Najlepšie robotické vysávače s mopom 2024 + recenzie
Robotické vysávače s mopom sa stávajú čoraz populárnejšie. Domácnosť samy povysávajú i pozmývajú, mnohé z nich disponujú celým radom pokročilých funkcií a dokážu sa skvele orientovať v pristore vďaka senzorom a laserovej technológii. Ak si neviete vybrať spomedzi stoviek dostupných modelov, náš test robotických vysávačov s mopom je určený práve pre vás. Predstavíme vám aj víťaza nášho porovnania, mnohými spotrebiteľmi označovaný za najlepší robotický vysávač s mopom Xiaomi Roidmi Eve Plus, a niekoľko ďalších zaujímavých modelov.
Aký robotický vysávač s mopom kúpiť?
Ak nemáte čas alebo chuť na čítanie celých podrobných recenzií robotických vysávačov s mopom v jednom, nasledujúce riadky sme si pripravili práve pre vás. Nájdete v nich najdôležitejšie informácie o vybraných modeloch ocenených špeciálnymi štítkami, ktoré vám napovedia o ich hlavných vlastnostiach. Zároveň sa pri rozhodovaní môžete pozrieť nižšie v texte aj na kompletné porovnanie robotických vysávačov s recenziami.
Názov | Hodnotenie | Detail |
---|---|---|
Xiaomi Roidmi Eve Plus ✔ Víťaz testu | Zobraziť produkt | |
Roborock Q-REVO ✔ Pre náročných | Zobraziť produkt | |
Sencor SRV 1000SL ✔ Výhodný nákup | Zobraziť produkt |
Xiaomi Roidmi Eve Plus
Robotický vysávač s mopom, max. pokrytie plochy 250 m², výdrž batérie 250 min., čas nabíjania 240 min., kapacita nádržky na prach a vodu 300/300 ml, sací výkon 2 700 Pa, max. výška prahu 2 cm, hlučnosť cca 65 dB
Zobraziť viac infoXiaomi Roidmi Eve Plus patrí robotickým vysávačom s mopom a automatickým vyprázdňovaním nádržky na nasatú špinu. Má nadštandardne dlhú výdrž batérie, doba nabíjania je priemerne dlhá a jeho sací výkon dosahuje nadpriemerný výkon. K negatívam patrí trochu vyššia hlučnosť, absencia diaľkového ovládača a vyššia cena, ktorá je však primeraná celkovej kvalite, výkonu a funkciám.
Symbo xBot 5 Pro
Robotický vysávač s mopom, výdrž batérie 100 min., čas nabíjania 100 min., kapacita nádržky na prach a vodu 500 a 300/200 ml, sací výkon 1 300 Pa, hlučnosť cca 60 dB
Zobraziť viac infoRobotický vysávač s mopom Symbo xBot 5 PRO má vcelku vysoký sací výkon, trochu kratšiu výdrž batérie, je vybavený spoľahlivým gyroskopickým navigačným systémom, HEPA filtrom a mopom z mikrovlákna. Vysávač disponuje 6 čistiacimi režimami a jeho ovládanie prebieha cez aplikáciu, ktorá je dostupná aj v slovenčine. K pozitívnym parametrom patrí veľmi dobrý pomer medzi obstarávacou cenou, výkonom a kvalitou.
iRobot Roomba s9+
Robotický vysávač s mopom, max. pokrytie plochy 185 m², výdrž batérie 120 min., čas nabíjania 120 min., kapacita nádržky na prach a vodu 550 ml, max. výška prahu 2 cm, hlučnosť cca 60 dB
Zobraziť viac infoiRobot Roomba s9+ je robotický vysávač s mopom s automatickým vyprázdňovaním. Doba nabíjania je rovnaká ako výdrž batérie – 120 min. Vysávač disponuje 3D senzorom, orientácia v priestoru je nadpriemerná. Na ovládanie slúži aplikácia iRobot Home, v ktorej sa dajú nastaviť neviditeľné steny i zakázané zóny.
Hodnotené parametre
Aby ste si mohli urobiť lepšiu predstavu o tom, na základe čoho boli vybrané jednotlivé modely do nášho testu robotických vysávačov a mopov, podľa čoho boli následne hodnotené a ocenené príslušným štítkom. Na začiatok vám predstavíme súbor hodnotených parametrov, na ktoré sme kládli najväčší dôraz.
V prípade týchto spotrebičov nás zaujímal najmä sací výkon, výdrž batérie, doba nabíjania, orientácia v priestore a, samozrejme, aj pomer medzi cenou a všetkými vymenovanými parametrami. Keďže ide o vysávač a mop v jednom, podstatná pre nás bola i reálna efektivita vysávania a mopovania. Preto dôležitú úlohu pri výbere zohrávali aj názory zákazníkov.
Pred samotným hodnotením spotrebičov, ktoré sa dostali do nášho testu, sme ich museli vybrať spomedzi tých, ktoré sú dostupné na tuzemskom trhu. Okrem vyššie vymenovaných parametrov sme sa sústredili na spotrebiteľské recenzie robotických mopov a vysávačov na overených portáloch, ako Heureka.sk, Hej.sk Alza.sk, Mall.sk, Okay.sk, Nay.sk či Tpd.sk. Naše hodnotenia sme porovnali aj s nezávislými testami robotických mopov a v neposlednom rade sme vyberali produkty od spoľahlivých a populárnych výrobcov. Do testu sa preto dostali modely od Xiaomi, Symbo a iRobot a ďalšie.
Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.
Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi.
Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.
Recenzie robotických vysávačov s mopom
Po zhodnotení najdôležitejších parametrov a porovnaní vybraných robotických vysávačov s mopom medzi sebou sme im udelili hodnotenie, ktoré súvisí s ich hlavným pozitívami a negatívami. Naše recenzie sú subjektívnym výsledkom hodín dôkladného hodnotenia. Nejde o reklamu a naším cieľom nebolo uprednostňovať žiadneho z výrobcov či predajcov. Porovnanie robotických vysávačov s funkciou zmývania vychádza z objektívne dostupných informácií. Veríme, že pre vás budú nápomocné pri rozhodovaní o kúpe toho najlepšieho robotického mopu na podlahu.
Xiaomi Roidmi Eve Plus
Robotický vysávač s mopom, max. pokrytie plochy 250 m², výdrž batérie 250 min., čas nabíjania 240 min., kapacita nádržky na prach a vodu 300/300 ml, sací výkon 2 700 Pa, max. výška prahu 2 cm, hlučnosť cca 65 dB
Pozrieť najlepšiu ponukuRobotický mop Xiaomi Roidmi Eve Plus zbiera úspechy v spotrebiteľských aj nezávislých recenziách, čo je vzhľadom na jeho vlastnosti prirodzené. Ide o model s automatickým vyprázdňovaním, enormne dlhou výdržou batérie, kvalitným HEPA filtrom, pomerne krátkym nabíjaním a nadštandardne vysokým sacím výkonom.
Xiaomi Roidmi Eve Plus je v mnohých nezávislých testoch označovaný ako najlepší robotický vysávač s mopom od spoločnosti Xiaomi. Je vybavený batériou s kapacitou 5 200 mAh, ktorá na 1 nabitie môže pracovať až 250 min., čo je ekvivalent k ploche s rozmermi okolo 250 m². Roidmi Eve Plus nabijete za cca 4 hod., čo je možné označiť za zlatú strednú cestu. K výrazným pozitívam patrí vysoký sací výkon 2 700 Pa, ktorý sa odzrkadlil na pomerne vysokej hlučnosti 70 dB.
