadiel najčastiejšie. Napokon, akákoľvek vyššia frekvencia by bola zbytočná. Štandardne preto bezdrôtové slúchadlá pracujú s frekvenciou od 20 Hz do 20 kHz.
- Impedancia: Kontroverzná veličina, na ktorej budete vždy strácať. Ide o odpor, ktorý bude musieť zvuk prekonať, aby sa dostal do vašich uší. Mohli by ste si preto povedať, že čím menším odporom budú slúchadlá disponovať, tým to bude pre používateľa výhodnejšie. Do bodky to však neplatí. Nižší odpor síce znamená nižšiu energetickú náročnosť, ale aj nižšiu kvalitu reprodukovaného zvuku. Ak si teda chcete užiť najvyššiu možnú kvalitu, strpieť budete musieť aj vyšší odpor. To však odporúčame len v prípade, že máte k dispozícii elektrickú sieť na prípadné dobíjanie. Vo všeobecnosti by impedancia v prípade bezdrôtových bluetooth slúchadiel do uší nemala presiahnuť hodnotu 100 Ω.
- Citlivosť: V tomto prípade ide o akustický tlak, ktorý dokážu slúchadlá vyprodukovať. Platí priama úmera – čím vyšší tlak, tým vyššia bude hlasitosť reprodukovaného zvuku. Vyberať je potrebné s rozumom, dlhodobé vystavenie príliš vysokej hlasitosti totiž môže sluch nenávratne poškodiť. Rozumnou voľbou budú slúchadlá s citlivosťou do 100 dB/mW (decibelov na miliwatt).
Pozastavenie prehrávania aj potlačenie okolitého hluku
Pri výbere bezdrôtových slúchadiel do uší sa nezabudnite zamerať aj na parametre, ktoré sa budú priamo podieľať na kvalite a komforte pri počúvaní. Ktoré sú tie najlepšie doplnkové funkcie?
- ANC – funkcia aktívneho potlačenia okolitého hluku: Technológiu ANC alebo tiež Active Noise Cancellation či aktívne potlačenie okolitého hluku oceníte najmä v prípadoch, že cestujete hromadnou dopravou alebo sa rozhodne sused vo vedľajšom byte rekonštruovať. Táto funkcia využíva mikrofóny prítomné na slúchadlách (spravidla kombináciu vonkajších a vnútorných, avšak závisí to od vybavenia konkrétneho modelu) na vytváranie aktívneho šumu. Ten následne pôsobí deštruktívne na ruchy z okolia, vďaka čomu sa ich dostáva do ucha len nevyhnutné minimum. Výsledkom je vysoká kvalita a ostrosť reprodukovaného zvuku. Viacerí výrobcovia navyše ponúkajú možnosť individuálneho nastavenia ANC, a to na základe aktuálnych potrieb. Ak prechádzate cez cestu, mieru aktívneho potlačenia okolitého hluku by ste si mali z dôvodu bezpečnosti znížiť. Aj preto je štandardom nastavenie úrovne ANC na 0, 25, 50, 75 a 100 %. Platí, že čím nižšiu hodnotu si zvolíte, tým viac ruchov budete počuť. Niektorí z producentov ponúkajú aj takzvaný „awareness mode“, teda modus, keď slúchadlá zvuk reprodukujú priamo zo vstavaných mikrofónov. Funkciu oceníte najmä pri rozhovoroch, počas ktorých si tak nemusíte slúchadlá vyberať.
- Automatické pozastavenie prehrávania: Predstavte si situáciu, keď na vás niekto v rýchlosti prehovorí. Alebo sa len potrebujete zorientovať v priestore. Namiesto zložitého pozastavenia skladby či podcastu si stačí slúchadlá jednoducho vytiahnuť z uší. Tie na základe okolitého tlaku vyhodnotia, že zvuk práve nepočúvate a automaticky ho pozastavia. Po opätovnom zavedení slúchadiel ho zasa znova spustia.
