Rotopedy

Najlepšie rotopedy (stacionárne bicykle) 2024 + recenzie

Pri snahe zhodiť pár kilogramov alebo vylepšiť svoju kondíciu je rotoped perfektnou alternatívou voči klasickému bicyklovaniu. Jeho najväčšou výhodou je, že z pohodlia obývačky môžete prejsť stovky kilometrov a spáliť stovky kalórií. My sme v snahe vybrať ten najlepší rotoped strávili viac ako 40 hodín prieskumom trhu, porovnávaním jednotlivých modelov a analyzovali sme množstvo používateľských recenzií, aby sme nakoniec zistili, že najlepším modelom spomedzi nami vybraných rotopedov je inSPORTLine inCondi UB600i.

Publikované: 03.03.2021
Aktualizované: 29.07.2024

Aký rotoped kúpiť?

V našom spotrebiteľskom teste si vyberiete rýchlo a jednoducho. Aby ste nemuseli čítať kompletné recenzie produktov alebo študovať detailný návod, ako vybrať rotoped, máme pre vás stručnú tabuľku a charakteristiku, kde sme vybrané produkty označili aj štítkom, aby sme vám výberu ľahčili čo najviac.

Názov Hodnotenie Detail
inSPORTLine inCondi UB600i   ✔   Víťaz testu5*Zobraziť produkt
Strormred Eagle   ✔   Dobré recenzie5*Zobraziť produkt
Capital Sports Azura   ✔   Výhodný nákup5*Zobraziť produkt

Náš TIP
inSPORTLine inCondi UB600i

inSPORTLine inCondi UB600i

Stacionárny bicykel s magnetickým brzdovým systémom, 16 programami a masívnym rámom s nosnosťou až 200 kg.

Zobraziť viac info

Odolný rotoped, ktorý sa radí medzi poloprofesionálne stroje na cvičenie. Záťažové koleso má 7 kg a až 32 úrovní odporu. K dispozícii má používateľ 12 prednastavených programov a farebný displej. Prepojiť s rotopedom možno operačné systémy iOS i Android. Kvalitná konštrukcia znesie záťaž až 200 kg.

Cenový trhák
Spartan Magnetic 800

Spartan Magnetic 800

Magnetický rotoped Spartan je stroj určený na nenáročný domáci tréning – hmotnosť záťažového kolesa je 6 kg a nosnosť až 110 kg.

Zobraziť viac info

V prípade, že hľadáte cenovo dostupný rotoped, Spartan Magnetic 800 vám ponúkne absolútny základ. Max. nosnosť konštrukcie je 110 kg. Odpor 6 kg zotrvačníka môžete nastaviť až v 8 úrovniach, k dispozícii je aj jednoduchý displej.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Viac ako 40 hodín sme venovali výberu najlepších rotopedov, skúmaniu ich parametrov, aby sme ich následne dokázali porovnať a ohodnotiť. Ešte pred hodnotením a porovnávaním sme si však určili na základe odbornej metodiky primárne parametre, ktoré sme si všímali a porovnávali. Následne tieto parametre a vlastnosti mali na výsledné hodnotenie vybraných rotopedov rôzny vplyv.

Hmotnosť záťažového kolesa
Úroveň odporu
Kvalita konštrukcie
Programy
Funkcie a konektivita

Na trhu je pomerne dosť výrobcov rotopedov, no nie všetci patria k najlepším. My sme vybrali široké zastúpenie značiek a porovnali rotopedy inSPORTline, Master, Spartan, Klarfit, Duvlan alebo rotopedy Tunturi. Okrem parametrov sme pozorne študovali a analyzovali aj názory a referencie spotrebiteľov. Ako nami vybrané stacionárne bicykle v našom spotrebiteľskom teste dopadli?

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie rotopedov

Mohlo by sa zdať, že jeden rotoped sa od druhého v ničom nelíši, no po porovnaní viacerých modelov sme zistili, že aj malé rozdiely dokážu byť rozhodujúce. Preto sme pripravili nezávislé recenzie s nezaujatým hodnotením rotopedov a neuprednostnili sme žiadneho predajcu ani výrobcu. Aké sú výhody a nevýhody jednotlivých modelov?

Náš TIP

inSPORTLine inCondi UB600i

Stacionárny bicykel s magnetickým brzdovým systémom, 16 programami a masívnym rámom s nosnosťou až 200 kg.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Stacionárny bicykel inSPORTline inCondi UB600i je drahším modelom, no používateľom ponúka adekvátnu kvalitu a komfort. Disponuje magnetickým brzdovým systémom, elektronickou reguláciou výkonu a až 32 úrovňami odporu. Hmotnosť zotrvačníka je o 4 kg menšia – 7 kg. Silnou stránkou je stabilná konštrukcia a masívny rám, ktorého nosnosť je až 200 kg a spaľovať kalórie ta môžu aj osoby s vyšším štádiom obezity. Posed je prispôsobený pre človeka vysokého maximálne 200 cm.

Používatelia veľmi dobre hodnotia programovú ponuku, ktorú inSPORTline pri tomto stacionárnom bicykli prináša. Okrem samostatného HRCWATT programu je k dispozícii aj ďalších 12 programov. Celkovo si môžete vyberať až zo 16 a nastaviť si aj jeden používateľský. Veľmi nápadité sú funkcie Recovery, vďaka ktorej si môžete vykonať v pravidelných intervaloch test svojej telesnej kondície a sledovať pokroky, alebo funkcia BodyFat, ktorá vám zmeria množstvo telesného tuku. Na riadidlách sú snímače tepovej frekvencie. Súčasťou balenia je aj hrudný pás a keďže s ním rotoped spolupracuje, máte k dispozícii okamžite presné dáta o vašom výkone.

Pripojiť možno i aplikácie iC+ Training pre Android i iOs. Zariadenie pritom ľahko prepojíte s konzolou vďaka Bluetooth rozhraniu. Využívať možno i GoogleMaps, kde si môžete jednoducho zvoliť a simulovať profil trate. Počítač podporuje tiež aplikácie Fit Hi Way alebo Kinomap. Niektoré verzie Androidu však majú s aplikáciami problém a inštalácia vám môže zabrať viac času. Takisto aj spárovanie cez Bluetooth je niekedy nutné opakovať, ide však o príležitostné nedostatky. Počítač sa inak ovláda veľmi intuitívne a farebný LCD displej zobrazuje podstatné údaje – čas, rýchlosť, pulz, výkon a ďalšie. Konzola obsahuje tiež samostatné tlačidlá pre nastavenie profilu trate, čo je veľmi užitočné a viacero používateľov túto funkciu využíva pre pravidelné obmeny v tréningu.