Nabíjacia stanica, do ktorej sa Roidmi Eve Plus pri vybití vráti sám a po nabití pokračuje v upratovaní presne tam, kde skončil, neslúži len na samotné nabíjanie, ale taktiež na automatické vyprázdňovanie nádržky na nečistoty s objemom 300 ml. Zásobník v stanici má kapacitu na 4 týždne. Nádržka na vodu má postačujúcich 300 ml. Vďaka elektronicky riadenému čerpadlu a integrovanému čipu totiž môžete intenzitu zmývania a spotrebovanej vody nastaviť v 3 stupňoch. Zaujímavou je aj funkcia intenzívneho čistenia škár.
Robotický mop Xiaomi Roidmi Eve Plus vyniká v oblasti orientácie a dostupných funkcií. Je vybavený pokrokovou LDS laserovou navigáciou na mapovanie miestností a niekoľkými senzormi, ktoré zabezpečujú jeho ochranu pred pádom zo schodov, zaseknutím v úzkych priestoroch a narážaniu do predmetov. Za zmienku stojí špeciálny TOF senzor na monitorovanie línií daného priestoru. Vysávač vďaka nemu automaticky nastaví polohu 2 bočných kief tak, aby sa dostali úplne k stene alebo do rohov.
Ovládanie vysávača prebieha výhradne cez aplikáciu Xiaomi Mi Home, ktorá nie je dostupná v slovenskom ani českom jazyku. Absenciu diaľkového ovládača zároveň hodnotíme ako jedno z mála negatív tohto modelu. Roidmi Eve Plus zdolá prekážky s výškou do 2 cm. On sám má výšku 10 cm, čo je celkom dosť. Okrem vymenovaných funkcií sa môžete ďalej tešiť na možnosť nastavenia samostatných máp pre jednotlivé miestnosti a poschodia či vymedzenie zakázaných zón priamo v aplikácii. V tej môžete vysávač na diaľku zapnúť i vypnúť alebo v nej naplánovať presný čas upratovania.
Vzhľadom na to, že Xiaomi Roidmi Eve Plus patrí k výkonnejším, pokrokovejším, a teda i drahším robotickým vysávačom s mopom, nie je spotrebiteľmi hodnotený až tak často. Existujúce spotrebiteľské recenzie sú prevažne pozitívne. Natrafili sme však aj na ojedinelé negatívne skúsenosti, v ktorých je spomínaný horší výkon mopu či nie občasné problémy s orientáciou v priestore. Samozrejme, spotrebiteľom nevyhovuje ani absencia slovenského alebo aspoň českého jazyka v aplikácii.
Max. doba prevádzky = 250 min. ● Kapacita batérie = 5 200 mAh ● Doba nabíjania = 240 min. ● Max. pokrytie plochy = 250 m² ● Kapacita nádržky na prach/vodu = 300/300 ml ● Sací výkon = 2 700 Pa ● Výška vysávača = 9,8 cm ● Max. výška prahu = 2 cm ● Hlučnosť = 65 – 75 dB ● Hmotnosť = 3,5 kg
Symbo xBot 5 Pro
Robotický vysávač s mopom, výdrž batérie 100 min., čas nabíjania 100 min., kapacita nádržky na prach a vodu 500 a 300/200 ml, sací výkon 1 300 Pa, hlučnosť cca 60 dB
Pozrieť najlepšiu ponukuRobotický vysávač s mopom Symbo xBot 5 PRO síce obdržal štítok cenový trhák, v praxi však nie je žiadnym kompromisom medzi nízkou cenou a výkonom. Má o niečo slabší sací výkon a kratšiu výdrž batérie, klasické upratovanie by mal však zvládnuť na jednotku. Ide o štandardný robotický vysávač s mopom, ktorý môžete ovládať cez aplikáciu dostupnú v slovenčine.
Symbo xBot 5 PRO nemá v porovnaní s ostatnými modelmi v našom teste najdlhšiu výdrž. Na 1 nabitie vydrží v prevádzke cca 100 min. Doba nabíjania, ktoré je aj v tomto prípade automatické, trvá rovnaký čas. Miernym podpriemerom je aj jeho sací výkon 1 300 Pa, ktorý sa v pozitívnom smere odzrkadlil na pomerne nízkej hlučnosti 60 dB. K plusom patrí HEPA filter, ktorý dopĺňa hlavný filter, ktorý môžete pohodlne vybrať a umyť.
Ovládanie vysávača prebieha cez diaľkové ovládanie alebo aplikáciu Symbo Home Blue. V tej nájdete možnosť jeho zapnutia a vypnutia na diaľku, inteligentný plánovač upratovania, 6 upratovacích režimov, štatistku vysávania, môžete v nej sledovať mapu práve vysávaného priestoru či nastaviť prietok vody pri zmývaní. Za mínus pokladáme fakt, že tzv. No-Go zóny vytvoríte len pomocou magnetickej hraničnej pásky, ktorú nájdete v balení. To obsahuje aj diaľkové ovládanie, 2 mopy, 3 náhradné HEPA filtre, hlavnú kefu a 2 náhradné bočné kefy.
Orientáciu v priestore zabezpečuje gyroskopická navigácia Smart GYRO, ktorá priebežne optimalizuje pohyb zariadenia, a senzor proti pádu zo schodov. Po skončení upratovania sa vysávač automaticky vráti do nabíjacej stanice. Na Symbo xBot 5 Pro sa nachádza hlavná kefa so štetinami a gumenými lamelami v tvare špirály a bočné kefy, vďaka ktorým dokáže upratovať aj v tesnej blízkosti stien i v rohoch. Pozitívom je aj výška 7,6 cm a fakt, že kefy sa ukazujú ako dostatočne efektívne pri čistení všetkých typov podláh aj kobercov a dokážu poupratovať i väčšie množstvo hrubých nečistôt, napr. chlpov z domácich zvierat.
Systém na zmývanie disponuje aktívne riadenou pumpou, ktorá navlhčuje mop z mikrovákna. Na xBot 5 Pro po vrátení do stanice okamžite vypne prepúšťanie vody, čo stojí za jeho rýchlym preschnutím. Vysávač je vybavený 2 nádobkami. Prvá z nich s objemom 500 ml je určená na suché vysávanie. Pri vysávaní so zmývaním je nutná jej výmena za dvojitú nádobku na nečistoty a vodu.
V pozitívnych spotrebiteľských hodnoteniach na Symbo xBot 5 Pro sú skloňované najmä vlastnosti, o ktorých sme hovorili aj v našej recenzii. Negatívne skúsenosti hovoria o problémoch s pripojením na Wi-Fi, menej efektívnom zmývaní extrémne znečistených povrchov a občasnom narážaní vysávača do predmetov.
Max. doba prevádzky = 100 min. ● Kapacita batérie = 2 150 mAh ● Doba nabíjania = 100 min. ● Kapacita nádržky na prach a prach/vodu = 500 a 300/200 ml ● Sací výkon = 1 300 Pa ● Výška vysávača = 7,9 cm ● Hlučnosť = 60 dB ● Hmotnosť = 2,8 kg
Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro
Robotický vysávač s mopom, max. pokrytie plochy 180 m², výdrž batérie 110 min., kapacita nádržky na prach a vodu 550/200 ml, sací výkon 2 100 Pa, max. výška prahu 2 cm, hlučnosť cca 70 dB
Pozrieť najlepšiu ponukuXiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro je ideálny robotický vysávač pre všetkých stredne náročných spotrebiteľov za pomerne nízku obstarávaciu cenu. V porovnaní s ostatnými modelmi v našom teste má o niečo kratšiu výdrž batérie a nižší sací výkon. Na druhej strane je vybavený mnohými pokročilými funkciami a vysávanie i zmývanie zvláda spoľahlivo.