- Režim šetrenia batérie: Tie najmodernejšie bluetooth slúchadlá do uší dokážu samostatne vyhodnotiť aj situácie, keď strácajú svoju výdrž. V takom prípade je možné nastavenie automatického či manuálneho spustenia režimu šetrenia batérie. Slúchadlá znížia hlasitosť reprodukovaného zvuku, vypnú režim aktívneho potlačenia hluku či znemožnia využívanie hlasového asistenta. V tomto mode zotrvajú do momentu, kým ich opäť nenabijete.
Sluchátka do uší a optimálna veľkosť
Pri výbere svojich nových slúchadiel by ste nemali zabúdať ani na komfort pri nosení. Typ a tvar slúchadiel si vyberajte podľa vlastných požiadaviek a preferencií. Vždy sa však presvedčte o tom, že vám slúchadlá v ušiach pevne sedia a nevypádavajú. V opačnom prípade riskujete ich stratu. Dobré je vyhnúť sa aj najľahším modelom z váhovej kategórie začínajúcej na jednotkách gramov. Veľmi ľahko totiž môžete na slúchadlá v uchu zabudnúť.
Zohľadnite aj veľkosť samotného nabíjacieho puzdra. Väčšina výrobcov ho prispôsobuje na potreby prenášania vo vreckách, v niektorých prípadoch však bude lepšie voliť samostatnú taštičku či batoh.
Cena môže prekvapiť hneď dvakrát
O tom, že žijeme vo svete moderných technológií, už niet najmenších pochýb. Prejavuje sa to aj v segmente bezdrôtových slúchadiel, kde si človek často priplatí viac ako yb možno čakal. Koniec-koncov, zmeny na trhu sa odrážajú v najväčšej miere na cenách samotných produktov. To však neznamená, že na trhu nie sú aj lacné bezdrôtové slúchadlá. Ak sa pokúsite cenu tlačiť dole, ako nenáročný poslucháč zaplatíte do 50 eur, pričom najlacnejšie bluetooth slúchadlá nestoja viac ako 20 eur. Existujú dokonca lacnejšie slúchadlá do uší, ktoré disponujú prepojovacím káblom, no ten neslúži na zapojenie do zariadenia, ale na vzájomné prepojenie slúchadiel.
Ak ste milovnikmi najnovších technológií, budete musieť načrieť do svojej peňaženky hlbšie. Vo všeobecnosti môžeme povedať, že vlajkové lode spoločností ako Apple, Samsung, Sony či Sennheiser len zriedka podliezajú hranicu 200 eur. V závislosti od prevedenia vás môžu stáť aj niekoľko stoviek eur.
O to príjemnejší je pri prieskume trhu pohľad na low-end zariadenia, respektíve slúchadlá nie tej nalacnejšej, ale tej strednej triedy. Tie zvyčajne ponúknu cenovku v rozmedzí od 70 do 200 eur. Samozrejme, konečná cena sa odvíja nielen od prítomných funkcií či kvality spracovania, ale aj od značky slúchadiel.
Bezdrôtové slúchadlá Xiaomi, JBL, Apple či Samsung držia úroveň
Práve značka na obale je jedným z parametrov, ktorý dokáže cenu produktu rapídne zvýšiť. V segmente bezdrôtových bluetooth slúchadiel sa čoraz častejšie objavujú menší a menej známi výrobcovia sústrediaci sa na stredne náročných a nenáročných používateľov. To však nie je rozhodne prípad technologických gigantov v podobe najznámejších spoločností. Veľmi obľúbené slúchadlá z dielne Apple (dlhodobo obľúbené sú slúchadlá Apple AirPods Pro) a Samsung sú synonymom kvality. Zatiaľ čo prvý menovaný sa zameriava na bezchybný dizajn v kombinácii s vlastnými technológiami, Samsung sa vydal cestou kooperácií so spoločnosťami AKG či Harman. Nutné je pritom podotknúť, že oba spôsoby fungujú na výbornú, čo sa prejavuje nielen na predajnosti, ale aj na spokojnosti používateľov so samotnými produktmi.