Komfort sedla je na perfektnej úrovni, vertikálne, horizontálne nastavenie i sklon sedadla vám umožňujú optimalizovať svoj tréning. Samozrejmosťou je nastavenie sklonu riadidiel. Pri dlhšom tréningu oceníte aj držiak na fľašu alebo držiak na tablet či mobilné zariadenie. Pri presúvaní určite využijete aj transportné kolieska – rotoped váži až 44 kg.

Pozitíva

Programová výbava
Robustná konštrukcia
Úroveň odporu

Negatíva

Občas komplikácie s aplikáciami
Vyššia cena

Brzdový systém: magnetický ● Hmotnosť zotrvačníka: 7 kg ● Počet úrovní záťaže: 32 ● Max. nosnosť: 200 kg ● Hmotnosť: 44 kg ● Rozmery: 112 x 56 x 150 (DxŠxV)

Cenový trhák

Spartan Magnetic 800

Magnetický rotoped Spartan je stroj určený na nenáročný domáci tréning – hmotnosť záťažového kolesa je 6 kg a nosnosť až 110 kg.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Rotoped Spartan by sme pokojne mohli označiť aj prívlastkom kompromis. Ide vo svojej podstate o jednoduchý rotoped s magnetickým brzdovým systém a záťažovým kolesom s hmotnosťou 6 kg. Pri danej cene treba povedať, že 1 až 2 kg navyše by hrali v jeho prospech. Odpor systému je možné manuálne regulovať a to vďaka 8 stupňom záťaže. Obrovskou výhodou oproti lacnejším modelom je kvalita konštrukcie. Nosnosť je 110 kg, no rám je masívny a stacionárny bicykel má perfektnú stabilitu. Zariadenie váži 27,5 kg.

Od programovej výbavy veľa čakať netreba. Spartan Magnetic 800 sa ani náhodou nepribližuje výbavou strojom ako inSPORTline inCondi UB600i, ktoré majú rôzne režimy, HRC či Watt programy. Stacionárny bicykel Spartan má jednoduchý počítač, ktorý zobrazuje čas, vzdialenosť, kalórie, tepovú frekvenciu a celkovo prejdenú vzdialenosť počas tréningov. Poteší však fakt, že nechýbajú snímače tepovej frekvencie. Škoda len, že nie je možnosť pripojiť aj hrudný pás.

Vyzdvihnúť však opäť musím konštrukciu a možnosť nastavenia výšky sedla i jeho vzdialenosti od riadidiel. Prispôsobiť možno i sklon riadidiel. Sedlo má pohodlný povrch, pokryté je penovou látkou. Maximálna výška cvičenca je 185 cm. Pre pohodlnejšie bicyklovanie oceňujeme aj možnosť fixácie chodidiel popruhmi na pedáloch. Chýba aj držiak na fľašu, držiak na mobil v prípade potreby určite využijete. Presun zariadenia v priestore uľahčujú transportné kolieska. Za danú cenu rotoped Spartan Magnetic 800 ponúka predovšetkým kvalitné vyhotovenie, a to nutné, čo pre kvalitný tréning potrebujete.

Pozitíva

Kvalitná konštrukcia
Jednoduché ovládanie
Tichý chod

Negatíva

Absencia programovej výbavy
Menšia hmotnosť zotrvačníka

Brzdový systém: magnetický ● Hmotnosť zotrvačníka: 6 kg ● Počet úrovní záťaže: 8 ● Max. nosnosť: 110 kg ● Hmotnosť: 27,5 kg ● Rozmery: 102 x 50 x 126 (DxŠxV)

Pre náročných

Tunturi E80 Endurance

Rotoped so stabilnou konštrukciou, indukčným brzdovým systém T-Gen I, 14 kg zotrvačníkom a až 58 úrovňami odporu.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Do absolútnej vrcholovej ponuky stacionárnych bicyklov určite patrí model Tunturi E80 Endurance. Ide o moderný rotoped s výkonným elektromagnetickým – indukčným brzdovým systémom T-Gen Induction, ktorý v kombinácii s 14 kg vážiacim záťažovým kolesom ponúkne až 58 úrovní záťaže. Indukčný brzdový systém zaručuje plynulý a tichý chod rotopedu. Regulácia záťaže je elektronická. Veľmi chválime hodnovernú simuláciu profilov kopcovitých tratí. Zariadenie je napájané externým sieťovým adaptérom 26 V. Vyzdvihnúť treba tiež systém vyrovnávania nerovností, ktorý sa postará o absolútnu stabilitu zariadenia. 

Čím však Tunturi zaujme na prvý pohľad, je masívna oceľová konštrukcia s nosnosťou až 150 kg, nastaviteľným sklonom riadidiel a tiež vertikálnym a horizontálnym polohovaním sedla. Manipuláciu po zložení uľahčujú transportné kolieska. Pedále majú nastaviteľné remienky a oželieť nemusíte ani držiak na fľašu alebo na telefón. Z pohľadu programovej ponuky máte k dispozícii všetky najmodernejšie aplikácie vrátane možnosti využívania GoogleMaps pre simuláciu rôznych profilov trate. Všetky údaje sú dobre viditeľné na 7-palcovom LCD farebnom displeji. Najviac odporúčame aplikáciu Kinomap, avšak platnú licenciu, inak aplikácia nie je plnohodnotná.

Programová ponuka nezaostáva, samozrejmosťou je Watt či HRC program, ale okrem toho aj ďalších 43 programov. Používateľ má možnosť nastaviť si až 20 vlastných režimov. Merané sú všetky podstatné údaje od času, rýchlosti, vzdialenosti cez kalórie, pulz a otáčky (výkon). V ponuke je tiež Fitness Test a špeciálne programy T-Ride a T-Road. Na riadidlách sú pulzné snímače, pripojiť možno i hrudný pás, no ten nie je súčasťou balenia, čo pri tejto cene považujeme za veľké mínus. Výrobca však uvádza, že môže ísť o voliteľné príslušenstvo a tak záleží od predajcu, či vám túto možnosť poskytne.