Doba prevádzky robotického vysávača Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro je o niečo kratšia. Predstavuje cca 110 min., čo je porovnateľné s modelom Symbo xBot 5 Pro za podobne nízku obstarávaciu cenu. V prepočte na plochu si tento model poradí s priestormi s rozlohou do 180 m². Slabší je aj sací výkon 2 100 Pa. Naopak, hlučnosť 72 dB pri plnom výkone prekonáva, v negatívnom zmysle slova, všetky modely v našom teste robotických vysávačov. Vacuum Mop Pro vyniká veľkou nádržkou na nečistoty, ktorá má až 550 ml. Nádržka na vodu je skôr menšia, 200 ml by však vzhľadom na kratšiu dobru prevádzky malo byť postačujúcich.
Na Vacuum Mop Pro si môžete vybrať spomedzi 3 hlavných režimov, a to režimu na suché vysávanie, vysávanie so zmývaním alebo zmývanie v 2 smeroch. Vysávač vie sám rozlíšiť tvrdé povrchy od kobercov, preto nehrozí že ich pozmýva. Pri zmývaní navyše sám deteguje typ aktuálne čisteného povrchu, ktorému prispôsobí intenzitu vlhčenia mopu. Môžete ho ovládať cez aplikáciu Xiaomi Mi Home, ktorá už tradične nie je dostupná v slovenskom jazyku. Podobne ako model iRobot Roomba s9+ podporuje aj hlasových asistentov Alexa a Google.
Orientáciu v priestore, o ktorú sa stará LDS laserová navigácia, hodnotíme pozitívne. Mi Robot Vacuum Mop Pro spoľahlivo obchádza prekážky, nespadne zo schodov ani iných vyvýšených miest, pri vybití sa do nabíjacej stanice vráti sám, môžete si na ňom nastaviť neviditeľné steny aj samostatné zóny pre jednotlivé často vaše domácnosti. Spotrebič si poradí s prekážkami do 2 cm. Ako negatívum vnímame jeho nadštandardnú výšku, ktorá predstavuje 9,45 cm.
V stovkách recenzií na robotický mop a vysávač v jednom Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro sme natrafili prevažne na pozitívne skúsenosti. Spotrebitelia oceňujú dobrú orientáciu v priestore, bezchybné vysávanie aj zmývanie, pokročilé funkcie, pomer medzi cenou a výkonom či jednoduché ovládanie. Najčastejšie spomínaným negatívom je absencia slovenského jazyka v aplikácii. Niektorým užívateľom nevyhovuje ani jeho vysoká hlučnosť.
Max. doba prevádzky = 100 min. ● Kapacita batérie = 3 200 mAh ● Doba nabíjania = 210 min. ● Max. pokrytie plochy = 180 m² ● Kapacita nádržky na prach/vodu = 550/200 ml ● Sací výkon = 2 100 Pa ● Výška vysávača = 9,45 cm ● Max. výška prahu = 2 cm ● Hlučnosť = 69 – 72 dB ● Hmotnosť = 3,6 kg
iRobot Roomba s9+
Robotický vysávač s mopom, max. pokrytie plochy 185 m², výdrž batérie 120 min., čas nabíjania 120 min., kapacita nádržky na prach a vodu 550 ml, max. výška prahu 2 cm, hlučnosť cca 60 dB
Pozrieť najlepšiu ponukuiRobot Roomba s9+ je robotický vysávač s mopom, ktorý je vhodný pre skutočne náročných spotrebiteľov, čo potvrdzuje aj jeho vysoká obstarávacia cena. Ide o model s automatickým vyprázdňovaním, vcelku dlhou dobou prevádzky, vysokou kvalitou spracovania a šikovnými funkciami.
iRobot Roomba s9+ patrí rovnako ako víťaz nášho testu, model Xiaomi Roidmi Eve Plus, k robotickým vysávačom s automatickým vyprázdňovaním. Nabíjacia stanica Clean Base, ktorá spĺňa aj funkciu zásobníka na automatické vyprázdňovanie nádržky, má kapacitu, ktorá je postačujúca na 60 vyprázdnení vysávača. Dobu nabíjania, ktorá sa pohybuje okolo 120 min., hodnotíme pozitívne. Automatický návrat do stanice pri vybití batérie je samozrejmosťou. 120 min. výdrž batérie na 1 nabitie sa môže javiť ako podpriemerná, keďže podobnú výdrž majú i podstatne lacnejší model Symbo xBot 5 Pro. Tento vysávač je však niekoľkokrát výkonnejší, čo má dopad aj na dobu prevádzky.
Roomba s9+ je z hľadiska efektivity vysávania skutočne nadštandardným modelom, ktorý si poradí so zaschnutými nečistotami, hrubou špinou aj zvieracími chlpmi. Na jeho spodnej strane sa nachádzajú 2 kefy s gumenými štetinami, ktoré sú „imúnne“ proti namotávaniu vlasov či chlpov. Prvá z nich slúži na uvoľnenie nečistôt a druhá na ich nasatie do spotrebiča.
Tento modelom má na rozdiel od všetkých robotických mopov na podlahu v našom teste tvar písmena D. Vďaka tomu si lepšie poradí s rohmi a líniami v blízkosti stien a nábytku. K precíznemu upratovaniu na takýchto ťažšie dostupných miestach prispieva prídavná rohová kefa so špeciálnym sklonom štetín. Mokré zmývanie pevných povrchov zabezpečuje inteligentná technológia Imprint Link.
Orientácia v priestore je na vysokej úrovni. Vysávač je vybavený 3D senzorom, ktorý skenuje priestor pod ním. Rozpoznávanie práve čisteného povrchu je automatické, čo znamená, že nemôže dôjsť k nechcenému pozmývaniu kobercov. Pri vysávaní kobercov spotrebič zároveň automaticky zvýši svoj sací výkon. Za zmienku stojí aj senzor Dirt Detect. Slúži na detekciu nadmerne znečistených miest, ktorým sa budú kefy vysávača venovať intenzívnejšie.
Roomba s9+ má schopnosť mapovania priestoru a mapy je doň možné pohodlne uložiť. Na jeho ovládanie slúži aplikácia iRobot Home, v ktorej okrem iného nastavíte neviditeľné steny či zakázané zóny. Vysávač cez ňu môžete zapnúť a vypnúť, nájdete v nej štatistiky, históriu, možnosť spätnej kontroly prejdenej trasy a nastavenia smart notifikácií. Pozitívnym faktom je, že výrobca aplikáciu priebežne aktualizuje, preto sa môžete tešiť na nové funkcie. Milovníkov tých najpokročilejších technológií poteší informácia, že Roomba s9+ podporuje hlasových asistentov Alexa a Google Assistant.