Pre mnohých sú však funkciami nabité slúchadlá na bežné používanie zbytočné. Aj kvôli značkou navýšenej cene. V takom prípade je vhodné zamerať sa skôr na produkty iných producentov. Napríklad Xiaomi bezdrôtové slúchadlá do uší. Ich výhodou je, že majú v ponuke viaceré modely, vďaka čomu dokážu lepšie pokryť požiadavky trhu. Prioritne sa však Xiaomi zameriava na bluetooth slúchadlá za dostupné ceny, ktoré svojím prevedením, funkciami ani kvalitami určite neurazia štandardného používateľa.
V mnohých prípadoch môžu lacnejšie slúchadlá pripomínať produkty z produkcie väčších konkurentov, avšak s pozmenenou funkcionalitou. Opomenúť nemožno ani kvalitné bezdôtové slúchadlá JBL alebo Sony. Čoraz viac populárne sa na našom trhu zdajú byť aj bluetooth slúchadlá Niceboy.
Otázky a odpovede – FAQ
S kúpou bezdrôtových slúchadiel vyvstáva aj množstvo otázok. Ak sa pritom nechcete pri výbere popáliť, odpovede na ne by ste mali poznať s dostatočným predstihom. Aj preto sme do článku zaradili sekciu otázok a odpovedí, v ktorej zodpovieme na všetko, čo vás zaujíma. Odpovede budeme dopĺňať v pravidelných intervaloch, a to tak, aby sme spoločne pomohli čo najširšiemu spektru potenciálnych používateľov. V prípade, že vás niečo zaujíma, neváhajte sa na nás obrátiť v priestore komentárov.
Sú lepšie štupľové slúchadlá alebo slúchadlá do uší?
Čo je ANC?
Akú výdrž majú bezdrôtové slúchadlá do uší?
Ako pripojiť slúchadlá k mobilu/notebooku/hodinkám/televízoru?
Xiaomi Haylou GT2s
Štupľové slúchadlá, 7,3 mm menič, Bluetooth 5.0, výdrž na jedno nabitie 4 hodiny, chýba ANC.
Pozrieť najlepšiu ponukuTrh neustále rastie a jeho ponuka sa stáva takmer neobmedzenou. Platí to aj v prípade štupľových slúchadiel, ktoré si svojho zástupcu našli aj v podobe lacného modelu určeného pre nenáročných používateľov. Stali sa ním slúchadlá Xiaomi Haylou GT2s. Druhá generácia obľúbených štupľov so sebou prináša zlepšenie v podobe uzatvárateľného puzdra, technické špecifikácie však ostávajú nezmenené. Opäť tu nájdeme 7,2 mm menič pracujúci na frekvencii od 20 Hz do 20 MHz. Impedancia slúchadiel dosahuje 16 Ω, citlivosť 105 dB. Konektivita na úrovni Bluetooth vo verzii 5.0 zasa sľubuje dosah do vzdialenosti 15 metrov od pripojeného zariadenia.
Používatelia si v prípade slúchadiel Xiaomi Haylou GT2s pochvaľujú najmä ich nenápadnosť – veď pri štupli s váhou 3,7 gramu rýchlo zabudnete, že ho vôbec máte v uchu. Žiaľ, nízka váha si vyžiadala svoju daň v podaní nižšej výdrže na jedno nabitie. Slúchadlá dokážu hrať nepretržite po dobu 4 hodín, ďalších 8 rezervných ponúkne nabíjacie puzdro s batériou s kapacitou 380 mAh. Miernou nevýhodou môžu byť aj mechanické tlačidlá na oboch slúchadlách. Pri ich stlačení si tak budete štuple zavádzať hlbšie do zvukovodov. Ak sa tomu chcete vyhnúť, siahnite radšej po slúchadlách s dotykovým ovládaním. Vhodnou alternatívou môže byť v tomto prípade model Sony WF-1000XM3.
Typ slúchadiel: štuple ● Veľkosť meniča: 7,2 mm ● Výdrž: 4 hod. (s puzdrom 12 hod.) ● Bluetooth: 5.0 ● ANC: nie
Apple AirPods Pro MWP22ZM/A
Štupľové slpchadlá s ANC technológiou, lightning konektor, výdrž na jedno nabitie 4,5 hodiny, Bluetooth 5.0.