Pozitíva

Programová výbava
Úrovne záťaže
Kvalita konštrukcie

Negatíva

Hrudný pás nie je súčasťou balenia

Brzdový systém: indukčný ● Hmotnosť zotrvačníka: 14 kg ● Počet úrovní záťaže: 58 ● Max. nosnosť: 150 kg ● Hmotnosť: 51,2 kg ● Rozmery: 102 x 59 x 158 (DxŠxV)

Tunturi E50 Performance

Magnetický rotoped Tunturi zaujal kvalitným spracovaním, nosnosťou 135 kg a až 32 úrovňami záťaže.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Magnetický rotoped Tunturi E50 Performance sa stal víťazom nášho testu, vďaka kvalitnému spracovaniu a tiež technickým parametrom, ktoré tento model ponúka. Masívny rám má nosnosť až 135 kg a umožňuje teda cvičiť aj osobám s vyššou telesnou hmotnosťou. Vhodný je tiež pre vyššie osoby, pretože si môžete nastaviť sedadlo horizontálne a vertikálne, ako aj jeho sklon. Takisto možno regulovať aj sklon riadidiel. Pedále majú takisto remienkové upínanie takže chodidlo možno stabilne fixovať. Manipuláciu so strojom uľahčujú transportné kolieska – váha konštrukcie je 42,2 kg.

Zotrvačník má hmotnosť 11 kg a vďaka magnetickému brzdenému systému a elektronickej regulácii záťaže môžete nastaviť odpor až v 32 úrovniach, čo vám umožňuje simulovať dokonca stúpanie do kopca. Plochý remeň s dopínacími kladkami je pri cvičení veľmi tichý, čo ocenilo aj viacero používateľov. Pochváliť musíme tiež programovú ponuku. K dispozícii je 12 prednastavených programov. Celkovo ich je až 20, medzi nimi aj HRC programy (záťaž na základe tepovej frekvencie) a Watt program (záťaž na základe vašej frekvencie).

K zariadeniu je možné pripojiť aj hrudný pás, ten však nie je súčasťou balenia, čo je vzhľadom na cenu škoda. Všetko potrebné údaje sledujete na 5,5-palcovom LCD displeji. Okrem času, rýchlosti a vzdialenosti zobrazuje počítač aj záťaž vo wattoch, spotrebu energie (Kcal) a pulzovú frekvenciu. Pulzné snímače sú aj na riadidlách. Konzola umožňuje tiež pripojenie k najznámejším aplikáciám, ako iConsole+, Fit Hi Way alebo Kinomap. Zariadenie je pre svoj chod napájané 9V sieťovým adaptérom. Tunturi E50 Performance myslelo aj na držiak na telefón či na fľašu.

Pozitíva

Plynulý chod
20 prednastavených programov
Rozsah regulácie odporu

Negatíva

Hrudný pás nie je súčasťou balenia

Brzdový systém: magnetický ● Hmotnosť zotrvačníka: 11 kg ● Počet úrovní odporu: 32 ● Max. nosnosť: 135 kg ● Hmotnosť: 42,2 kg ● Rozmery: 99 x 60 x 158 (DxŠxV)

Domyos Essential

Cenou a parametrami vhodná voľba pre nenáročných cvičencov, disponuje 3 kg záťažovým kolesom a magnetickým brzdovým systémom.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

Ak ste nenáročným cvičencom, v takom prípade môže byť stacionárny bicykel Domyos Essential ideálnou voľbou. V našom teste však nie je len pre nízku obstarávaciu cenu, ale tiež pre svoju účelovosť. Rotoped je jednoduchým zariadením so základnými funkciami. Jednoduchý displej na mikrotužkové batérie vám počas výkonu zobrazí na základe frekvencie spálené kalórie, prejdenú vzdialenosť, rýchlosť a čas tréningu. Škoda je, že výrobca nemyslel na možno zaznamenávania tepovej frekvencie za pomoci snímačov pulzu – tie chýbajú.

Zotrvačník má len 3 kg, magnetický brzdový systém umožňuje nastaviť solídnych 8 úrovní odporu. Hoci sa zrejme na úroveň simulácie stúpania do kopca nedostanete, pre udržiavanie kondície a spaľovanie kalórií vám záťaž určite bude postačovať. Regulácia výkonu je jednoduchá a možno ju meniť aj v čase používania. Výhrady spotrebitelia nemali ani voči konštrukcii, ktorá je kvalitná až s výnimkou niektorých plastov – max. nosnosť je 110 kg. Problémom nie je ani manipulácia, pretože hmotnosť rotopedu je len 24 kg.

Pedálom chýba možnosť fixácie a tiež nemáte k dispozícii ani držiak na fľašu či mobilný telefón. Sedlo možno výškovo – vertikálne nastavovať. Sklon ani horizontálne nastavenie nie je možné. Uchytenie riadidiel takisto neumožňuje regulovať ich sklon. Vyzdvihnúť musíme tichý chod a fakt, že sedlo je veľmi pohodlné. Rotoped je stabilný. Svojimi rozmermi tiež nezaberie veľa miesta, rýchlo ho po kúpe zmontujete a následne ho možno používať denne na kardio tréning.

Pozitíva

Nízka obstarávacia cena
Hmotnosť rotopedu
8 úrovní odporu

Negatíva

Nemá držiak na fľašu ani na mobil
Nemožnosť nastavenia sklonu riadidiel
Chýba fixácia chodidiel

Brzdový systém: magnetický ● Hmotnosť zotrvačníka: 3 kg ● Počet úrovní záťaže: 8 ● Max. nosnosť: 110 kg ● Hmotnosť: 24 kg ● Rozmery: 87 x 48 x 121 (DxŠxV)

Ďalšie zaujímavé produkty

Výber spotrebiteľa býva vždy subjektívny a často nie je možné vybrať pre každého ten najlepší stacionárny bicykel. Vždy sa preto riaďte svojimi požiadavkami a nárokmi, ktoré na produkt máte. Aby sme pre vás ponuku ešte rozšírili, pripravili sme aj výber niekoľkých ďalších alternatívnych produktov, ktoré by mohli vášmu výberu vyhovovať a z nášho pohľadu si určite zaslúžia pozornosť.