Vzhľadom na vysokú obstarávaciu cenu je prirodzené, že spotrebitelia od vysávača iRobot Roomba s9+ očakávajú nadpriemerný výkon. Pomyselnú prísnosť je preto cítiť aj v ich recenziách. Užívatelia si nevedia vynachváliť vysokú efektivitu vysávania aj zmývania, rýchle zmapovanie okolia, výdrž batérie a spoľahlivú orientáciu v priestore. Za negatíva označujú drobnosti, ako je vyššia hlučnosť, občasná „zmätenosť“ pri hľadaní nabíjacej stanice či komplikovanejšie ovládanie cez aplikáciu. Často skloňovaním negatívom je aj vysoká obstarávacia cena, ktorú však spotrebitelia pokladajú za primeranú výkonu a funkciám.
Max. doba prevádzky = 120 min. ● Kapacita batérie = mAh ● Doba nabíjania = 120 min. ● Max. pokrytie plochy = 185 m² ● Kapacita nádržky na prach/vodu = 550 ml ● Výška vysávača = 9,3 cm ● Max. výška prahu = 2 cm ● Hlučnosť = 60 dB ● Hmotnosť = 8,1 kg
Ďalšie zaujímavé produkty
Aký by mal byť najlepší robotický vysávač s mopom? Pre každého spotrebiteľa iný. Keďže robotické vysávače a mopy pomaly nahrádzajú tie klasické, ponuka trhu je naozaj pestrá. Náš test je preto len malou ukážkou dostupných modelov. Ak ste medzi nimi nenašli taký, ktorý by spĺňal vaše požiadavky, pripravili sme si pre vás ešte niekoľko ďalších tipov na spoľahlivé produkty od overených výrobcov.
Robotický vysávač s mopom iRobot Roomba i7 so 120 min. výdržou batérie, umývateľným zberným košom, nárazníkom, viacerými bezpečnostnými senzormi a pokročilou navigáciou iAdapt 3.0 s inteligentným mapovaním Imprint je vhodný aj pre náročnejších spotrebiteľov. Automatické nabíjanie trvá cca 1,5 hod., vysávač je vybavený funkciami, ako je ochrana proti zamotaniu do káblov či pádu zo schodov. Disponuje aj režimom na lokálne upratovanie.
Roborock Q8 Max patrí medzi robotické vysávače a mopy za cenu do 400 eur. O jeho orientáciu v priestore sa stará navigácia PreciSense LiDAR. Výdrž batérie je 240 min. Chod vysávača je vcelku tichý. Môžete si na ňom nastaviť virtuálne múry a vďaka 470ml odpadovej nádobke sa nemusíte trápiť s náročnou údržbou.
Robotický vysávač s mopom Rowenta RR 7447 WH odporúčame tým, ktorí hľadajú cenovo dostupný model s priemernou výdržou. Doba jeho prevádzky sa pohybuje okolo 60 min. Má vysoký sací výkon, ktorý dosahuje 4 000 Pa. Ovládanie vysávača prebieha cez aplikáciu alebo hlasového asistenta a navigáciu v priestore zabezpečuje gyroskopická technológia v kombinácii s infračervenými senzormi. Ako negatívum vnímame len dlhú dobu nabíjania, ktorá predstavuje 4,5 hod.
K cenovo dostupným modelom patrí aj robotický vysávač s mopom Tesla RoboStar iQ400. Má vcelku dlhú, 140 min. výdrž a nadpriemerný sací výkon, ktorý predstavuje až 3 000 Pa. Disponuje reguláciou prietoku vody, je vybavený 1 hlavnou a 2 bočnými kefami, má objemný zásobník na prach aj vodu a jeho orientáciu v priestore je na veľmi dobrej úrovni. K plusom ďalej patrí jednoduchá obsluha a nenáročná údržba.
Posledným tipom na zaujímavý spotrebič je robotický vysávač s mopom Sencor SRV 2230 TI za enormne nízku obstarávaciu cenu. Má kratšiu, 90 min. dobu prevádzky, 500 ml nádržku na prach a disponuje schopnosťou automatického nabíjania. Na vysávači sa nachádza funkcia lokálneho čistenia, poradí si aj s priestormi v blízkosti stien a v rohoch a má vcelku spoľahlivú navigáciu. Mínusom je dlhé nabíjanie batérie, ktoré trvá až 5 hod.
Najpredávanejšie podľa Heureka.sk
Ak ste neprehliadli našu sekciu o najdôležitejších hodnotených parametroch, v ktorej sme vám vysvetlili aj to, na základe čoho bol zostavený náš test najlepších robotických vysávačov s mopom, tak viete, že dostupnosť hrá dôležitú rolu. Popularita jednotlivých spotrebičov sa však neustále mení. Nie je však pravidlom, že najlepší robotický vysávač musí byť ten najpredávanejší. Preto vám prinášame tabuľku najpredávanejších robotických vysávačov s mopom na Heureka.sk, ktorá je obnovovaná v závislosti od aktuálnej situácie na trhu.
Návod, ako vybrať robotický vysávač s mopom
Pri výbere robotického vysávača s mopom je potrebné prihliadať na mnoho vecí. Pre mnohých spotrebiteľov predstavoje robotický vysávač a mop v jednom stále jednu veľkú neznámu. Úloha vybrať sa preto môže javiť ako extrémne náročná. V našom návode na výber sa vám pokúsime všetky dôležité parametre vysvetliť čo najzrozumiteľnejšie. Budeme sa sústrediť na špecifikácie, ktoré súvisia s výkonom, ovládaním a funkciami. Priebežne vám poskytneme aj niekoľko praktických tipov na správne používanie týchto spotrebičov. V závere návodu sa pozrieme na orientačný prehľad cien a overených výrobcov robotických vysávačov s mopom.
- Doba prevádzky a max. pokrytie plochy
- Nabíjanie
- Funkcia vysávania – sací výkon
- Funkcia zmývania
- Kapacita nádržky na nečistoty a vodu
- Navigácia
- Orientácia v priestore, prekážky, No-Go zóny, virtuálne steny...
- Spôsob pohybu, typ povrchu a max. výška prahu
- Rozmery robotického vysávača s mopom a možnosti vašej domácnosti
- Ďalšie dôležité parametre
- Cena a overení výrobcovia
Doba prevádzky a max. pokrytie plochy
Tieto 2 parametre spolu úzko súvisia. Údaj o dobe prevádzky býva menej presný, keďže naň vplýva viacero faktorov, ako zvolený výkon vysávača, miera znečistenia podláh a kobercov, využívanie dostupných funkcií či náročnosť daného „terénu“. Lacné robotické vysávače s mopom sú väčšinou schopné na 1 nabitie v prevádzke vydržať cca. 30 až 90 min. Za optimálnu výdrž možno považovať čas okolo 110 až 180 minút za nadpriemer 200 – 250 min. Výhotou robotického mopu - vysávača však je, že pred vybitím sa dokáže vrátiť späť do nabíjacej stanice, nabiť a pokračovať v nedokončenej činnosti (v prípade, že disponuje funkciou automatického nabíjania).
Údaj o pokrytí plochy je presnejší. Najvýkonnejšie modely dokážu na 1 nabitie pracovať na ploche s rozlohou okolo 250 m², naopak, tie lacnejšie na cca. 180 m² a menej. Nezabudnite, že tieto parametre sú do veľkej miery individuálne. Ak máte byť s rozlohou 70 m², nepotrebujete vysávač s enormnou výdržou.
Nabíjanie robotického vysávača s mopom
Zamerajte sa najmä na to, ako dlho trvá nabitie daného robotického vysávača. Za prijateľnú hornú hranicu považujeme 4 hod. Niektoré vysávače sa môžu nabíjať až 6 hod., naopak, niektoré iba 100 až 160 min. Samozrejme, na tento parameter vplýva kapacita batérie, ale taktiež použité technológie v nabíjacej stanici.
