Najlepšie hodinky na behanie 2024 + recenzie
Šikovné smart hodinky patria medzi jeden z najrýchlejšie rastúcich segmentov elektroniky. Praktické funkcie, intuitívna prepojenosť so smartfónom či bohaté možnosti prispôsobenia dokážu dnes naštrbiť aj konzervatívnejších zákazníkov, ktorí by si takúto náhradu za tradičné hodinky predstaviť ešte nedávno nevedeli. Prinášame vám porovnávací test, ktorý vám pomôže s výberom tých najlepších hodiniek na behanie. Okrem náročnejších zákazníkov, na ktorých určite urobí dojem víťaz testu Garmin Fenix 6X PRO Sapphire, si na svoje prídu aj spotrebitelia hľadajúci spoľahlivé hodinky v nižších cenových hladinách.
Aké hodinky na behanie si kúpiť?
Každý, kto to so športovaním myslí vážne, už určite zvažoval kúpu prístroja, ktorý by mu pomohol zaznamenávať, merať a analyzovať rôzne aktivity. Ponuka je však v súčasnosti veľmi široká a preto vám pomôžeme uľahčiť rozhodovanie. Na základe konkrétnych kritérií sme vybrali trojicu hodiniek, ktoré budú tou najlepšou voľbou. Odporúčame vám víťaza testu, mimoriadne výhodný cenový trhák, ale aj náš tip, ktorý rozhodne nesklame.
Názov | Hodnotenie | Detail |
---|---|---|
Garmin Fenix 6X PRO ✔ Víťaz testu | Zobraziť produkt | |
Garmin Forerunner 55 ✔ Cenový trhák | Zobraziť produkt | |
SG Watch6 ✔ Dobré recenzie | Zobraziť produkt |
Garmin Fenix 6X PRO Sapphire
Bezkonkurenčná výbava, špičková odolnosť a dlhá výdrž na batériu, 1,4“ displej s jemným rozlíšením a skvelou čitateľnosťou.
Zobraziť viac infoPre zákazníkov hľadajúcich nekompromisné smart hodinky na beh si americký gigant Garmin pripravil bohato vybavený model Fenix 6X PRO. Ten exceluje nielen príkladnou a odolnou konštrukčnou kvalitou, prítomnosťou všetkých moderných funkcií, ale aj príkladnými softvérovými aktualizáciami a širokou dostupnosťou voliteľného príslušenstva.
Polar Vantage V2
1,2“ dotykový displej s tvrdeným sklom Gorilla Glass, vodotesnosť do hĺbky 100 metrov, snímač srdcového tepu, GPS/GLONASS, množstvo prispôsobiteľných profilov a funkcií.
Zobraziť viac infoAk nechcete robiť takmer žiadne vážnejšie ústupky pri technických parametroch, nechcete sa však preklopiť do najvyššej cenovej hladiny, zaujmú vás hodinky Polar Vantage V2. Tie si vás okrem použitia kvalitných materiálov získajú aj množstvom funkcií, skvelou párovacou aplikáciou a veľmi presným senzorom tepu.
Suunto 9
LED displej s vysokým jasom a tvrdeným minerálnym sklíčkom, vodotesnosť do hĺbky 100 metrov, tri prednastavené režimy, skvelá výdrž.
Zobraziť viac infoZahanbiť sa v strednej cenovej hladine nenechajú ani fínske smart hodinky na behanie Suunto 9. Za týmto minimalistickým názvom sa schováva severský elegán, so schopnosťou zaujať širokú masu zákazníkov. Vyznačujú sa skvelým pomerom cena/výkon, obsahujú všetky tradičné senzory a dajú sa prejpojiť s aplikáciami Suunto a Movescount.
Hodnotené parametre
Vecné a prehľadné zhrnutie dôležitých parametrov je alfou a omegou našich porovnávacích testov. Ak ste práve v procese výberu vašich nových hodiniek na behanie, je dôležité, aby ste v skratke porozumeli parametrom, podľa ktorých k výberu dospejete. Pripravili sme pre vás súhrnný zoznam technických parametrov, na základe ktorých hodnotíme jednotlivé hodinky. Dôležitá je nielen výdrž batérie a odolnosť konštrukcie, ale napríklad aj interné úložisko a funkcie.
Pre účely zostavenia tohto porovnávacieho testu sme dôkladne analyzovali dostupnosť športových smart hodiniek na behanie na našom trhu. V záujme načrtnúť vám čo najobjektívnejší obraz, sme porovnávali kúsky od renomovaných a overených výrobcov ako Garmin, Polar, Suunto, Xiaomi alebo Apple. V teste sme sa snažili pokryť širší cenový segment, v ktorom sa nájde väčšina zákazníkov s odlišnými preferenciami a rozpočtom. Všetky nami spomínané hodinky na behanie sú dostupné prostredníctvom porovnávača cien Heureka.sk alebo priamo u známych predajcov Alza, Datart, Hej a podobne.
Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.
Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi.
Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.
Recenzie hodiniek na behanie
Náš porovnávací test bol písaný bez akýchkoľvek propagačných či partnerských záujmov, ktoré by mohli akýmkoľvek spôsobom ovplyvniť výsledky testu. Každý jeden recenzovaný model pochádza od zaužívaných a renomovaných výrobcov s bezproblémovou dostupnosťou na slovenskom trhu. Výberom a testovaním sme strávili desiatky hodín, aby sme vám priniesli recenzie tých najlepší hodiniek na behanie.
Garmin Fenix 6X PRO Sapphire
Bezkonkurenčná výbava, špičková odolnosť a dlhá výdrž na batériu, 1,4“ displej s jemným rozlíšením a skvelou čitateľnosťou.
Pozrieť najlepšiu ponukuOcenenie víťaz testu si vyslúžili športové hodinky Garmin Fenix 6X PRO Sapphire. Zaujmú bezkonkurenčnou výbavou, špičkovou odolnosťou a dlhou výdržou batérie.
Garmin 6X PRO Sapphire vás už na prvý dojem zaujmú príkladnou kvalitou konštrukcie. Ako okraj, tak aj kryt ciferníka je vyrobený z odľahčenej ušľachtilej ocele. Tú výrobca ešte následne spevnil tzv. DLC úpravou, ktorá konštrukcii dodáva dodatočnú ochranu voči ohňu a pádom. Odolný a ľahký silikónový remienok si k hodinkám pripnete v priebehu pár sekúnd vďaka technológii QuickFit. Hodinky sa vďaka svojej vodotesnosti až do hĺbky 100 metrov (10 ATM) neboja ani vody. Hmotnosť zariadenia sa pri takejto robustnej konštrukcii udáva na 93 gramov.