Ak hľadáte spôsob, akým ušetriť miesto, skladací rotoped Klarfit Azura je možno to, čo potrebujete. Ide o kompaktný rotoped s nosnosťou do 100 kg, LCD displejom a hmotnosťou zotrvačného kolesa 7 kg. Umožňuje tiež regulovať záťaž až v 8 úrovniach. Chod je veľmi tichý a vďaka výškovo nastaviteľnému sedlu si nastavíte i ideálny posed. Odpor je však slabší a náročnejším bude vyššia záťaž chýbať.

Ak vám nezáleží na skladacej konštrukcii, cenovo výhodnejšou alternatívou môže byť stacionárny bicykel Duvlan Luke s magnetickým brzdným systémom a zotrvačníkom s hmotnosťou 4 kg. Zabudovaný je snímač tepovej frekvencie. Rotoped váži len 23 kg a maximálna nosnosť je vďaka pevnej konštrukcii až 120 kg.

Pre absolútnych začiatočníkov, ktorým sa žiada s pohybom začať postupne a nechcú do cvičiacich strojov priveľa investovať, odporúčame mini rotoped inSPORTline Raryo. Ide o 2,3 kg vážiaci páskový rotoped, ktorý vám umožňuje za pomoci otáčacej skrutky simulovať zábery na bicykli. Odpor je však veľmi malý, no možno s ním posilňovať i ruky. Nechýba ani jednoduchý počítač so základnými údajmi. Maximálna nosnosť je 100 kg.

inSPORTline inCondi UB600i je voľbou pre enormne náročných používateľov, ktorým neprekáža siahnuť si hlbšie do vrecka. Rotoped má nosnosť 200 kg, magnetický brzdový systém, má 32 stupňov záťaže a zotrvačník váži 7 kg. Nechýba množstvo programov a funkcií, medzi nimi aj 12 užívateľské programy. Odradiť môže predovšetkým vysoká cena.

Zaujímavou voľbou je aj rotoped Capital Sports EVO PRO s Bluetooth a hmotnosťou zotrvačníka až 20 kg. Kvalitná masívna konštrukcia má nosnosť 110 kg, sedadlo možno výškovo nastaviť a veľmi pozitívny je i tichý chod. Stacionárny bicykel je plne kompatibilný s aplikáciou Kinomap.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Niekedy spotrebiteľ siahne po produktoch, ktoré sú najpredávanejšie. Dôležité je však sledovať, prečo to tak je. Kvalitu totiž nikdy neposudzujte podľa čísel predajov. My sme pre vás vybrali rebríček TOP 5 najpredávanejších rotopedov podľa portálu Heureka.sk. Predajnosť v segmente stacionárnych bicyklov sa často mení, preto sa snažíme, aby bola tabuľka aktuálna a predajnosť modelov pravidelne aktualizujeme.

Názov Hodnotenie Detail
Hop-Sport HS-015H Vox5*Zobraziť produkt
Hop-Sport HS-010 Rio5*Zobraziť produkt
Domyos 9005*Zobraziť produkt
Domyos Bike 1205*Zobraziť produkt
VIFITO Evo 5005*Zobraziť produkt

Cvičenie na rotopede je perfektnou alternatívou voči klasickému bicyklovaniu vonku. Zároveň je stacionárny bicykel, druhý názov pre rotoped, lacnejší variant voči drahšiemu cyklotrenažéru. Ak teda patríte k milovníkom bicyklovania, cvičenie na rotopede si určite obľúbite. Dôležité je však vedieť správne si vybrať. Množstvo rotopedov si je na prvý pohľad podobných, no treba si všímať podstatné parametre, ktoré môžu v prospech jedného či druhého rotopedu rozhodnúť. Test Magazín si pre vás pripravil podrobný návod, ako vybrať rotoped. Ktoré parametre a vlastnosti si všímať? Aká je cena rotopedu?

Ako vybrať rotoped

  • Brzdový systém
  • Konštrukcia rotopedu
  • Hmotnosť záťažového kolesa
  • Nosnosť stacionárneho bicykla
  • Počítač a napájanie rotopedu
  • Funkcie rotopedov a konektivita
  • Pedále, sedadlo a riadidlá
  • Ďalšie príslušenstvo
  • Cena rotopedov a renomované značky

Indukčné alebo magnetické rotopedy – brzdový systém

Systém brzdenia, ktorý rotoped využíva vplýva vo veľkej miere aj na úroveň odporu a reguláciu záťaže. Princíp spočíva v tom, že rotoped nevyužíva prevody ako na klasickom bicykli, preto pracuje so záťažovým kolesom, ktoré cvičenec uvádza šliapaním do pohybu. Brzdový systém má na starosti vytvárať odpor a spôsobovať citeľnú záťaž, vďaka ktorej môžete efektívne spaľovať kalórie a zlepšovať svoju kondíciu. Brzdový systém má tiež veľký vplyv na plynulosť pohybu a hlučnosť. Pri výbere sa najčastejšie stretnete s dvoma základnými typmi brzdového systému.

Magnetický rotoped

Najviac využívaný typ brzdového systému, ktorý nájdete pri väčšine stacionárnych bicyklov. Hlavnou súčasťou je permanentný magnet, ktorý podľa úrovne záťaže mení silu pôsobenia na kovový zotrvačník, tým, že sa k zotrvačníku približuje alebo vzďaľuje. Magnetické rotopedy sú tiché a výhodou je tiež aj pomerne dlhá životnosť a menšie riziko opotrebenia magnetu.

Indukčný rotoped

Brzdový systém, ktorý využívajú drahšie poloprofesionálne či profesionálne rotopedy. Ide o veľmi efektívny brzdový systém, pretože umožňuje efektívnejšie vytváranie záťaže. Pri týchto modeloch je často zotrvačník ľahší, no úroveň a intenzita odporu – záťaže dokáže byť násobne vyššia. Systém využíva elektromagnet, kedy regulujete záťaž elektronicky za pomoci cievky a meníte tak silu pôsobenia magnetu na zotrvačník. Systém je tichý, má dlhú životnosť a umožňuje hodnovernejšie simulovať skutočné bicyklovanie v kopci.