Nabíjacia stanica je ďalšou dôležitou súčasťou každého robotického vysávača. Všimnite si, či vysávač disponuje funkciou automatického nabíjania. V praxi ide o to, že pri vybití batérie počas upratovania sa do nabíjacej stanice vráti sám. Po dobití by mal v upratovaní pokračovať tam, kde skončil.
Sací výkon robotického vysávača
O skutočnom výkone vysávača rozhoduje jeho sací výkon. Ten by mal byť správne uvádzaný vo wattoch, no pri robotických vysávačoch častejšie natrafíte na údaj uvádzaný v pascaloch (Pa), ktorý hovorí skôr o podtlaku. Aby sme vás neplietli, budeme hovoriť o sacom výkone v pascaloch.
Sací výkon lacnejších robotických vysávačov sa zväčša pohybuje od 1 200 do max. 2 000 Pa. Drvivá väčšina modelov zo strednej výkonnostnej kategórie, ktoré sú ideálne do každej klasickej domácnosti, dosahuje výkon okolo 2 500 až 2 700 Pa. Najvýkonnejšie spotrebiče za niekoľko stoviek eur sa môžu pochváliť výkonom nad 4 000 Pa. Najlepší robotický vysávač s mopom však zákonite nemusí mať najvyššý sací výkon, veľkuú rolu zohráva mechanizmus - technológia zberu nečistôt.
Robotický mop a funkcia zmývania
Robotické vysávače s mopom, ako napovedá ich názov, slúžia aj na mokré umývanie pevných povrchov. V súvislosti s funkciou zmývania sa pri výbere zamerajte na:
- Režimy – Všetky vysávače disponujú minimálne 2 základnými režimami na vysávanie a zmývanie. Kombinovaný režim, ktorý dokáže na základe práve čisteného povrchu automaticky prepínať medzi vysávaním a zmývaním, je spravidla dostupný len na drahších modeloch.
- Regulácia dávkovania množstva vody – Keramická podlaha sa môže namočiť viac, tá drevená nie. Preto si určite overte, či je na danom modeli možné regulovať intenzitu vstrekovania vody na mop.
- Typ regulácie – Na výber máte manuálnu a automatickú reguláciu. V prvom prípade môžete vstrekovanie nastaviť len fixne cez aplikáciu alebo iný ovládač. V druhom prípade vie vysávač sám rozoznať, či sa práve nachádza na drevenej, keramickej alebo inej podlahe, a v závislosti od toho upraviť intenzitu zmývania.
- Efektivita mopovania – Tento parameter si môžete overiť len prostredníctvom recenzií. Najmä lacné robotické vysávače s mopom môžu zanechávať podlahu mokrú alebo vytvárať neestetické šmuhy.
- Mop – Všimnite si jeho výrobný materiál. Populárne je napr. mikrovlákno. Dôležitý je taktiež počet náhradných mopov v balení a spôsob ich údržby. Je dobré, ak ich môžete prať v práčke.
Kapacita nádržky na nečistoty a vodu
V robotických vysávačoch s mopom sa štandardne nachádzajú 2 nádržky, pričom 1 z nich do seba nasáva nečistoty a 2. slúži na naplnenie vodou, ktorá bude využívaná pri zmývaní. Najdôležitejším parametrom je objem, teda kapacita týchto nádržiek. Pri lacnejších vysávačoch natrafíte na nádržky s objemom od 250 do 300 ml. Výkonnejšie modely môžu nazbierať 400 až viac ako 550 ml nečistôt. Nádržky na vodu majú klasicky 200 až 300 ml.
V tomto smere je dôležitá najmä výdrž vysávača. Modely s dlhšou dobou prevádzky by mali byť automaticky vybavené väčšími nádržkami. V inom prípade sa nevyhnete neustálemu vysypávaniu nečistôt alebo dopĺňaniu vody. Rozhodujúcim faktorom je tiež efektivita zmývania. Ak daný model využíva technológie na šetrenie vody, nádržka na vodu nemusí byť extrémne objemná.
Robotický vysávač a navigácia v priestore
Navigácia slúži na to, aby sa mohol vysávač v danom priestore pohybovať cielene, teda po presne stanovených trasách. Tieto spotrebiče môžu byť vybavené rôznymi navigačnými systémami. K najčastejšie využívaným patria tie gyroskopické, laserové a kamerové. Najpokrokovejšie modely spravidla disponujú kombinovanými navigačnými systémami. V našom porovnávacom teste robotických vysávačov s mopom sa nachádzajú modely s rôznymi technológiami.
- Gyroskopická navigácia: Nachádza sa najmä na lacnejších modeloch. Nie je príliš pokroková a zabezpečuje systematický pohyb. Daný priestor pri prvom vysávaní zmapuje, na základe čoho následne naplánuje ideálnu trasu. Nevýhodou je horšie rozoznávanie prekážok, do ktorých môže vysávač narážať.
- Kamerová navigácia: Ide o zlatú strednú cestu, ktorá je vhodná aj do viac členitých priestorov. Tento typ navigácie rozoznáva prekážky opticky, preto sa im vyhýba vcelku efektívne. To nemusí platiť za zhoršených svetelných podmienok, vysávanie v v tmavých priestoroch môže mať za následok vynechanie určitých miest.
- Laserová navigácia: K práci nepotrebuje svetlo a okolie mapuje bezdotykovo. Je vhodná do vyslovene členitých priestorov, v ktorých funguje spoľahlivo aj bez svetla. Nevýhodou je len vyššia cena tejto technológie.
- Kombinovaná navigácia: S kombinovanými navigačnými systémami sa stretnete len pri drahších modeloch. Vyššia cena je zároveň ich jedinou nevýhodou. Kombinovaná navigácia si poradí s akýmkoľvek priestorom aj prekážkami, k práci nepotrebuje svetlo a jej zlyhanie je vyslovene výnimočné. Ide o najlepšie robotické vysávače s mopom, ktoré sú zárukou maximálnej efektivity.
Robotický vysávač a schody - No-Go zóny a virtuálne steny
Orientáciu v priestore zabezpečuje spomínaná navigácia. Aby vysávač nenarážal do vecí alebo nespadol zo schodov, musí byť vybavený aj ďalšími systémami, teda senzormi, kamerami, čipmi, lasermi či špeciálnymi algoritmami. Nepísaným pravidlom je, že čím pokrokovejší model, tým lepšia orientácia.
Aby ste sa vyhli poškodeniu vysávača alebo naopak, aby vysávač nepoškodil nábytok, prahy či domáce zvieratá, vyberte si taký, ktorý disponuje aspoň ochranou proti pádu zo schodov a senzormi, ktoré detegujú predmety.
Pri robotických vysávačoch natrafíte často na výrazy, ako No-Go či zakázané zóny, virtuálne steny, zábrany atď. Ide o veľmi dôležité funkcie, vďaka ktorým môžete spotrebiču zakázať upratovanie na vami vybraných miestach. Vo všeobecnosti máte na výber 3 možnosti:
- Magnetická páska – Ide o fyzickú pomôcku, ktorú je nutné nalepiť na zem, čím vytvoríte danú zakázanú zónu. S touto alternatívou sa stretnete najmä pri starších a lacných robotických vysávačoch s mopom.
- Virtuálna stena – V tomto prípade k vysávaču dostanete malé zariadenie fungujúce na princípe infračervených lúčov, ktoré vymedzujú povolené a zakázané zóny.