Hlavnou dominantou hodiniek je 1,4“ displej založený na MIP technológii. Tešiť sa môžete na jemné rozlíšenie (280x280 pixelov), skvelú čitateľnosť na priamom slnku a verné farebné podanie. Displej je tiež vybavený odolným zafírovým sklíčkom, ktoré svojou odolnosťou výrazne predbieha bežne používané tvrdené sklá.
Čo sa týka technickej výbavy, asi vás neprekvapí, že hodinkám Garmin Fenix 6X PRO Sapphire nechýba nič zo základnej sady ABC senzorov. Tie zahŕňajú teplomer, výškomer, barometer či elektronický kompas. Výbavu dopĺňa GPS, GALILEO a GLONASS, ktoré vám zaručia rýchlu a spoľahlivú orientáciu aj v najnáročnejšom teréne. Ako bonus Garmin do pamäte hodiniek pridal kompletný set topografických máp Európy. Prítomnosť ANT+, WiFi a Bluetooth modulov zabezpečí bezproblémové spárovanie hodiniek s telefónom cez aplikáciu Garmin Connect.
Vyzdvihnúť treba najmä pokročilý optický senzor Pulse OX. Vďaka nemu si môžete kedykoľvek zo zápästia odmerať saturáciu krvi kyslíkom (SpO2) či srdcový tep.
Ak patríte medzi ľudí, ktorí neplánujú neustále športovať aj s telefónom, veľmi vás poteší interná 32 GB pamäť. Tú môžete okrem predinštalovanej topografickej mapy Európy využiť aj na uloženie vlastných skladieb.
Samotné používateľské prostredie hodiniek je vysoko návykové a plynulé. Okrem základnej obsluhy si tak priamo v hodinkách viete vybrať z množstva prispôsobiteľných športových profilov, funkcií, nastavenia upozornení, cieľov a vizuálnych úprav. Príjemným dodatkom je detekcia nehôd – hodinky sú vďaka senzorom schopné zistiť, kedy sa používateľ nachádza v nebezpečenstve a následne odoslať informáciu o aktuálnej polohe a stave núdzovým kontaktom z adresára.
Bonusom takto vybavených hodiniek je aj bezkontaktný čip NFC. Vďaka jeho integrácii so službou Garmin Pay môžete v obchodoch komfortne platiť hodinkami.
Výdrž batérie je s ohľadom na funkčnú výbavu výborná. V prípade neustále zapnutej hudby, lokalizácie GPS a používaní máp sa viete dostať až na 15 hodín. Pri zapnutom GPS bez hudby výrobca deklaruje až 60 hodín, a pri úspornejšom nastavení GPS dokonca 120 hodín. V prípade, že hodinky budete využívať len pasívnejšie, viete dosiahnuť až 21 dní na jedno nabitie.
Ciferník: 51 mm ● Displej: 1,4“, MIP, rozlíšenie 280x280 ● Konštrukcia: ušľachtilá oceľ, zafír, silikón ● Hmotnosť: 93 g ● Vodotesnosť: až 100 metrov ● Výdrž batérie: až 21 dní ● Interné úložisko: 32 GB
Polar Vantage V2
1,2“ dotykový displej s tvrdeným sklom Gorilla Glass, vodotesnosť do hĺbky 100 metrov, snímač srdcového tepu, GPS/GLONASS, množstvo prispôsobiteľných profilov a funkcií.
Pozrieť najlepšiu ponukuPotenciálnym kandidátom na skvelú kúpu vo vyššej cenovej hladine sú aj multifunkčné športové hodinky Polar Vantage V2. Ide o výborne vybavené smart hodinky stredných rozmerov, ktoré uspokoja aj veľmi náročného zákazníka.
Robustné hliníkové telo v kombinácii s tvrdeným polymérom a matným silikónovým remienkom na vás určite po vybalení neurobí zlý dojem. Použité materiály dokonale lícujú a hodinky pôsobia pevne. Zákazníkov obzerajúcich sa po kompaktnejších dobre vybavených hodinkách určite poteší fakt, že priemer ciferníka je 46 mm a hmotnosť hodiniek aj s remienkom je len 52 g. Samozrejmosťou je aj vodotesnosť až do hĺbky 100 metrov.
Na okrajoch mierne zaoblený 1,2“ dotykový displej s rozlíšením 240x240 obrazových bodov je krytý tvrdeným sklom Gorilla Glass. Jas je dostatočný a problém by ste nemali mať ani na slnku.
Čo sa týka senzorov, trochu zamrzí neprítomnosť senzoru na meranie saturácie. Čiastočne vám to vynahradí veľmi presný snímač srdcového tepu, rýchle GPS/GLONASS a zvyšný súbor základných senzorov. Odchýlky a nepresnosti pri meraní tepu výrobca takmer eliminoval vďaka technológii Precision Prime.
Chvályhodná je nádielka funkcií, akou sa rozhodol výrobca Polar model Vantage V2 prešpikovať. Či už je to množstvo prispôsobiteľných profilov a funkcií, ktoré si môžete nastavovať aj cez mobilnú aplikáciu Polar Flow.
Výbavu dopĺňa aj šikovná možnosť GPS navigovania počas behu/cyklistiky. Po spárovaní s telefónom môžete prepínať hudbu či prezerať upozornenia z iných aplikácií.
Kapacita batérie 346 mAh udrží hodinky pri najväčšej záťaži s GPS fungovať až 40 hodín. K dispozícii máte tiež viacero úsporných režimov, ktoré vedia výdrž na jedno nabitie natiahnuť až na 7 dní. V balení nájdete, samozrejme, aj dobíjací USB kábel.
Polar Vantage V2 sa funkčne a konštrukčne blížia k modelom ako špičkový Garmin Fenix 6X Pro Sapphire. Nedostanete síce vychytávky, ako užívateľsky použiteľnú internú pamäť, senzor na meranie saturácie či možnosť bezkontaktne platiť hodinkami, no za citeľne nižšiu cenu dostanete kvalitné bežecké hodinky.
Ciferník: 46 mm ● Displej: 1,2“, rozlíšenie 240x240 ● Konštrukcia: letecký hliník, polymér, silikón ● Hmotnosť: 52 g ● Vodotesnosť: až 100 metrov ● Výdrž batérie: až 7 dní ● Interné úložisko: nie
Suunto 9
LED displej s vysokým jasom a tvrdeným minerálnym sklíčkom, vodotesnosť do hĺbky 100 metrov, tri prednastavené režimy, skvelá výdrž.
Pozrieť najlepšiu ponukuJedným z aspektov, kde fínsky Suunto nechcel robiť výrazné ústupky, sú použité materiály. Telo zo sklom vystuženého polykarbonátu obopína oceľová luneta. Nesklame ani vodotesnosť až do hĺbky 100 metrov. Svojím dizajnom a spracovaním zaujal tento model vo svete natoľko, že v roku 2019 práve smart hodinky Suunto 9 získali ocenenie iF Design Award 2019.