Pozrieť najlepšiu ponukuPri kalifornskej spoločnosti s nahryznutým jablkom v logu ešte na malý moment ostaneme. Apple totiž ponúka aj výkonnejšiu a vynovenú verziu svojich obľúbených AirPodov nesúcu označenie Apple AirPods Pro MWP22ZM/A. Pro verzia Apple slúchadiel zároveň zastupuje aj pozíciu najpredávanejších bluetooth slúchadiel na slovenskom trhu. Stará sa o to viacero zaujímavých funkcií. Jednou z nich je aj už dobre známa technológia ANC. Tá deteguje priľnavosť špuntov k ušiam a na základe výsledkov filtruje okolitý šum tak, aby ostal zážitok z počúvania čo najvyšší. Celkovo dokážu odfiltrovať až 99 % nevyžiadaného hluku, avšak v prípade potreby je slúchadlá možné prepnúť do režimu priepustnosti. Ten sa zasa postará o vašu bezpečnosť počas cesty do práce či školy.
Slúchadlá disponujú odolnosťou na úrovni IPX4, čo by malo stačiť na ochranu pred striekajúcou vodou s tlakom 50 — 150 Kn/m². O bezproblémovú konektivitu sa postará technológia Bluetooth vo verzii 5.0, o komfort pri používaní zasa dotykové plôšky. Tie predídu zbytočnému zatláčaniu slúchadiel hlbšie do zvukovodu. Aj v tomto prípade pritom platí, že výdrž na jedno nabitie, v porovnaní s podobne drahými konkurentmi, príliš nepoteší. Zastavila sa totiž na hodnote 4,5 hodiny nepretržitého prehrávania so zapnutou funkciou aktívneho potlačenia okolitého hluku. Ako používateľ si nepomôžete ani v režime priepustnosti, v tom získate len 30 minút navyše. Výdrži však dopomáha nabíjacie puzdro, ktoré môže výdrž predĺžiť až na celkových 24 hodín. V zásade tak môžeme konštatovať, že sa AirPods Pro od Applu špecifikáciami približujú k víťazovi testu, slúchadlám Sony WF-1000XM3, a to len s jedným rozdielom – oproti konkurencii ich zaručene odlíšite pomocou vytŕčajúcej nožičky.
Typ slúchadiel: štuple ● Konektor: lightning ● Výdrž: 4,5 hod. (s puzdrom 24 hod.) ● Bluetooth: 5.0 ● ANC: áno
Testované produkty
Heureka.sk odporúča:
Apple AirPods MV7N2ZM/A
Apple AirPods Pro MWP22ZM/A
Niceboy Hive Podsie 2021
Samsung Galaxy Buds Pro SM-R190
Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2
Samsung Galaxy Buds2 SM-R177
QCY T1C
Samsung Galaxy Buds Live SM-R180
Samsung Galaxy Buds+ SM-R175
Huawei FreeBuds 4i
Xiaomi Haylou GT1 Pro
Xiaomi Redmi Buds 3 Pro
Ďalšie články z kategórie Slúchadlá
Komentáre
Mám bezdrôtové slúchadlá Sony WF-1000XM3, pretože so značkou Sony mám dlhodobo dobré skúsenosti. Zvuk je perfektný a potlačenie okolitého hluku je tiež na dobrej úrovni. Ak máte radi basy, budete spokojní, pretože slúchadlá skvele „basujú“. Páči sa mi vzhľad slúchadiel aj výborná výdrž na jedno nabitie. Slúchadlá držia v ušiach veľmi dobre pri bežných činnostiach (napr. chôdza, bicyklovanie a pod.), no pri behu či prudších pohyboch môžu vypadávať. Sú vhodné aj na telefonovanie a oceňujem funkciu Ambient sound - to znamená, že do hudby sa púšťajú zvuky okolia, aby ma napríklad pri prechádzke neprešlo auto či autobus. :-) Za praktický považujem obal, ktorý slúži na prenášanie aj dobíjanie. Cena bola síce vyššia, no za luxusne vyzerajúci produkt a kvalitný zvuk si treba platiť, čiže ani tú cenu nepovažujem za výrazné mínus.