- Virtuálne steny/zábrany v aplikácii – Nastavenie virtuálnych stien priamo v aplikácii je najčastejším riešením pri väčšine nových robotických vysávačov. V tomto prípade nemusíte nikam nič umiestňovať, miesta, kam spotrebič nesmie „vkročiť“, jednoducho nastavíte priamo v aplikácii. Robot si priestor následne zmapuje a pri ďalšom vysávaní presne vie, ktorú plochu vysávač a naopak, čo vynechať.
Spôsob pohybu vysávača
Niektoré vysávače sa pohybujú v kruhoch, v pásoch, iné vykonávajú dvojitý alebo tzv. cik-cak pohyb. Tento parameter spravidla nie je vyslovene dôležitý. Presnejšie, všetky systematické pohyby by mali byť dostatočne efektívne. Pri výbere sa preto zamerajte skôr na schopnosť spotrebiča automaticky zvoliť najefektívnejší spôsob pohybu v závislosti od typu či znečistenia práve vysávaného/zmývaného povrchu.
Typ povrchu a max. výška prahu
Veľmi dôležitým parametrom je tzv. max. výška prahu. Tento údaj hovorí o tom, aké vysoké prekážky môže zdolávať daný vysávač, o čom rozhoduje najmä výška a flexibilita jeho spodnej kefy. Základné modely si väčšinou poradia s prekážkami s výškou do 1 cm, tie pokrokovejšie aj s tými do 2 cm.
Pri nákupe sa zamyslite, aké vysoké prahy máte vo vašej domácnosti. Dôležitý je aj druh kobercov. Každý robotický vysávač a mop v jednom môže vysávať koberce, no nie všetky. Problémom sú najmä tie s dlhým, ale nadmerne hustým vlasom. Ak vlastníte takéto kúsky, zaobstarajte si spotrebič, ktorý si poradí s prekonávaním prekážok aspoň do 2 cm.
Rozmery robotického vysávača s mopom a možnosti vašej domácnosti
Rozmery robotického vysávača majú priamy súvis s jeho funkčnou stránkou. Miniatúrne modely zvyknú mať malú kapacitu nádržiek na prach a vodu. Problémom príliš veľkých spotrebičov je, že sa nedostanú všade. Ak od robotického vysávača s mopom očakávate, že sa zmestí pod nízku sedačku alebo popod nízky nábytok, musíte obetovať práve spomenuté kapacitné parametre. Zároveň, senzorová výbava mnohých vysávačo tak či tak neumožní vysávanie a mopovanie pod nábytkom.
Pri výbere sa zamerajte najmä na výšku a priemer vysávača a zohľadnite aj svoje očakávania. Štandardný priemer sa pohybuje od 24 do 35 cm. Ultra tenké modely zvyknú mať výšku pod 8 cm, tie zo strednej veľkostnej kategórie 8 až 9, no a tie najtučnejšie pokojne i viac ako 10 cm.
Ak chcete používať robotický vysávač, je dobré, keď medzi jednotlivými kusmi nábytku ponecháte aspoň metrové medzery. Pozornosť venujte aj výberu miesta pre nabíjaciu stanicu. V jej okolí a z každej strany by sa mal nachádzať taktiež minimálne meter voľného priestoru. Posledným krokom pred definitívnym výberom konkrétneho vysávača by malo byť odmeranie medzier medzi nábytkom a podlahou. Ak si zaobstaráte model s výškou 10 cm a viac s veľkou pravdepodobnosťou sa takýto vysávač pod nižší nábytok nezmestí.
Ďalšie dôležité parametre
- Filtrácia: Robotické vysávače s mopom musia byť vybavené minimálne 1 hlavným filtrom. Ten je väčšinou možné vybrať a vyčistiť. Zamerajte sa na to, či môžete filter umyť aj pod vodou a či sa v balení nachádza aspoň niekoľko náhradných kusov. Už vopred by ste si mali overiť aj cenu náhradných filtrov. Vítaným doplnkom je HEPA filter. Práve on dokáže zachytiť menšie nečistoty, napr. peľ a rôzne patogény, ako sú baktérie či vírusy.
- Hlučnosť: Pamätajte, že hlučnosť ide ruka v ruke so sacím výkonom vysávača. V preklade, výkonnejšie modely budú automaticky hlučnejšie. Za prijateľnú hlučnosť je možné označiť hranicu okolo 60 dB. Mnohé vysávače však dosahujú 65 až viac ako 70 dB. Rozhodne však nemožno hovoriť o výhradne hlučných spotrebičoch.
- Ovládanie: Takmer každý novší robotický vysávač a mop v jednom môžete ovládať cez príslušnú mobilnú aplikáciu. Overte si, či je dostupná aj v slovenskom alebo aspoň českom jazyku. Druhým možným spôsobom ovládania je diaľkový ovládač. Pozor, nie je súčasťou každého modelu a niekedy je potrebné ho dokúpiť. Do tretice máte k dispozícii podporu hlasových asistentov, a teda hlasové ovládanie vysávača.
- Nárazník: Vysávače môžu byť vybavené fyzickými, teda napr. gumenými alebo infračervenými nárazníkmi. Niektoré modely disponujú oboma alternatívami. Tzv. funkčné nárazníky so spomaleným dotykom slúžia na to, aby spotrebič v prípade nárazu daný predmet nepoškodil.
- Program Spot a funkcia Antitangle: Režim spot slúži na lokálne upratovanie, väčšinou na ploche 1 – 2 m². Využijete ho pri rýchlom vysávaní malej plochy, napr. vtedy, keď sa vám rozsype múka či psie granuly. Funkcia Antitangle chráni vysávač pred zamotaním do káblov.
Lacný robotický vysávač s kompromismi
Cena robotických vysávačov s mopom sa vo všeobecnosti pohybuje od 150 do viac ako 1 500 eur. Cena má pritom takmer vždy priamy súvis s kvalitou spracovania, použitými technológiami (senzorová výbava), sacím výkonom, dĺžkou prevádzky, jednoduchosťou ovládania a dostupnými funkciami.
Pozitívom je, že doba, kedy ste za robotický vysávač zapaltili v priemere cez 1 000 eur je minulosťou. Najlacnejšie robotické vysávače s mopom môžete vlastniť už za 150 až 200 eur. Napríklad robotické vysávače Sencor či Symbo. Spotrebiče v tejto kategórii majú spravidla 80 až 100 min. prevádzku, slabší sací výkon, ktorý dosahuje max. 2 000 Pa, a ich orientácia v priestore je na základnej úrovni. Čo však neznamená, že je zlá, no s nejakými navigačnými problémami sa stretnete skôr ako pri lepšie vybavených modeloch. Problémom býva aj horšia kvalita spracovania a menej efektívne zmývanie, ktoré je skôr len doplnkovou funkciou.
Do strednej kategórie robotických vysávačov s mopom sa dajú zaradiť modely za 200 až 400 eur. V tomto prípade sa môžete tešiť na dostatočne dlhú prevádzku, pokročilé funkcie, dobrý sací výkon aj efektívnejšie zmývanie. Nepísaným pravidlom je, že na spotrebičoch za 200 až 300 eur nájdete aspoň jednu výraznejšiu nedokonalosť, napr. dlhú dobu nabíjania. Na bežné používanie a pravidelné údržiavanie čistoty však tieto, relatívne lacné robotické vysávače s mopom dávajú najväčší zmysel, a to ekonomicky i prakticky.