Nešetrilo sa ani na farebnom LED displeji s vysokým jasom. O ochranu displeja sa stará tvrdené minerálne sklíčko.
Čakajú na vás všetky tradičné senzory, ale tiež veľmi presný snímač tepovej frekvencie fungujúci na technológii Valencell. V Suunto si tiež dali veľmi záležať na symbióze hardvéru a softvéru. Keďže si výrobca uvedomoval vysokú energetickú náročnosť GPS modulu na batériu, šikovne zapracoval na technológii FusedTrack, vďaka ktorej tieto smart hodinky kombinujú meranie trasy prostredníctvom GPS a dát nameraných z pohybových senzorov. V konečnom dôsledku sa tak dosiahla lepšia presnosť a vyššia výdrž na nabitie.
Ochudobnene sa určite nebudete cítiť ani pri ponuke funkcií. Všetky pokročilé funkcie a profily, vďaka ktorým vaše tréningy a spánok dokonale zanalyzujete sú, samozrejme, prítomné.
Použitím aplikácií Suunto a Movescount (pre iOS a Android) sa tak okrem podrobnejších analýz a lepšieho prehľadu vašich aktivít, dostanete aj k takzvaným heatmapám. Na tých nájdete množstvo turistických, bežeckých či cyklistických trás po celom svete, o ktoré sa podelili ostatní používatelia produktov Suunto.
Aplikácia vám tiež dovolí hodinky synchronizovať s partnerskými aplikáciami. Kúpou týchto hodiniek vám Suunto vo vybraných partnerských aplikáciách ako Strava, Training Peaks, Relive, Endomondo či Mapmyrun poskytne dočasné predplatné úplne zdarma.
Skvelú výdrž batérie sprevádzajú tri prednastavené režimy, ktoré si viete meniť podľa vlastných preferencií. V základe sú to režimy Performance, Endurance a Ultra. Tie vám dokážu hodinky meniť aj automaticky na základe stavu nabitia a činnosti, ktorú práve vykonávate. Pri maximálnej záťaži nie je problém dosiahnuť až 25 hodín. V tejto cenovej hladine len horko-ťažko narazíte na hodinky, ktoré vám poskytnú lepšiu výdrž na batériu pri podobných rozmeroch, cene a výbave. Pre dobíjanie už tradične poslúži dodávaný USB kábel.
Nepomýľte si však model Suunto 9 s drahším Suunto 9 Baro. Tento recenzovaný model totiž nedisponuje barometrickým meračom nadmorskej výšky, tú si v tomto prípade hodinky dopočítavajú prostredníctvom GPS senzora.
Ciferník: 50 mm ● Displej: dotykový LED ● Konštrukcia: polykarbonát, oceľ, silikón ● Hmotnosť: 72 g ● Vodotesnosť: až 100 metrov ● Výdrž batérie: až 120 hodín ● Interné úložisko: nie
Garmin Fenix 6X PRO Solar
Displej s Power Glass sklom, ktoré aktívne dobíja batériu hodiniek pomocou slnečných lúčov, vodotesnosť do 100 metrov (10 ATM), kompletná výbava ABC senzorov, 32 GB úložisko.
Pozrieť najlepšiu ponukuGarmin nezabudol ani na úzku skupinu zákazníkov túžiacich po nekompromisne najvybavenejších hodinkách na behanie. Práve v tejto najvyššej cenovej kategórii ponúka pre najnáročnejších z náročných model Garmin Fenix 6X PRO Solar. Ide o technologicky vyšperkovanejší variant už nami uvádzaných športových hodiniek Garmin Fenix 6X PRO Sapphire.
Zatiaľ čo verzia hodiniek 6X PRO Sapphire disponuje puzdrom z odľahčenej ocele, v prípade variantu Solar siahol výrobca dokonca po titáne. Príjemným prekvapením je, že aj napriek titánovej zliatine sa podarilo stlačiť celkovú hmotnosť hodiniek nižšie (82 gramov).
Oproti lacnejšiemu modelu tu nájdeme aj odlišné krycie sklo. Zafír nahradilo špeciálne Power Glass sklo, ktoré má schopnosť pomocou slnečného žiarenia aktívne dobíjať batériu hodiniek. Technológia zatiaľ síce nie je natoľko pokročilá, aby ste hodinky nemuseli vôbec manuálne dobíjať, no za predpokladu že v exteriéri s hodinkami trávite dostatok času, dokážete si výdrž na jedno nabitie citeľne predĺžiť. Výrobca Power Glass vrstvu prekryl aj tvrdeným sklom Gorilla Glass pre dodatočnú ochranu. Vodotesnosť do hĺbky až 100 metrov (10 ATM) robí aj z tohto zariadenia skvelého pomocníka pre plavcov.
Displej zostal oproti modelu 6X Pro Sapphire/Glass nezmenený. Naďalej tu nájdete jemný a veľmi jasný MIP panel s uhlopriečkou 1,4“. Taktiež aj kompletnú výbavu ABC senzorov, špičkový GPS/GLONASS modul s presnou fixáciou polohy a bezdrôtovú konektivitu prostredníctvom ANT+, WiFi a Bluetooth. Devízou 6X PRO série od Garminu je optický senzor Pulse OX, ktorý vám okrem srdcového tepu zmeria aj okysličenie krvi.
Výrobca do celej série hodiniek 6X PRO vložil 32 GB úložisko, čo môžete využiť na uloženie hudby v offline mode. Hudbu tak môžete počas športovania z hodiniek počúvať nielen prostredníctvom vzdialeného ovládania cez váš smartfón, ale lokálne z pamäte vašich hodiniek. Okrem toho Garmin hodinky vybavil kompletnou sadou topografických máp.
Interakcie v prostredí hodiniek prostredníctvom tlačidiel na boku sú ukážkovo plynulé. V hodinkách nájdete nádielku športových profilov, pokročilých analýz vašej dennej aktivity a spánku, informácií o spálených kalóriách a energetickom výdaji, či kompletný lokalizačný prehľad aktivít
Z Garmin IQ obchodu si môžete dodatočne stiahnuť množstvo partnerských aplikácií. Hodinky obsahujú aj NFC čip, vďaka ktorému vám je sprístupnená funkcia Garmin Pay a teda bezkontaktné platenie hodinkami.
Výdrž na nabitie je výborná a hodinky vám poskytnúdetailné možnosti nastavenia šetrnosti. Ak však s týmto v nastaveniach veľmi nehodláte strácať čas, môžete pokojne použiť jeden z prednastavených automatických režimov, ktorý urobí tieto rozhodnutia za vás.