Odpovedať
Používam slúchadlá Xiaomi Haylou GT2s. Ich bezdrôtový prenos je veľmi dobrý a signál nevypadáva, s čím som mával problémy pri lacnejších, respektíve neznačkových modeloch. Slúchadlá majú kvalitný zvuk a výdrž batérií je excelentná. Práve toto je pre mňa podstatné, že môžem počúvať vždy, keď mám na to chuť a nemusím neustále myslieť na to, či náhodou nie sú vybité. Páči sa mi dizajn slúchadiel a cena bola tiež suprová. Som príjemne prekvapený výraznými basovými tónmi. Slúchadlá zatiaľ fungujú bez akýchkoľvek problémov. Sú ľahučké, v ušiach dobre držia a nikde netlačia. Manipulácia s nimi je jednoduchá a praktický je aj box na prenášanie, skladovanie či nabíjanie. Keďže aj smartfón mám značky Xiaomi, voľba slúchadiel bola viac menej jasná. Som s nimi spokojný, pretože za tú cenu sú naozaj kvalitné.
Odpovedať
Keďže mám smartfón Samsung Galaxy, kúpil som si aj slúchadlá tejto značky. Mám model Samsung Galaxy Buds Pro SM-R190 a som spokojný. Slúchadlá vyzerajú krásne, nosia sa pohodlne a v ušiach netlačia. Výrobca si dal záležať na tvare, ktorý je pohodlný a praktický. Zvuk je kvalitný a basy perfektné. Nechýba funkcia aktívneho potláčania hluku (ANC), ktorá funguje spoľahlivo a tiež je tu funkcia, ktorá zas naopak zvýrazňuje okolité zvuky, to sa hodí, ak sa potrebujete popri počúvaní hudby sústrediť aj na okolie, aby ste napríklad predišli úrazu z nepozornosti. Slúchadlá sú ergonomické a pri správnom nasadení dobre držia v uchu. Spárovanie so smartfónom bolo rýchle a bezproblémové. Slúchadlá používam často a pri rôznych činnostiach. Nasadzujem si ich pri cvičení a aj vtedy držia veľmi dobre v ušiach a nevypadávajú. Mal som ich aj pri opaľovaní na priamom slnku a neprehrievali sa, čiže aj za toto si vyslúžia plus. V balení sú tri veľkosti štupľov do uší, každý si vyberie tie, ktoré mu vyhovujú najviac. Bezdrôtové nabíjanie je skvelé a za praktické považujem aj malé puzdro, ktoré slúchadlá zároveň dobíja. Iné ako bezdrôtové slúchadlá by som už nechcel. Sloboda bez kábla je skvelá pri každej možnej príležitosti. Slúchadlám nemám čo vytknúť, no niekomu môže prekážať vysoká cena. To je ich jediné mínus, že sú drahé.
Odpovedať
Keďže som používateľ Apple produktov, aj v rámci slúchadiel som siahol po tejto značke. Už pred kúpou som vedel, že slúchadlá budú super, pretože Apple ma zatiaľ nikdy nesklamal. Mám Apple AirPods, ktoré sú kvalitne spracované, majú perfektný zvuk, rýchlo sa nabíjajú a dobre sedia v ušiach. Tieto bezdrôtové slúchadlá sú šikovné na prenos, pretože výhodou je puzdro s karabínou. V puzdre sa zároveň slúchadlá dobíjajú a výdrž na jedno nabitie je pomerne dobrá. Vyzdvihujem vzhľad, veľkosť aj bezproblémové spárovanie s iPhonom, iPadom, MacBookom i Apple Watch. Ak vlastníte iPhone či iný produkt od tejto značky, nie je čo riešiť. So slúchadlami budete spokojní.
Odpovedať
Mám slúchadlá Sony WF-1000XM3 a po hudobnej stránke sú dobré, hoci za tú cenu som očakával troška viac, napr. viacej basov. Pri bežných aktivitách slúchadlách držia dobre v ušiach, no keď si idem zabehať alebo sa korčuľovať, vypadávajú mi. Inak slúchadlá odporúčam, vedia dobre potláčať okolitý hluk a majú slušnú výdrž batérie.