Pri kúpe robotického vysávača s mopom za cenu od 400 eur vyššie očakávajte nadštandardný výkon, veľkú kapacitu nádržiek na prach a vodu, pokročilé nastavenia a funkcie, výborný navigačný systém, dlhú prevádzku, prijateľne dlhú dobu nabíjania batérie a vysokú kvalitu spracovania.
Dočkáte sa vyrovnanej funkcionality vysávania i zmývania. Nemôže vás však zaskočiť, že robotický mop z tejto kategórie zasiahne rodinný rozpočet drastickejšie, bez problémov sa cena vyšplhá na sumu 800 až 1 500 eur.
Overené sú značky Xiaomi, iRobot, Sencor i robotické vysávače Rowenta
Robotické vysávače s mopom už dávno nepatria k extra novinkám. Ako sme spomenuli niekoľkokrát, ponuka trhu je dostatočne pestrá a široká, niektorí výrobcovia však predsa len patria k tým obľúbenejším. No a práve na nich sa pozrieme v nasledujúcich riadkoch.
- Robotické vysávače s mopom Sencor: Patria medzi najlacnejšie na trhu. Modely od tohto výrobcu môžete vlastniť už od necelých 80 eur. Tie najdrahšie stoja cca 500 – 600 eur. Vysávače Sencor vynikajú najmä z hľadiska kompaktných rozmerov a vysokého sacieho výkonu. Doba prevádzky sa pohybuje od 80 min. pri lacnejších až po 120 min. pri drahších kúskoch.
- Robotické vysávače s mopom iRobot: Tento americký výrobca ponúka drahšie vysávače s veľmi dobrou orientáciou v priestore, vysokou kvalitou spracovania a nadpriemerným sacím výkonom, ktorý je postačujúci aj pre údržbu rôznych typov kobercov. Z hľadiska výdrže, ktorá sa pohybuje okolo 120 min., ide skôr o priemer.
- Robotické vysávače s mopom Xiaomi: V ponuke tohto výrobcu nájdete lacnejšie modely za cenu okolo 250 aj tie za viac ako 400 eur. Robotické vysávače Xiaomi vynikajú z hľadiska dlhej výdrže batérie a veľkého max. pokrytia plochy. Spravidla sú vybavené skutočne pokročilými navigačnými systémami, senzormi aj funkciami. K ich negatívam patrí dlhší čas nabíjania, vyššia hlučnosť a výška, ktorá sa štandardne pohybuje okolo 9 až 10 cm.
- Robotické vysávače s mopom Symbo: Ide o lacnejšie spotrebiče, ktoré sú vyrábané u našich českých susedov. Navigácia, výdrž batérie, doba nabíjania, sací výkon či funkcie sú v tomto prípade na priemernej úrovni. Samozrejme, v ponuke výrobcu Symbo nájdete aj drahšie a pokrokovejšie kúsky.
Otázky a odpovede – FAQ
Nenašli ste odpovede na otázky, ktoré vás zaujímajú? Natrafili ste na konkrétny model, no neviete, či ide o dobrú voľbu, alebo sa neviete zorientovať v niektorých technických parametroch? V každom prípade oceníme, ak sa nás opýtate v diskusii pod článkom. Na vaše otázky sa pokúsime odpovedať čo najskôr. Budeme tiež radi, ak sa podelíte o vlastné skúsenosti s robotickými vysávačmi s mopom v jednom.
Sú robotické vysávače s mopom vhodné aj na údržbu kobercov?
Ako sa starať o robotický vysávač a mop?
Môžem používať robotický vysávač pri domácich zvieratách?
Xiaomi Roborock S6 MaxV
Robotický vysávač s mopom, max. pokrytie plochy 240 m², výdrž batérie 180 min., čas nabíjania 360 min., kapacita nádržky na prach a vodu 460/300 ml, sací výkon 2 500 Pa, max. výška prahu 2 cm, hlučnosť cca 64 dB
Pozrieť najlepšiu ponukuRobotický vysávač a mop v jednom Roborock S6 MaxV má dlhú výdrž batérie, vysoký sací výkon, dobrú orientáciu v priestore a je vybavený pokročilými funkciami. Ide o model z vyššej cenovej kategórie, obstarávaciu cenu však i napriek tomu hodnotíme ako primeranú kvalite a výkonu.
Robotický mop Xiaomi Roborock S6 MaxV s 5 200 mAh batériou na 1 nabitie poupratuje priestor s rozlohou okolo 240 m², čo je vysoký nadpriemer. V tomto smere sa mu v našom teste vyrovná len jeho víťaz Xiaomi Roidmi Eve Plus. V prepočte na čas ide o cca 180 min. prevádzku. Automatické nabitie po vybití batérie je už akousi samozrejmosťou.
Ako najväčší problém vnímame enormne dlhú dobu nabíjania, ktorá predstavuje až 6 hod. Sací výkon 2 500 Pa hodnotíme ako dostatočný. K pozitívnym parametrom ďalej zaraďujeme znesiteľnú hlučnosť 64 dB, hlavnú kefu, ktorá je doplnená 2 bočnými, HEPA filter E11 a veľkú kapacitu nádržky na prach s objemom 460 ml.
Roborock S6 MaxV je rovnako ako ďalšie 3 modely od Xioami, teda Roborock S5 Max, Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro a Xiaomi Roidmi Eve Plus, trochu vyšší. Má 9,6 cm, preto nie je vhodný na upratovanie pod nízkym nábytkom. Z hľadiska prekonávania prekážok je na tom dobre. „Prelezie“ cez všetko s výškou do 2 cm. Nádržka na vodu má postačujúcich 300 ml. Zaujímavou je botanicko-biomimetická technológia mopovaceho systému, ktorá zabezpečuje rovnomerné dávkovanie vody v závislosti od typu práve zmývaného povrchu.
Na vysávači sa nachádza senzor, ktorý zabráni jeho pádu zo schodov a narážaniu do vecí, navigačný systém PreciSenseTM LiDAR, 2 kamery na hĺbkové vnímanie priestoru, LDS laserový systém mapovania a infračervený snímač, vďaka ktorému môže pracovať aj v tme. Na ovládanie slúži aplikácia Mi Home, cez ktorú môžete vysávač zapnúť aj vypnúť, nastaviť v nej zakázané zóny, neviditeľné steny a prednastaviť frekvenciu vysávania či zmývania v rôznych miestnostiach alebo poschodiach domu. Upozorňujeme, že ani tento model nie je možné ovládať v slovenčine či češtine.
Spotrebiteľské recenzie na Roborock S6 MaxV sú prevažne pozitívne. Užívateľom sa páči vysoký sací výkon a efektívne zmývanie, kvalitná navigácia, šikovné funkcie a pokroková aplikácia. Negatívne hodnotenia hovoria o vyššej hlučnosti a neschopnosti vysávača komunikovať v slovenčine, čo je príznačné pre všetky modely od Xiaomi.