Oproti štíhlejšiemu súrodencovi 6X PRO Sapphire má tento model v praxi vďaka solárnemu dobíjaniu energie citeľne vyššiu výdrž. Dostanete sa tak teoreticky až na 16 – 17 hodín na jedno nabitie pri zapnutej GPS lokalizácii a neustálom prehrávaní hudby. Bez hudby sa v GPS tréningovom režime dostanete na 65 hodín a pri úspornejšom GPS režime na neuveriteľných 120 hodín.
Garmin Fenix 6X PRO Solar tak v súčasnosti predstavujú absolútnu špičku na poli športových hodiniek na behanie. Výbava absolútne bez kompromisov vo všetkých ohľadoch pre najnáročnejšiu klientelu.
Ciferník: 51 mm ● Displej: 1,4“, MIP, rozlíšenie 280x280 ● Konštrukcia: titán, silikón ● Hmotnosť: 82 g ● Vodotesnosť: až 100 metrov Výdrž batérie: až 24 dní ● Interné úložisko: 32 GB
Ďalšie zaujímavé produkty
Keďže výrobcovia smart hodiniek na behanie neustále inovujú svoje produktové línie a ponuku obohacujú o nové modely, v prípade že ste sa nenašli pri vyššie spomínaných TOP 5 produktoch nášho porovnávacieho testu, predstavíme vám zopár ďalších alternatív, ktoré rozhodne stoja za zváženie.
K zlatému štandardu na trhu inteligentných hodiniek už roky patrí spoločnosť Apple so svojimi Apple Watch. Apple Watch Series 8 je skvelou kúpou najmä pre ľudí, ktorí si smart hodinky nekupujú hlavne za účelom športu, ale skôr hľadajú balans medzi dizajnom a funkčnosťou. Nenájdete tu síce také pokročilé funkcie pre fyzické aktivity ako napríklad pri hodinkách Garmin, na druhej strane dostanete príkladne odladené prostredie prístroja s dlhoročnou podporou, množstvo kvalitných aplikácií, senzor na meranie saturácie kyslíka v krvi či možnosť platiť bezkontaktne pomocou funkcie Apple Pay. Za zmienku stojí tiež ukážková synchronizácia s ostatnými Apple produktami.
V nižšej cenovej hladine do 100 eur stoja za zváženie športové hodinky Amazfit GTS. Tie zaujmú hranatým dizajnom, nezvyčajne kvalitným AMOLED displejom s vysokou jemnosťou, krásnymi farbami či kompaktnejšími rozmermi a hmotnosťou iba necelých 25 gramov. Nechýba ani sada senzorov ako GPS/GLONASS či pomerne spoľahlivý snímač tepovej frekvencie. Problémom môže byť lokalizácia hodiniek, keďže nie všetky funkcie sú riadne preložené do slovenského a českého jazyka.
Zo športovo zameraných inteligentných hodiniek má ďalšiu zaujímavú ponuku v dostupnej cene aj Polar, konkrétne model Polar Ignite. Tradičným okrúhlym dizajnom a pestrejšími farebnými kombináciami remienkov ulahodí skôr aktívnym outdoorovým typom. Dobrého partnera pre šport z neho robí nielen nízka 35-gramová hmotnosť, ale aj množstvo predinštalovaných športových funkcií, ako tréningová aplikácia FitSpark či detailný monitoring spánku a regenerácie po fyzickej aktivite.
Huawei sa snažil skĺbiť striedmosť a bohaté športové funkcie vo svojich smart hodinkách Huawei Watch GT4. Tie okrem minimalistického ciferníka zaujmú ako veľmi kvalitným AMOLED displejom, tak aj vodoodolnosťou do 5o m (do 5 ATM). S hodinkami síce nemôžete telefonovať, ale umožňujú odpovedať na správy.
Ak túžite skôr po zariadení, ktoré vzhľadom pripomína fitness náramok, Polar M430 je jedným z možných kandidátov. Ocenia ho najmä športovci, ktorým tradičné bežecké hodinky spôsobovali počas nosenia diskomfort. V tomto prípade okrem odlišného dizajnu dostanete aj očakávanú nádielku pokročilých športových funkcií.
Najpredávanejšie podľa Heureka.sk
Stovky modelov, desiatky výrobcov a nespočetné množstvo funkcií a programov. Po ktorých smart hodinkách na beh v súčasnosti siahajú kupujúci najčastejšie? Prinášame vám pravidelne aktualizovaný rebríček TOP 5 najpredávanejších smart hodiniek na beh podľa portálu Heureka.sk.
Návod, ako vybrať hodinky na behanie
V rámci prípravy tohto porovnávacieho testu sme dbali na čo najvernejšie porovnanie kvality jednotlivých produktov. Hodnotili sme technické špecifikácie, renomé daných výrobcov či dostupnosť na tuzemskom trhu, ktorá priamo súvisí s dostupnosťou prípadných reklamácií či servisov. Aby ste sa vedeli rozhodnúť správne podľa tých najdôležitejších faktorov, náš sprievodca vás nasmeruje a pomôže vám vybrať to najlepšie.
- Primárne využitie hodiniek
- Konštrukcia a odolnosť športových hodiniek
- Displej a jeho obsluha
- Výdrž batérie
- Základná hardvérová výbava
- Pokročilé senzory
- Zaujímavé funkcie a sprievodné aplikácie
- Užívateľsky využiteľná interná pamäť
- Príslušenstvo
- Cena a renomovaní výrobcovia
Primárne využitie hodiniek
Úplne prvým kritériom, ktoré by ste mali ako potenciálny kupujúci zvážiť, je určenie využitia hodiniek. Náš porovnávací test sa dotýka explicitne športových (bežeckých) smart hodiniek, ktoré vynikajú zvýšenou odolnosťou, pokročilejšími senzormi na čo najpresnejšie meranie fyzickej aktivity aj o niečo „živším“ dizajnom.
Ak sa však chystáte na nákup hodiniek na bežné nosenie, radšej sa obzerajte po tradičných smart hodinkách, ktoré funkčne ponúkajú o niečo striedmejšiu ponuku funkcií s orientáciou na elegantný dizajn a kompaktné rozmery. Ak sa spoznávate skôr v tejto skupine, odporúčame nazrieť do rubriky „Ďalšie zaujímavé produkty“, kde v skratke spomíname práve tento typ hodiniek.
Konštrukcia a odolnosť športových hodiniek
Jedným z kľúčových prvkov hodiniek na behanie jekvalita samotného zhotovenia a ich odolnosť. Keďže drvivá väčšina týchto prístrojov plní skôr „multišportový“ účel, hodinky naprieč všetkými cenovými kategóriami od overenejších výrobcov by mali plniť aspoň základný štandard kvality a odolnosti konštrukcie.