Odpovedať
Kvalitné slúchadlá sú Koss TWS150i, ktoré majú vyvážený zvuk a hrajú veľmi dobre. Z uší mi nevypadávajú, no predsa len majú zopár mínusov. Vadia mi slabšie basy a plastový nabíjací dock, z ktorého sa slúchadlá horšie vyberajú. Ako alternatívu za podobnú cenu odporúčam slúchadlá Intezze Studio, ktoré majú aj lepšie basy.
Odpovedať
Mám lacné bezdrôtové slúchadlá Trust Primo Touch a úplne mi postačujú. Na bežné a občasné počúvanie hudby či podcastov sú fajn. Páči sa mi ich dizajn, praktická veľkosť, dotykové ovládanie či dobrá výdrž batérie. Trochu ma sklamalo zle vyriešené puzdro a príliš citlivé dotykové ovládanie.
Odpovedať
Volil som medzi klasickými Apple AirPods a AirPods Pro, napokon som zobral tie drahšie. :-D Pretože majú o niečo lepšie funkcie. Slúchadlá sú perfektné, majú smart funkcie a odhlučnenie okolia je veľmi dobré. Veľkosť slúchadiel aj krabičky mi presne sedí (je menšia než AirPods). Cena sa môže zdať vysoká, ale z môjho pohľadu sa mi oplatilo investovať do Pro verzie.
Odpovedať
Samsung je pre mňa kvalitná značka, mám Galaxy Buds+, pretože boli lacnejšie než pro verzia. Toto sú už moje šieste štupľové slúchadlá a tieto sú pre mňa jednoznačne najlepšie. Oceňujem výbornú výdrž batérie a vyvážený zvuk s dostatočnými basmi. V ušiach sedia dobre a nevypadávajú mi.
Odpovedať
Slúchadlá Niceboy HIVE Podsie majú skvelú výdrž batérie a dokážu hrať naozaj deklarovaných cca. 9 hodín. V rámci pomeru ceny a výkonu mi tieto vychádzali z porovnania najlepšie. Zvuk je vydarený, no výšky sú pri vysokej hlasitosti skreslené, preto odporúčam používať ekvalizér a stiahnuť si ich. Plus dávam za dizajn, komfort pri nosení aj veľmi rýchle spárovanie s mobilom.
Odpovedať
Honor Choice sú za tú cenu bezkonkurenčné. Treba ale povedať, že nesedia každému, záleží, aké máte uši. :-) Výdrž batérie je dobrá, zvuk tiež. Nepáči sa mi, že slúchadlá nie sú vhodné na beh, pretože pri prudších pohyboch vypadávajú. Spárovanie s mobilom bolo rýchle, no vyberanie z krabičky je ťažšie. Až na spomenuté výhrady som spokojný.
Odpovedať
Niceboy HIVE Pods 3 PRO sú pohodlné slúchadlá, ktoré mi veľmi dobre sedia v ušiach. Vôbec ma netlačia ani pri dlhšom nosení. Párovanie s mobilom bolo rýchle a doba nabíjania je krátka, takže ich môžem používať prakticky stále. Hrajú skvele, zvuk je kvalitný a vyvážený. Zatiaľ nevnímam žiadne negatíva, za tú cenu sa určite oplatili.
Odpovedať
Som sklamaný zo slúchadiel Xiaomi Haylou GT2s, pretože majú slabšiu kvalitu zvuku hlavne v basových tónoch. Toto mi prekáža, pretože basy mám rád. Plusom je pekný dizajn a že dobre sedia v ušiach. Dodávaný USB káblik je krátky, ale vyriešil som to káblom zo starej nabíjačky. Ale za tú cenu sú to fajn slúchadlá, viac od nich asi ani netreba očakávať.
Odpovedať
Huawei FreeBuds 4i majú super zvuk aj výdrž batérie. Občas sa stane, že mi vypadne signál, ale hneď naskočí späť.
Odpovedať
Apple MV7N2ZM/A fungujú skvele so všetkými typmi telefónov, takže pokojne po nich môžete siahnuť, aj keď nemáte iPhone. Mám ich odskúšané napr. na Samsungu, ktorý používam ako pracovný. Cena je síce vyššia, ale kvalita sa nezaprie.
Odpovedať