Domáce rotopedy môžu byť aj skladacie

Nejde len o dizajnový prvok, materiály a vzhľad rámu či jeho robustnosť. Samotná konštrukcia sa môže diametrálne líšiť a ovplyvniť tiež účel používania. Okrem základného typu rotopedov poznáme aj mini rotopedy alebo tzv. ležaté stacionárne bicykle.

Klasické rotopedy

Konštrukciou sú podobné klasickým bicyklom, majú vzpriamený rám so sedlom a riadidlami. Zotrvačník je umiestnený v strede alebo v prednej časti tela rotopedu. Väčšinou je zotrvačník krytý, počítač je umiestnený medzi riadidlami a konštrukcia nie je skladacia.

Pedálovanie na klasickom rotopede

Skladacie rotopedy

V prípade, že používateľ nemá príliš veľa miesta na umiestnenie klasického rotopedu, riešením môže byť skladací rotoped. Po cvičení je možné rotoped zložiť do vertikálnej polohy a zaberie tak podstatne menej miesta. Nevýhodou môže byť nižšia nosnosť a tiež absencia príslušenstva či inteligentnejších počítačov.

Mini rotopedy

Zvyčajne ide o páskové rotopedy, ktoré využívajú otočnú skrutku, ktorá umožňuje regulovať odpor. Konštrukcia pripomína stepper. Ide výhradne o rotopedy, ktoré sú určené do stiesnených priestorov alebo pre ľudí, ktorí chcú začať s minimálnym pohybom. Potrebné je však dokázať udržiavať stabilitu, mini rotopedy teda neodporúčame vyslovene pre ľudí s nadmernou obezitou.

Ležaté stacionárne bicykle

Takéto rotopedy si domov zrejme nezaobstaráte. Tieto stacionárne bicykle umožňujú počas bicyklovanie sedieť v sedle s operadlom a bicyklovať. Určené sú primárne na rehabilitácie alebo pre ľudí s hendikepom. Takéto rotopedy sú finančne nákladné, no v prípade, že vám nie je umožnené bicyklovať na klasickom rotopede, ležaté stacionárne bicykle sú vhodnou alternatívou.

Stacionárny bicykel – hmotnosť záťažového kolesa

Množstvo spotrebiteľov sa rozhoduje práve na základe toho, že ak je hmotnosť zotrvačníka vyššia, tým viac úrovní odporu rotoped má a mal by byť teda lepší – výkonnejší. V niektorých prípadoch je to pravda, no nie je to pravidlo. Vyššie spomenuté indukčné rotopedy napríklad majú zotrvačníky ľahšie, no úroveň odporu násobne vyššiu vďaka efektívnemu brzdovému systému.

Lacné rotopedy majú zotrvačníky s hmotnosťou okolo 3 až 5 kg. Takáto hmotnosť v prípade magnetických rotopedov bude vyhovovať menej náročným cvičencom. Postupne sa totiž odpor bude javiť ako slabý a nebudete už vedieť záťaž zvyšovať.

Kompromisom sú rotopedy s hmotnosťou zotrvačníka okolo 6 až 9 kg. Chod je v tomto prípade plynulejší, regulácia záťaže má viac úrovní a odpor je teda citeľnejší. Ak však chcete posunúť svoj tréning na ešte vyššiu úroveň, nájdete magnetické rotopedy so záťažovým kolesom okolo 10 až 16 kg. Profesionálom nebude stačiť ani to a riešením bude indukčný rotoped alebo dokonca výmena za cyklotrenažér.

Nosnosť stacionárneho bicykla

Na tento parameter má najväčší vplyv samotný rám a konštrukcia rotopedu. O kvalite zariadenia vám veľa dokáže prezradiť aj robustnosť konštrukcie a použité materiály. S tým súvisí nielen maximálna nosnosť rotopedu, ale aj jeho stabilita. Prirodzene, masívnejšia konštrukcia je trvácnejšia a pri používaní pohodlnejšia. Lacné rotopedy s menej kvalitnou konštrukciou disponujú nosnosťou okolo 100 až 110 kg. Ak cvičenec váži 100 kg a max. nosnosť rotopedu je totožná, radšej siahnite po stacionárnom bicykli, kde budete mať rezervu aspoň 10 až 20 kg.

Domáci rotoped – nosnosť

Medzi kvalitné konštrukcie môžeme radiť tie, ktorých nosnosť je aspoň 120 kg. Samozrejme, na trhu nájdete aj rotopedy s nosnosťou 150, 180 či 200 kg. Čím je rám masívnejší, tým je vyššia i hmotnosť zariadenia. Kvalitu konštrukcie rozhodne netreba podceniť, pretože sa prejavuje i na ďalších častiach rotopedu – pedále, sedlo či riadidlá.

Kvalitné rotopedy majú aj počítač, no potrebujú napájanie

Konzola alebo počítač stacionárneho bicykla má pre množstvo používateľov veľký význam. Zároveň prináša takáto vymoženosť informačnú hodnotu a istý druh komfortu. Práve počítač je tým prvkom, ktorý rozširuje funkcionalitu takéhoto stroja na cvičenie.

V praxi sa stretnete s dvoma druhmi počítačov. V prípade prvého môžeme hovoriť o základnom počítači, ktorý je založený na meraní frekvencie vášho šliapania a do konzoly sa prenášajú namerané údaje, ako čas jazdy, rýchlosť, prejdená vzdialenosť, kalórie a ak je rotoped vybavený snímačom tepovej frekvencie, zobrazí vám aj pulz. Displej je klasický digitálny a ďalej už konzola neponúkne žiadnu konektivitu alebo funkcie. Namerané údaje sú vždy len približné. Takéto konzoly sú napájané AAA batériami

Druhý typ počítača je inteligentnejší, displej býva spravidla väčší a farebný. Drahšie rotopedy majú počítače, ktoré disponujú prednastavenými programami, režimami – nastavovať môžete profil trate alebo si dokonca vytvoriť vlastný užívateľský program. K dispozícii sú HRC či Watt programy. Záťaž ovládate elektronicky a v prípade, že je zariadenie vybavené Bluetooth funkciou, môžete ho spárovať so smartfónom a využívať rôzne aplikácie. V tomto prípade je však nutné, aby bol rotoped – počítač zapojený do siete, a to za pomoci sieťového adaptéra. Nutné je mať prístup k elektrickej sieti.