Pri lacnejších modeloch sa používa pevný polykarbonát/polyamid a ich deriváty, vo vyššej cenovej hladine už rámy hodiniek pozostávajú z hliníkových zliatin. Najkvalitnejšie produkty disponujú dokonca aj oceľovými či titánovými časťami.
Na škodu nie je ani ochrana displeja. Lacnejšie športové hodinky v lepšom prípade disponujú tvrdeným sklom, tie drahšie zas kvalitnými tvrdenými sklami Gorilla Glass či zafírovými sklíčkami. Tie zabezpečujú veľmi účinnú ochranu displeja pred škrabancami a inými nechcenými poškodeniami.
Veľmi dôležitým parametrom je, samozrejme, aj vodotesnosť. Ak patríte medzi aktívnych plavcov a hodinky plánujete používať nielen na beh, ale aj na plávanie, rozhodne sa obzerajte po drahších modeloch, pri ktorých je štandardom odolnosť 10 ATM (teda vodoodolnosť až do hĺbky 100 metrov). Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že štandard 5 ATM (odolnosť do 50 metrov) je dostačujúci, majte na zreteli, že v tomto prípade ide o výrazne nižšiu odolnosť voči tlaku pri potápaní. Dlhodobejšie potápanie by tak mohlo hodinkám s nižšou ochranou spôsobiť poškodenie.
Pri remienkoch k takým zásadným rozdielom nedochádza. Väčšina hodiniek je dodávaná s náramkami z odolného, matného silikónu alebo gumy. Pred kúpou si však overte, či daný výrobca na našom trhu predáva dostatok náhradných remienkov. Táto časť športových hodiniek je totiž tak trochu spotrebný tovar.
Displej a jeho obsluha
Najdôležitejším aspektom pri posudzovaní displejov je ich maximálny jas, resp. čitateľnosť v teréne. Keďže športové hodinky budete najviac využívať pri outdoorových aktivitách, je nesmierne dôležité, aby ste na hodinky bez problémov videli aj pri slnečnom počasí. Napriek tomu, že väčšina ponúkaných modelov disponuje dostatočne jemnými MIP panelmi, problém môže nastať práve pri lacnejších športových prístrojoch s nedostatočným maximálnym jasom.
Výrobcovia často osádzajú hodinky dotykovými displejmi, no nie je to vždy pravidlom. Niektoré modely sa spoliehajú výhradne na dotykové ovládanie, avšak existujú aj také, kde ovládať prostredie hodiniek viete len prostredníctvom bočných tlačidiel.
Výdrž batérie
Pri sledovaní výdrže batérie taktiež nešetrite pozornosťou. Bez ohľadu na cenovú hladinu, dbajte na to, aby vaše budúce hodinky disponovali minimálne 10-hodinovou výdržou v tréningovom režime (teda pri plnom zaťažení). Aj keď neexistuje jednotný a plne porovnateľný štandard, na základe ktorého by ste vedeli porovnať výdrž batérie u jednotlivých modelov, uvažujte výhradne nad hodinkami, kde výrobca deklaruje minimálne spomínaných 10 hodín v tréningovom režime.
Pod tréningovým modom rozumieme stav, kedy všetky dostupné senzory hodiniek aktívne merajú a zaznamenávajú dáta o práve prebiehajúcej fyzickej aktivite. Najväčšími žrútmi energie sú tu lokalizačné senzory (GPS/GLONASS), displej pri maximálnom jase, optický senzor počas častého merania tepu alebo senzor merajúci saturáciu.
Výrobcovia zvyknú udávať výdrž batérie v tzv. smart watch mode. V tom sa hodinky nachádzajú vtedy, keď nie je GPS lokalizácia neustále zapnutá, k meraniam dochádza menej pravidelne a hodinky vás príležitostne upozorňujú na vami navolené situácie. Väčšina bežeckých hodiniek dokáže v takomto režime fungovať aj desiatky dní bez vybitia.
Hodinky bývajú vybavené rôznymi úspornými funkciami, ktoré si viete dodatočne prispôsobovať, a tak dodatočne predĺžiť výdrž na jedno nabitie.
Základná hardvérová výbava obsahuje GPS
Každé bežecké smart hodinky obsahujú základný balík senzorov, vďaka ktorým vedia sledovať a analyzovať vašu fyzickú aktivitu. Na mysli máme kompas, akcelerometer, výškomer (lacnejšie hodinky ho majú integrovaný v GPS module), barometer (slúži na presnejšie zistenie výšky vo vybavenejších hodinkách), teplomer, gyroskop a lokalizačne moduly ako GPS, GLONASS či GALILEO.
Všetky hodinky v súčasnosti disponujú bezdrôtovou technológiou Bluetooth, prostredníctvom ktorej si viete spárovať hodinky s mobilným telefónom.
Pokročilé senzory
Za pokročilý senzor pri smart bežeckých hodinkách považujeme napríklad optický senzor na meranie tepu, ktorý sa nachádza priamo na vnútornej časti hodiniek. Tými už dnes disponuje drvivá väčšina modelov vrátane tých cenovo najdostupnejších. Líšia sa však v kvalite. Napr. merače tepu v drahších modeloch majú schopnosť merať rýchlejšie, presnejšie a bez výrazných odchýlok oproti technicky dokonalejším senzorom na hrudných pásoch.
Veľmi užitočnou technológiou sú oxymetre. Tie slúžia na meranie nasýtenia krvi kyslíkom (saturácie), vďaka čomu sú hodinky schopné poskytnúť svojmu užívateľovi komplexnejší obraz o jeho športovom výkone a kvalite spánku. Tieto senzory nájdete najčastejšie u drahších a lepšie vybavených hodiniek pre najnáročnejších. V týchto prípadoch je možné vidieť aj prítomnosť WiFi modulov. Tie vám ponúkajú možnosť hodinky priamo pripojiť k internetu, prostredníctvom ktorého si dokážu samostatne bez nutnosti pripojenia telefónu napríklad aktualizovať operačný systém.
Zaujímavé funkcie a sprievodné aplikácie
Výrobcovia svoje bežecké hodinky vybavujú vlastným používateľským rozhraním, a teda aj vlastnou sadou funkcií. Je ich veľké množstvo a pred kúpou sa oplatí prečítať, aké konkrétne funkcie dané hodinky ponúkajú. Vo väčšine prípadov je to však rovnaká funkcionalita iba v odlišnom kabáte a s iným názvom. Ide napríklad o prednastavené profily pre rôzne športy, pokročilý monitoring spánku, aplikácie, ktoré na základe zozbieraných dát pripravia používateľovi optimálny plán na cvičenie, mapy a podobne.
Aj tu si rôzni výrobcovia konkurujú a neustále sa snažia inovovať aj softvérovú časť svojich produktov. Určite tak nie je na škodu si pred kúpou preštudovať kompletný zoznam funkcií a následne sa rozhodnúť pre model, ktorý vaše predstavy spĺňa najlepšie.