Max. doba prevádzky = 180 min. ● Kapacita batérie = 5 200 mAh ● Doba nabíjania = 360 min. ● Max. pokrytie plochy = 240 m² ● Kapacita nádržky na prach/vodu = 460/300 ml ● Sací výkon = 2 500 Pa ● Výška vysávača = 9,6 cm ● Max. výška prahu = 2 cm ● Hlučnosť = 64 dB ● Hmotnosť = 3,7 kg
Xiaomi Roborock S5 Max
Robotický vysávač s mopom, max. pokrytie plochy 200 m², výdrž batérie 180 min., kapacita nádržky na prach a vodu 460/280 ml, sací výkon 2 000 Pa, max. výška prahu 2 cm, hlučnosť cca 60 dB
Pozrieť najlepšiu ponukuRoborock S5 Max je robotický vysávač s mopom, ktorý vyniká v pomere medzi obstarávacou cenou, funkčnosťou a funkciami. V porovnaní s drahšími vysávačmi zaostáva najmä v slabšom sacom výkone. Naopak, z hľadiska výdrže batérie a funkčných vlastností sa vyrovná aj modelom z vyššej cenovej kategórie. Nechýba na ňom HEPA filter, vcelku spoľahlivá navigácia ani funkcia mapovania.
Roborock S5 Max nie je najvýkonnejším robotickým vysávačom na trhu, na bežnú údržbu domácnosti je však úplne postačujúci. Navyše, ide o cenovo atraktívny model. Jeho sací výkon predstavuje 2 000 Pa. Na druhej strane je vybavený ventilátorom, ktorý dosahuje vysokú rýchlosť 1 500 ot./min., vysávanie by preto malo byť dostatočne efektívne.
Batéria s kapacitou 2 500 mAh na 1 nabitie vydrží v prevádzke až 180 min., Roborock S5 Max je preto vhodný na údržbu priestorov s rozlohou do 200 m². Po vybití sa vysávač vráti do nabíjacej stanice. Kapacitu nádržky na prach, ktorá má až 480 ml, hodnotíme veľmi pozitívne. Tento model má 9,7 cm výšku a je uspôsobený na prekonávanie prekážok do 2 cm. Výšku spodnej kefy reguluje automaticky, preto ho môžete používať aj v domácnostiach s rôznym typom povrchov. HEPA filter je už akousi samozrejmosťou.
Nádržka na vodu má postačujúcich 290 ml. Mop je odpružený, čo stojí za skutočnosťou, že na jednotlivé povrchy „tlačí“ rovnakou silou. K plusom zaraďujeme aj silné nasávanie, možnosť nastavenia ideálneho prietoku vodu a funkciu, ktorá po skončení umývania zastaví vypúšťanie vody, čo stojí za rýchlejším vyschnutím mopu, a teda aj jednoduchšou údržbou. Z hľadiska orientácie v priestore hodnotíme Roborock S5 Max veľmi dobre.
Nie je vybavený najpokrokovejšími systémami, jeho navigačná výbava je i napriek tomu veľmi spoľahlivá. Ide o infračervený senzor, akcelerometer, kompas, laserový diaľkomer a senzory na ochranu pred pádom zo schodov či narážaním do predmetov. Plusom je aj prítomnosť funkčného nárazníka. Vysávač je schopný priestor mapovať, pamätá si už poupratované miestnosti, má funkciu plánovania najlepšej trasy, môžete si na ňom nastaviť zakázané zóny aj neviditeľné steny. Ovládanie zabezpečuje aplikácia Mi Home. Upozorňujeme, že nie je dostupná v slovenčine. Rovnako ako pri vysávačoch Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro a iRobot Roomba s9+ sa aj na tomto modeli nachádza možnosť ovládania hlasom cez ktoréhokoľvek inteligentného hlasového asistenta.
To, že Roborock S5 Max patrí k spotrebiteľsky atraktívnym robotickým vysávačom, potvrdzuje aj niekoľko stoviek recenzií na slovenskej a českej Heuréke. Prevažná väčšina z nich je pozitívna. Spotrebitelia si pochvaľujú pomer medzi cenou a výkonom, dobrú orientáciu v priestore, spoľahlivé vysávanie aj umývanie rôznych povrchov a jednoduché ovládanie. Negatívne skúsenosti sú spojené takmer výhradne s absenciou aplikácie v slovenčine. Výnimočne sme natrafili aj na skúsenosti, ktoré hovoria o nie dokonalom zmývaní a slabšom sacom výkone.
Max. doba prevádzky = 180 min. ● Kapacita batérie = 2 500 mAh ● Max. pokrytie plochy = 200 m² ● Kapacita nádržky na prach/vodu = 460/280 ml ● Sací výkon = 2 000 Pa ● Výška vysávača = 9,7 cm ● Max. výška prahu = 2 cm ● Hlučnosť = 60 dB
Testované produkty
Heureka.sk odporúča:
Symbo xBot 5 Pro
TESLA RoboStar iQ100
Sencor SRV 1000SL
iRobot Roomba s9+
Rowenta RR 7675 WH
Roborock S5
Samsung VR05R5050WK
Rowenta RR 7267 WH
Rowenta RR 7455 WH
Ďalšie články z kategórie Vysávače
Komentáre
Som veľmi spokojná s robotom Symbo xBot 5 PRO, pretože pekne vysáva a tiež pekne zmýva prach. Môžem ho ovládať na diaľku cez mobilnú aplikáciu. Robot je nízky, dostane sa aj pod nábytok alebo pod posteľ. Vie povysávať aj rohy a plynule prechádza z koberca na podlahu a naopak.
Odpovedať
Najlepší zo všetkých robotických vysávačov je iRobot Roomba s9+, predtým som mala aj iné, no s týmto som najviac spokojná. Cena zodpovedá kvalite, vysávač pracuje výborne a ušetrí mi kopec času. Robot nebehá nezmyselne z miesta na miesto, ale premyslene chodí na základe mapy, ktorú si sám vytvorí. Mínusom je len vyššia cena prístroja a tiež vyššia cena za filtre, ktoré treba časom vymeniť.
Odpovedať
Čo sa týka ceny a funkčnosti, naše očakávania splnil vysávač Xiaomi Roidmi Eve Plus. Má peknú dokovaciu stanicu, dostatočný výkon a tichý chod. Svoj účel plní, pekne povysáva všetky dostupné miesta. Vzhľadom na okrúhly tvar je samozrejmé, že do rohov miestností sa nedostane, ale to je len maličkosť. Výhodou je aj samostatné vyprázdňovanie smetí, možnosť používania v tme či účinné vysávanie psích chlpov.
Odpovedať
Som spokojná s vysávačom Samsung VR05R5050WK, veľmi dobre vyčistí celý byt a vôbec neľutujem jeho kúpu. Plusom je rýchlosť upratovania, dobrá orientácia po byte, nízka cena či možnosť aj mopovania. Spojenie s mobilnou aplikáciou prebehlo bezproblémovo.
Odpovedať
Symbo xBot 5 Pro dôkladne vyčistí povrchy, na ktoré je určený. Upratovanie je relatívne rýchle, no keďže ho netreba strážiť, je mi v podstate jedno, ako dlho bude upratovať… Batéria má deklarovanú výdrž a keďže je vysávač nižší, zmestí sa aj pod nábytok alebo posteľ.
Odpovedať
Odporúčam Roborock S5, je super a najviac oceňujem, že je vhodný aj na plávajúcu podlahu a dlažbu. Chýba mu manuál v slovenčine a škoda, že nie je nižší, aby sa mi dostal aj pod menší nábytok.
Odpovedať
Rowenta RR 7675 WH bol za prijateľnú cenu a vzhľadom na výšku okolo 10 cm sa mi zmestí aj pod posteľ. Bez problémov si poradí s tvrdými podlahami aj kobercami. Škoda, že chýba HEPA filter. Ovládanie je jednoduché cez mobilnú aplikáciu a páči sa mi aj kefa určená na zvieracie chlpy. Môžem odporučiť každému, koho už nebaví ťahať sa s vysávačom.
Odpovedať