Funkcie rotopedov a konektivita

S konektivitou dlhodobo rotopedy zaostávali za ostatnými strojmi na cvičenie. Dnes už to však neplatí a aj doma môžete mať rotoped, ktorý vám umožní prepojiť ho so smartfónom, ponúkne vám množstvo aplikácií, funkcií a programov, vďaka ktorým sa váš tréning môže stať záživnejší a efektívnejší.

  • Prednastavené programy – ide o predvolené programy, z ktorých si môžete vybrať stlačením jedného tlačidla a začať tak tréning. Každý z programov má rôznu dĺžku, odlišnú záťaž – profil trate.
  • Užívateľské programy – rotoped vám umožňuje vytvoriť si vlastný program, kde si nastavíte vzdialenosť, čas i úroveň záťaže. Následne si ho môžete uložiť a kedykoľvek si ho pre váš tréning zvoliť.
  • HRC programy – ide o programy, ktoré sú riadené na základe vašej tepovej frekvencie. Rotoped sleduje optimálnu tepovú frekvenciu a na základe toho optimalizuje odpor – úroveň záťaže, s ktorou trénujete.
  • Watt programy – tento druh tréningového programu sa odvíja od prednastavenej záťaže, ktorú si nastavíte. Následne stacionárny bicykel reguluje úroveň odporu podľa frekvencie, ktorou šliapete, aby bol výkon konštantný.
  • Snímač tepovej frekvencie – väčšina rotopedov využíva dlaňové snímače tepu na riadidlách, za pomoci ktorých sleduje tep cvičenca a prenáša údaje do počítača rotopedu.
  • Hrudný pás – umožňuje prenos nameraných údajov do počítača, zvyčajne sú namerané hodnoty (tepová frekvencia) presnejšie ako v prípade dotykových senzorov.
  • BMI – na základe vašej hmotnosti, veku a výšky vám rotoped dokáže spraviť diagnostiku a určiť hodnotu vášho BMI indexu. Následne si na základe toho môžete prispôsobiť váš tréning.
  • Fitness aplikácie – vďaka Bluetooth konektivite je možné, aby ste zariadenia spárovali s vaším smartfónom, stiahli predvolené aplikácie a využívali ich funkcie. Medzi takéto aplikácie patria iConsole, Kinomap, iC+ Training alebo Fit Hi Way. Rátajte však s tým, že niekedy je nutné zaplatiť v aplikácii licenciu. Napríklad, aby ste mohli využívať Google Street View – Google Maps a simulovať skutočný profil trate.
  • Bluetooth – funkcia vám umožňuje spárovanie vášho smartfónu či tabletu s rotopedom.

Pedále, sedadlo a riadidlá rotopedu

Hoci má byť tréning efektívny a kvapky potu si vyžadujú určitú námahu, tréning by mal byť komfortný a nie nepríjemný či dokonca bolestivý. Pedále, riadidlá a sedlo zohrávajú v tomto smere dôležitú úlohu.

V sedle môžete stráviť desiatky minút, možno aj hodiny. Preto je dôležité jeho anatomické tvarovanie, mäkká výplň a fakt, že by malo byť vertikálne i horizontálne polohovateľné. Takisto je veľkou výhodou, ak si môžete nastaviť jeho sklon. Nastavenie výšku súvisí aj s faktom, že môže na rotopede cvičiť viacero ľudí a je potrebné, aby poloha a výška sedla bola optimalizovaná pre ich telesnú výšku a fyzické parametre.

Skladanie rotopedu svojpomocne

V prípade riadidiel je situácia podobná. Riadidlá by mali byť polohovateľné, aby ste neboli v záklone, ruky neboli príliš vyrovnané. Povrch riadidiel by nemal byť holý kov, časom sa úchop môže zdať nepríjemný a nepohodlný.

Aj v prípade tých najdrahších modelov sú pedále plastové. Dôležité je, aby mali dostatočnú nášľapnú plochu a vítaný je aj sťahovací popruh. Vďaka tomu môžete chodidlo lepšie fixovať a postaráte sa tak o správnu polohu chodidla.

Praktické príslušenstvo a vlastnosti

Okrem vyššie spomenutých funkcií, vlastností a súčastí rotopedu môže mať používateľ k dispozícii aj príslušenstvo, ktoré v domácom tréningu určite ocení.

  • Držiak na fľašu
  • Držiak na telefón
  • Transportné kolieska
  • Systém vyrovnávania nerovností

Lacné rotopedy nie sú také odolné

Kde sa pohybuje cena rotopedov? Záleží na tom, akú kvalitu spotrebiteľ vyžaduje. Rotopedy totiž patria medzi zariadenia, kde rastie kvalita rastie priamo úmerne s cenou. Ak chcete len vyskúšať či vám druh takéhoto tréningu vlastne bude vyhovovať, potom zrejme neplánujete investovať veľa.

Lacné rotopedy kúpite od 50 do 100 eur. Samozrejme, nerátajte s nejakou vysokou kvalitou, bohatšou konektivitou či funkcionalitou. Rámy sú menej stabilné, materiály menej trvácne, nosnosť je nižšia a celkovo sa možno nedočkáte toho, čo by ste čakali. Do tejto skupiny patria i mini rotopedy.

V prípade rotopedov do 300 eur môžeme stále hovoriť o cenovo dostupných zariadeniach, ale dočkáte sa už aspoň základného počítača a vyššej nosnosti okolo 110 až 120 kg. Pre bežného spotrebiteľa ide často o najlogickejšiu voľbu, ktorá príliš nezaťaží rozpočet a splní stanovené nároky.

Od 300 do 600 eur sa už pohybujú stacionárne bicykle s masívnejším rámom, vyššou nosnosťou a kvalitnejšími materiálmi. Takisto už nechýba ani dobrá konektivita a pribudnú aj základné programy či funkcie.