Podobne je to aj pri sprievodných aplikáciách, prostredníctvom ktorých vás výrobca nabáda k spárovaniu vášho mobilného telefónu s hodinkami. Použitie danej aplikácie vám okrem pridanej možnosti sledovať upozornenia z mobilu priamo na hodinkách môže zlepšiť celkový používateľský zážitok. Mnohí výrobcovia totiž v sprievodných aplikáciách ponúkajú rôzne možnosti integrácie služieb tretích strán priamo s vašimi hodinkami. Môže napríklad ísť o prepojenie vášho Spotify alebo Strava účtu.
Užívateľsky využiteľná interná pamäť
Každý model športových hodiniek disponuje vlastnou pamäťou, kde je nahraté užívateľské prostredie, vstavané aplikácie a ich dáta. V týchto prípadoch je interná pamäť nízka a často výrobca ani jej konkrétnu kapacitu neuvádza.
Niektoré z najvybavenejších modelov smart bežeckých hodiniek však môžu obsahovať interné úložisko, ktoré je prístupné používateľovi napríklad na stiahnutie obľúbených pesničiek do offline modu. Najčastejšie sú to úložiská v rozmedzí od 16 do 64 GB.
Príslušenstvo
Pri smart hodinkách na beh od etablovaných výrobcov sa ani na slovenskom trhu nemusíte báť nedostatku príslušenstva. Predajcovia ponúkajú na dokúpenie náhradné remienky, ochranné fólie na displej alebo hrudné pásy pre presnejšie zaznamenávanie výkonu pri telesnej aktivite. Pred kúpou si overte, či výrobca na trhu ponúka želané príslušenstvo, ktoré je kompatibilné aj s vami zvoleným modelom hodiniek.
Lacné športové hodinky na behanie ponúknu štandardné funkcie
Trh s inteligentnými športovými hodinkami je pomerne bohatý a nemusíte sa báť nedostatočnej ponuky. Platí to pre všetky cenové hladiny. Spodná hranica športových hodiniek od renomovaných výrobcov, ktoré vám zaistia základný štandard kvality a spoľahlivosti, je približne 150 eur. V tejto cene sa najčastejšie stretnete s odolnou plastovou konštrukciou, priemerným displejom a základnou sadou senzorov, vrátane merača tepu.
So stúpajúcou cenou k úrovni 300 až 400 eur môžete rátať s prémiovo pôsobiacou konštrukciou z hliníka, kvalitnejším displejom krytým tvrdeným sklom a presnejšími senzormi.
Najlepšie vybavené hodinky presahujúce 500-eurovú hranicu, ponúkajú napríklad oceľové a titánové spracovanie, použitie najodolnejších tvrdených skiel, jasnejšie a krajšie displeje a vysokú výdrž na nabitie. Samozrejmosťou sú tu tiež pokročilé senzory ako pulzný oxymeter, WiFi modul, užívateľsky využiteľná interná pamäť alebo možnosť bezkontaktného platenia hodinkami.
Pred kúpou si tak dobre premyslite, čo presne od hodiniek očakávate. Ak ste aktívny športovec a chcete spoľahlivé zariadenie na minimálne 2 až 3 roky, nesnažte sa na hodinkách za každú cenu ušetriť.
Aké hodinky na behanie? Garmin, Polar, Samsung alebo Suunto
Pri výbere nepodceňte povesť samotného výrobcu hodiniek. Aj keď sa nedá povedať, že menej známi výrobcovia športových smart hodiniek nutne ponúkajú menej spoľahlivejšie produkty, kúpou hodiniek od overenejších a etablovanejších výrobcov nič nepokazíte. Budete tak mať vyššiu garanciu spoľahlivosti a v prípade neželanej poruchy aj promptnejšie vybavenú servisnú udalosť. K obľúbeným výrobcom patria Garmin a Polar, ktorí vyrábajú nielen hodinky na behanie, ale aj športtestery určené na rôzne druhy športov. Krok vedľa neurobíte ani kúpou hodiniek značky Suunto a Samsung. Každý zo spomínaných výrobcov má vo svojom portfóliu lacnejšie i drahšie modely. Na behanie sú súce aj hodinky Amazfit, Apple a Huawei, ktoré sú vhodné aj na bežné nosenie.
Otázky a odpovede – FAQ
Aj keď sme sa v našom porovnávacom teste snažili pokryť všetko to, čo by ste pred kúpou bežeckých hodiniek mali vedieť, stále tu môžu byť niektoré nezodpovedané otázky. Pripájame odpovede na tri najčastejšie kladené otázky ohľadom bežeckých hodiniek.
Je prepojenie hodiniek s telefónom nutnosťou?
Má zmysel priplácať si za najvyššie rady smart športových hodiniek?
Aká presná je GPS lokalizácia?
Garmin Forerunner 45S
Malé a ľahké, vodotesné až do hĺbky 50 metrov, 1,04“ displej s antireflexnou vrstvou, množstvo tréningových plánov, dostačujúca výdrž.
Pozrieť najlepšiu ponukuAni obmedzený rozpočet na kúpu smart hodiniek nemusí byť problém. Dôkazom toho je model Garmin Forerunner 45S, ktorý vás svojou jednoduchosťou a kompaktnosťou určite nezahanbí. Funkcií tu síce nenájdete toľko, ako pri 3-krát drahších hodinkách, no to v tomto prípade ani nebolo cieľom.
Konštrukčne sú to veľmi malé a ľahké bežecké hodinky. S priemerom ciferníka len 26,3 mm a hmotnosťou 32 gramov o týchto polykarbonátových hodinkách na ruke nebudete vedieť. Remienok je už tradične z odolného silikónu. Hodinky sú vodotesné až do hĺbky 50 metrov (5 ATM). Dažďa, sprchy ani bežného povrchového plávania sa tak báť určite nemusíte.
Farebný 1,04“ displej s rozlíšením 208x208 obrazových bodov je vo väčšine prípadov dostatočne jasný, no jeho limity si uvedomíte na priamom slnku, kde displej tohto modelu v porovnaní s drahšími mierne zaostáva. Jeho povrch je pokrytý antireflexnou vrstvou, ktorá by okrem iného mala odolať aj jemným škrabancom. Na displej hodiniek však odporúčame dávať väčší pozor, keďže nedisponuje zafírovým ani tvrdeným sklom.
Nestretnete sa tu síce s pokročilými senzormi schopnými merať saturáciu ako u drahších hodiniek, no môžete sa spoľahnúť na snímač tepovej frekvencie Garmin Gen3 Elevate, krokomer, meranie vzdialenosti a GPS/GLONASS.
Hodinky Garmin Forerunner 45S vám ponúknu množstvo tréningových plánov, ktoré si viete prispôsobiť na základe vami navolených cieľových hodnôt. K dispozícii sú aj profily pre širokú paletu rôznych športov. Snímač tepu vám tiež v pravidelných časových intervaloch meria tep a v prípade dosiahnutia nezvyčajných hodnôt vás vibráciou upozorní. Samozrejmosťou je aj funkcia Body Battery, ktorá sa stará o plynulé sledovanie vašej dennej aktivity a monitoring spánku.
O prepojenie so smartfónom sa postará Bluetooth modul prostredníctvom aplikácia Garmin Connect, ako aj v prípade vybavenejších hodiniek Fenix 6X PRO. Ani tu výrobca nezabudol na bezpečnostnú funkciu na detekciu nehody.
Kvôli nízkej váhe a rozmerom je aj kapacita batérie o niečo menšia. Výdrž je však s ohľadom na hmotnosť a výbavu stále dostačujúca. V plnom tréningovom mode so zapnutým GPS modulom je možné dostať sa na 13 hodín nepretržitého fungovania. V prípade, že hodinky budete používať v klasickom smart režime kvôli upozorneniam, nie je problém dostať sa až na 7 dní.
Ciferník: 26,3 mm ● Displej: 1,04“, rozlíšenie 208x208 ● Konštrukcia: polykarbonát, silikón ● Hmotnosť: 32 g ● Vodotesnosť: až 50 metrov (5 ATM) ● Výdrž batérie: až 7 dní ● Interné úložisko: nie
Testované produkty
Heureka.sk odporúča:
Garmin Fenix6X PRO
Garmin Fenix6
Garmin Fenix6 PRO Glass
Garmin Fenix6S PRO
Garmin Fenix6X PRO Sapphire
Garmin Forerunner 745 Music
Garmin fenix 6 Pro Solar
Garmin fenix6 PRO Sapphire
Garmin fenix6S Glass
Garmin Forerunner 45S
Garmin Instinct
Garmin Forerunner 935
Ďalšie články z kategórie Inteligentné hodinky
Komentáre
Športové hodinky sú super vec pre každého, kto sa športu aktívne venuje. Myslím, že sa viac oplatí investovať do multifunkčného športtestera, teda aspoň pokiaľ človek obľubuje viac športov. Mala som Garmin Forerunner 45S a išlo dobrý pomer cena/výkon, ľahké a funkčné, majú gps, ale sú naozaj iba na beh. napr. na plávanie sa nehodia
Odpovedať
Garmin sú určite top. Áno, ceny je dosť vysoká, ale dá sa vyberať z mnohých športov, výdrž je viac než dobrá a majú rôzne funkcie. Párkrát som nimi už nechtiac kade-tade pobúchal a držia
Odpovedať
Odporúčam Polar Vantage, dokážu monitorovať srdcovú frekvenciu za každých okolností, umožňujú plánovanie tréningov, monitorujú bežeckú aktivitu a cvičenie vyhodnocujú. Dajú sa použiť aj na plávanie, ktoré tiež obľubujem, za mňa super.
Odpovedať
Potvrdzujem, že topkou medzi športovými hodinkami sú Garmin. Vlastním model fenix6X PRO Sapphire. Ide o skvelé multifunkční hodinky, ktoré majú výborne čitateľný displej a oproti modelu fenix 3 ide o viditeľný posun vpred. Výdrž batérie je tiež lepšia v porovnaní s predchádzajúcim modelom. Hodinky majú nespočetné množstvo funkcií. Ide o špičkový produkt, ktorého jediným mínusom je vysoká obstarávacia cena.
Odpovedať
Mám lacnejší model Garmin Forerunner 45S Optic. Aj tak ide o hodinky s veľmi dobrým pomerom ceny a výkonu. Hodinky majú skvelé spracovanie, sú stabilné, len mi chýba viacero režimov, aby sa dali využiť napríklad aj na plavecké športy. Pripojenie k mobilu prebehlo bezproblémovo. Hodinky sú kompaktné a ľahké, ideálne na ženskú ruku, prípadne pre mládež. Amatérski športovci budú určite nadšení.
Odpovedať
Za mňa sú najlepšie športové hodinky Apple Watch, veď prečo by som sa mala obmedzovať len na meranie určitého športu, keď môžem využívať množstvo ďalších funkcií. Je v podstate jedno, po ktorej sérii Apple Watch siahnete, pretože všetky sú kvalitné. Ak chcete mať najnovšie funkcie a dlhoročnú podporu od výrobcu, vyberte si najnovší model. Jediným mínusom Apple Watch je krátka výdrž batérie. Tá závisí aj od toho, ako hodinky používate. Pri častom používaní budete musieť nabíjať každý deň. Dizajn hodiniek je krásny, spracovanie perfektné a funkcie tiež super. Cena je taká aká je, ale tu sa platí za značku a kvalitu, takže za mňa je cena primeraná.
Odpovedať
Výborné hodinky za primeranú cenu sú Suunto 9. Mám ich zopár mesiacov, no majú všetko potrebné a najmä dlhú výdrž batérie, čo je pre mňa dôležité. Tá sa navyše dokáže pomerne rýchlo dobiť. Hodinky majú prehľadné a jednoduché ovládanie. Pohodlne sa nosia a jednoducho sa čistia. Majú veľa praktických funkcií a presné GPS.
Odpovedať
Inteligentné hodinky, ktoré vám spoľahlivo budú monitorovať beh, sú Huawei Watch GT2 Pro. Pre moje potreby sú hodinky plne postačujúce a plus je plná podpora slovenčiny. Okrem toho, že s hodinkami športujem, používam ich aj na bežné nosenie. Majú pekný dizajn a praktické funkcie ako GPS, barometer, výškomer, komunikujú so smartfónom a vďaka nim mám prehľad o notifikáciach z mobilu. Poteší dlhá výdrž batérie, dobre spracované jednotlivé aplikácie. Na ruke sú pomerne citeľné, ale „mohutným“ chlapom to nebude vadiť. :-)
Odpovedať
Športové hodinky Polar Vantage M mi pomáhajú zdravšie žiť, pretože vďaka ním sa viac hýbem. Sú vhodné nielen na beh, ale aj ďalšie športy. Majú intuitívne ovládanie, sú jednoduché, no zároveň softvérovo prepracované. Nechýbajú mnohé funkcie, spánkové režimy a plus dávam aj za výdrž batérie. Ide o výborný sporttester s presnými senzormi, ktorý je za adekvátnu cenu. Displej je dobre čitateľný na slnku, no pozor, nie je dotykový, čo niekomu môže prekážať, no mne to vyhovuje. Hodinky sú ľahké a sklíčko vyzerá byť vysoko odolné. Remienky je možné meniť podľa potreby. Postrehol som počas behu na trenažéri mierne odchýlky, vzdialenosť sa líšila, avšak pri behu vonku je meranie presné. Polar Vantage M odporúčam.