Od 700 eur vyššie sa už nachádzajú poloprofesionálne a profesionálne modely určené aj pre komerčné použitie a ponúknu najvyššiu triedu kvality. Disponujú farebnými LCD displejmi, viacerými funkciami, tréningovými programami a tiež majú viac úrovní odporu. V tejto kategórii sa nachádzajú aj drahšie indukčné rotopedy.

inSPORTline rotopedy, Spartan aj Tunturi ponúknu kvalitu

A ktoré značky rotopedov sú na trhu najlepšie? V posledných rokoch na trhu pribudlo niekoľko značiek, ktoré dokázali tradičnú konkurenciu dobehnúť a v niektorých smeroch dokonca prekonať. Medzi kvalitné stroje patria tie od výrobcov inSPORTline, Kettler, Acra, Master, Spartan. Medzi najvyššiu kvalitu patria aj rotopedy Tunturi či Capital Sports. Cenovo dostupné stacionárne bicykle ponúka výrobca Klarfit, Domyos, HMS alebo Hop-Sport.

Otázky a odpovede – FAQ

Potrebujete vedieť o rotopedoch viac? Chceli by ste poradiť s výberom rotopedu? Neváhajte nám svoje dotazy a otázky napísať do komentárov a radi vám pomôžeme. Pravidelne sekciu Otázky a odpovede aktualizujeme, aby sme odpovedali na to, čo vás zaujíma a pomohli vám s výberom čo najviac.

Rotopedy s indukčným brzdovým systémom sú drahšie a ich cena začína na hranici 1 000 eur. Dôvodom je fakt, že elektromagnetický – indukčný brzdový systém je efektívnejší, ako klasický magnetický brzdový systém. Indukčné rotopedy majú zvyčajne ľahšie zotrvačníky, pretože brzda vytvára väčší odpor. U magnetických rotopedov sú zotrvačníky väčšinou ťažšie a úrovní odporu je menej.

Záleží na tom, aký je váš cieľ. Ak začínate, začínajte postupne a záťaž i intenzitu tréningov zvyšujte. Pokojne môžete trénovať 3- až 5-krát do týždňa. Čas cvičenia by mal byť minimálne 20 minút, pri kratšom tréningu totiž nedochádza k výraznejšiemu spaľovaniu kalórií.

V prípade, že má rotoped viac úrovní odporu a dokáže simulovať stúpanie v kopci, pokojne môžete budovať aj svalovú hmotu v spodnej časti tela – stehná, lýtka. Zároveň posilňujete i stred tela a stabilitu jadra.

V zásade ide o klasické rotopedy, no s vyššou úrovňou odporu. Sú to drahšie stroje, ktoré sú skôr určené na komerčné využitie vo fitness centrách. Oproti klasickým rotopedom, kde sedíte viac vzpriamene, na spinning rotopede už ste v pozícii, ktorá viac pripomína pozíciu na bicykli. Aj preto majú väčšiu obľubu u náročnejších používateľov.

Tunturi FitCycle 50i

Magnetický rotoped Tunturi zaujal kvalitným spracovaním, nosnosťou 150 kg a až 32 úrovňami záťaže, hmotnosť zotrvačníka je 14 kg.

Pozrieť najlepšiu ponuku


Recenzia

V prípade drahších rotopedov je nepochybne dôležitá kvalita. Konštrukčne je magnetický rotoped Tunturi Fitcycle 50i prispôsobený na nosnosť do 150 kg. Konštrukcia je masívna a veľmi kvalitná. Samotný prístroj váži 33 kg. Veľkú váhu robí už samotný zotrvačník, ktorého váha je 14 kg. Celkovo môžete nastavovať až 32 úrovní odporu, regulácia je elektronická, takže nemusíte hľadať nijaké otočné tlačidlo pre zmenu záťaže. Poteší takisto moderným vzhľadom. Z konštrukčného hľadiská niekomu nemusí vyhovovať, že nie je možné nastavovať riadidlá. Sedlo síce nie je gélové, ale o nepohodlí reč určite byť nemôže. Prispôsobiť si ho môžete vo vertikálnej i horizontálnej polohe.

Nesmieme zabúdať, že rotoped je potrebné zapojiť do elektrickej siete za pomoci napájacieho adaptéra, ktorý je v balení. Ovládací panel má kruhový tvar a LCD displej je farebne podsvietený, dobre čitateľný. Rotoped s magnetickou brzdou podporuje aj Bluetooth rozhranie, čo vám umožňuje samotné údaje prenášať do vašich aplikácií. Medzi nimi známe iConsoleKinomap alebo Fit Hy Way. Trošku náročnejšie je vytváranie profilov trate cez Google Maps. Pre napájanie tabletu alebo smartfónu je tu aj USB vstup.

Ak chcete mať pomoc pri tréningu, poteší vás možnosť vybrať si z množstva tréningových programov. 12 programov je prednastavených s rôznym profilom, záťaž si môžete regulovať aj sami. Okrem toho sú tu programy HRC podľa tepovej frekvencie a Watt program, ktorý prispôsobuje záťaž podľa vašej výkonnosti a frekvencie šliapania. Samozrejmosťou sú dlaňové senzory, hrudný pás je len ako voliteľné príslušenstvo za príplatok. Systém prevodov zabezpečuje dopínacia kladka s plochým remeňom. Rotoped je veľmi tichý. Pedále majú takisto remienkové samo nastavovacie sťahovanie. Rotoped Tunturi ponúka v pomere ceny a kvality naozaj nadštandardné parametre, čo je jeden z dôvodov, prečo je v našom výbere. Pre ešte náročnejších bude zaujímavejšou voľbou Tunturi E80 Endurance, ten má až 58 úrovní odporu a 43 programov.

Pozitíva

20 tréningových programov
Podpora Bluetooth rozhrania – prepojenie s aplikáciami
Vertikálne/horizontálne nastavenie posedu

Negatíva

Nemožnosť nastavovať riadidlá
Sedlo nie je gélové

Brzdový systém: magnetický ● Hmotnosť zotrvačníka: 14 kg ● Počet úrovní odporu: 32 ● Regulácia záťaže: elektronická ● Bluetooth: áno ● Max. nosnosť: 150 kg ● Hmotnosť: 33 kg ● Rozmery: 101 x 52 x 132 cm (DxŠxV)

Testované produkty

Heureka.sk odporúča:

Hop-Sport HS-2080 Spark

od 188,00 €
Multifunkčný tréningový počíťač Zmeňte svoj tréning na skutočnú výzvu a sledujte jej efekty! Tréningový počítač zobrazuje rýchlosť, ktorou sa...