Odpovedať
Ak nechcete utrácať príliš mnoho peňazí, no zároveň chcete nejaké tie funkcie navyše, odporúčam hodinky Amazfit GTS. Za rozumnú cenu dostanete veľa funkcií, vynikajúci displej aj veľmi slušnú výdrž batérie. Meranie tepu je presné a spoľahlivé je aj GPS. Hodinky popritom dobre vyzerajú, čo ocení každá žena, ktoré chce aj pri športe vyzerať štýlovo. Hodinky sú kompatibilné s Andriodom aj iOS. Samozrejmosťou pri tomto type hodiniek je vodotesnosť. Za mňa to bola dobrá kúpa.
Odpovedať
Mám hodinky Suunto 9 Baro, ktoré majú jednoduché ovládanie a skvelú výdrž batérie. Presnosť merania mám odskúšanú viackrát a vždy bola fajn, mierne odchýlky sa môžu vyskytovať, ale to je normálne. Maximálne som spokojný aj s ostatnými funkciami, len škoda, že k produktu bol veľmi strohý návod, takže so všetkým som sa musel zoznamovať sám. Plus dávam za dizajn hodiniek, presnosť GPS záznamu, vodeodolnosť do 100 metrov, prehľadné menu či safírové sklíčko, ktoré je odolné proti poškriabaniu. Silikónový remienok, ktorý bol v balení, je mäkký a pružný, a tak sa dokáže skvele prispôsobiť akémukoľvek zápästiu, čo je dôležité pre presnosť merania tepu. Hodinky majú široký záber športov, preto odporúčam nielen na behanie.
Odpovedať
Skvele spracované hodinky sú Garmin Forerunner 45S, ktoré sa svojim tvarom a veľkosťou hodia aj pre ženy alebo deti. Funkcie sú plne postačujúce, páči sa mi, že je tu slovenské menu, GPS aj meranie tepovej frekvencie. V rámci Garmin produktov majú tieto hodinky výborný pomer ceny a kvality.
Odpovedať
Garmin je v tomto smere pre mňa najlepší, ako jediné negatívum vnímam cenu, ale za kvalitu sa oplatí priplatiť si. Mám model Fenix6, páči sa mi dizajn aj celkové spracovanie, výdrž batérie či prepracovaná aplikácia Garmin Connect. Plusom sú široké možnosti nastavenia vzhľadu, systému alebo widgetov. Môžem len odporučiť nielen na beh, ale aj na kopec ďalších športov.
Odpovedať
Garmin Instinct sú skvelé hodinky na beh aj na bicykel. Pomer ceny a výkonu je super. Ovládanie je jednoduché, menu prehľadné a výdrž batérie je dobrá. Hodinky sú ľahké a na ruke sedia veľmi dobre, aj napriek tomu, že mám tenšie zápästie a pôvodne som sa obával. K dispozícii je veľa funkcií a nechýba ani GPS. Som nadmieru spokojný.
Odpovedať
Garmin Fenix6X PRO Glass sú fakt super a nemám im čo vytknúť. Plusom je skvelá výdrž batérie a veľa možností v nastaveniach. Páči sa mi odolnosť hodiniek, celkové spracovanie, nadčasový dizajn, Garmin Pay atď. Pre niekoho môžu byť hodinky ťažké, pretože vážia 93 gramov, takže na ruke ich rozhodne pocítite. Mínusom je tiež, že k dispozícii nie sú originálne nylónové remienky.
Odpovedať
Garmin Forerunner 45 majú pekný dizajn a všetky potrebné senzory aj funkcie, ktoré som hľadala. Výdrž baterky je slušná a pohybuje sa okolo 5 až 6 dní. Myslím si, že pomer ceny a výkonu je výborný. Mínusom je troška menší displej, ale zas... aspoň mi hodinky pekne sedia na ruke. Senzory majú dostatočnú presnosť, meranie tepu na zápästí aj GPS funguje rýchlo. Spárovanie s mobilom prebehlo bez komplikácií, ale hodinky je možné používať aj bez mobilu.
Odpovedať
Super hodinky sú Garmin Tactix Delta, ktoré majú dlhú výdrž batérie a vysokú odolnosť s vojenským štandardom. GPS je presné a aj ďalšie merania sú presné, mám to porovnané s iným prístrojom. Škoda, že displej nie je dotykový a že cena nie je o niečo nižšia, ale aj tak sa mi kúpa oplatila.
Odpovedať
Plne mi vyhovujú hodinky Garmin fenix6 PRO Solar. Sú kvalitné, presné a veľmi dobre zaznamenávajú rôzne športy. Po aktualizácii je spánok dostupný už aj v hodinkách a nielen v aplikácii.
Odpovedať
Výhodou hodiniek Haylou RT LS05s je dobrá cena, slušná výdrž batérie, takže za mňa spokojnosť. Samozrejme, hodinky majú svoje muchy, ale za tú cenu ich ani neriešim. Hodinky umožňujú sledovanie všetkých dôležitých parametrov, presnosť zaznamenaných údajov neviem overiť, ale myslím, že aspoň orientačne budú čísla sedieť.
Odpovedať
Na hodinky Garmin Instinct som si spočiatku zvykal, ale teraz je menu a ovládanie už jednoduché a intuitívne. Páči sa mi veľa funkcií aj nastavení. Hodinky používam počas behu, bicyklovania a tiež počas turistiky. Na tieto veci sú super. Výdrž batérie je veľmi dobrá a ruke sedia veľmi dobre a pekne vyzerajú. Kto raz skúsi Garmin, už asi inú značku nechce. :-)
Odpovedať
Hodinky som si zakúpil cez eshop a bol som nemilo prekvapený, pretože prezentačné fotografie nie celkom verne ukazujú skutočnú farbu a materiál hodiniek. Solárne nabíjanie sa mi veľmi páči. Na tréningové nastavenia sa nechytá nič iné na trhu. Mínusom je vyššia cena. Ak športujete a ste aktívni, určite ich oceníte. Až na ten dizajn z mojej strany spokojnosť.
Odpovedať
Na beh používam Sigma iD.TRI Basic a pre amatéra sú úplne postačujúce. Merajú tepovú frekvenciu, nechýba tu kompas, alarm, barometer či meranie vzdialenosti a rýchlosti. Sú vodotesné, takže s nimi môžete ísť aj do bazéna, okrem behu teda zvládajú aj iné športy, napr. cyklistiku. Pre tieto tri športy - beh, plávanie a cyklistika sú tu špeciálne algoritmi, za mňa spokojnosť, cena bola tiež prijateľná.
Odpovedať