Hop-Sport HS-2050H Sonic

od 149,00 €
Magnetický rotoped Sonic značky Hop-Sport je zariadenie, ktoré Vám pomôže zostať v kondícii bez toho, aby ste museli vychádzať z domu. Vďaka...

Duvlan Zenon

od €
Duvlan Zenon

inSPORTline Salenas

od €
Rotoped inSPORTline Salenas je ľahko ovládateľný moderný rotoped na domáce použitie. Jeho robustná, ale predovšetkým stabilná konštrukcia...

Hop-Sport HS-045H Eos

od 136,00 €
Magnetický rotoped značky Hop-Sport Eos je určený nielen pre užívateľov, ktorí hľadajú príležitostný tréning, ale aj pre tých, ktorých cieľom je...

inSPORTline Raryo

od 35,00 €
Mini rotoped inSPORTline Raryo je malý a jednoduchý nástroj pre precvičenie horných aj dolných končatín. Na rotopede sa dá totiž šliapať klasicky...

Duvlan Keaton Ergo

od €
Rotoped DUVLAN Keaton Ergo je najvyšší model značky DUVLAN - kvalitné prevedenie a 10 kg zotrvačník garantuje plynulý a tichý chod počas...

Hop-Sport HS-2070 ONYX

od 165,00 €
Multifunkčný tréningový počíťač Zmeňte svoje tréningy na skutočnú výzvu a sledujte efekty! Tréningový počítač zobrazuje rýchlosť, ktorou sa...

DUVLAN Toni

od €
Cvičenie na rotopede je vhodný pre všetkých, ktorí chcú zlepšiť svoju kondíciu a spaľovať tuk a prebitočné kalórie. Rotoped DUVLAN Toni je určený...

Capital Sports Azura M3

od 129,90 €
X-Bike  Azura M3 od spoločnosti  Capital Sports  je Váš prístroj na cvičenie číslo jeden pre šetrné a ergometrické zlepšovanie kondície a...

KLARFIT Myon Cycle

od 139,90 €
Vďaka plynulo pohyblivému remeňovému pohonu, viacstupňovému odporu a magnetickému brzdovému systému môžete domáci trenažér Klarfit Myon Cycle...

Klarfit Mobi FX 250

od 139,90 €
Klarfit Mobi FX 250 je neúnavný cyklotrenažér, ktorého dizajn spĺňa požiadavky náročného domáceho štúdia za primeranú cenu. Ako taký obsadí...

Ďalšie články z kategórie Šport

Vaše hodnotenie:
(91.4%)

Komentáre
Ľubka 23.Mar.2021

Vždy som si hovorila, že mať rotoped je zbytočnosť, avšak teraz keď sme stále doma, som mu prišla na chuť. Máme insportline Klegan a cvičím na ňom nielen ja, ale aj manžel. Je tichý, takže sa pri cvičení dá sledovať televízor, oceňujem viacero stupňov záťaže, hoci ovládanie cez počítač by bolo o niečo lepšie. Nemá síce žiadne programy, ale na domáce cvičenie stačí.

Odpovedať

Maťka 06.Apr.2021

Nie je to ako klasický bicykel, ale na cvičenie k telke dobrá vec. Kúpila som Capital Sport Azura, keďže cena sa mi nezdala premrštená, a zatiaľ neslúži ako vešiak na prádlo, takže účel plní.

Odpovedať

marika 26.Apr.2021

Hop-Sport veľa nestojí a spĺňa všetko potrebné. Rotopéd je stabilný a tichý, výborne sa na ňom šliape. Záťaž sa síce nastavuje manuálne, ale ponúka dostatočné možnosti cvičenia.

Odpovedať

Noro 09.Jun.2021

V posledných mesiacoch som prišiel rotopedom na chuť, manželka si kúpila klarfit azura a stroj používam viac ako ona. Je lacný, kvalitovo však dobrý, tichý, počíta kalórie i vzdialenosť. Prijal by som väčšie zaťaženie a lepšiu polohovateľnosť sedadla.

Odpovedať

Irena 16.Jun.2021

Chcela som začať s nejakou pohybovou aktivitou a ako vhodný mi prišiel stacionárny bicykel, keďže sa dá využívať v pohodlí domova a za akéhokoľvek počasia. Kúpila som si DOMYOS Essential, pretože ma presvedčila dobrá cena a kvalitné spracovanie. Rotoped sa rýchlo montuje, sedadlo je pohodlné a chod tichý a celkovo je počas bicyklovania stabilný. Ak hľadáte kvalitný stacionárny bicykel do bytu na každodenné cvičenie, odporúčam tento.

Odpovedať

Biba 16.Jun.2021

Rotoped vidaXL Xbike ocenia najmä útlejšie ženy, prípadne deti, pretože má slabú záťaž. Ak ste silný chlap, určite sa poobzerajte radšej po inom prístroji. No mne stopercentne vyhovuje a som s ním spokojná. Rotoped je ľahký, skladný, má tichý chod a jednoduché ovládanie. Je ideálny do menších bytov a jediné menšie mínus dávam za to, že mu chýba meranie srdcového tepu. Inak produkt odporúčam.

Odpovedať

Kubo 16.Jun.2021

Mini rotoped inSPORTline Raryo je vhodný na rehabilitačné účely. Ak máte problémy s nohami, prípadne ste po operácii, tento skladný a ľahký rotoped bude vhodnou voľbou, ktorou určite nič nepokazíte. Lákadlom je aj nízka cena a to, že sa zmestí prakticky kamkoľvek. Ocenia ho dospelí, deti a dokonca aj seniori, ktorí si s ním môžu precvičovať nohy. Za mňa je to skvelá kúpa.

Odpovedať

Števo 16.Jun.2021

Na prvý pohľad ma zaujal magnetický rotoped Hop-Sport. Nezaberá veľa miesta, má veľmi tichú prevádzku, ľahko sa s ním manipuluje a zároveň je stabilný. Ide o šikovný a skladný bicykel pre nenáročných používateľov, ktorí si chcú pravidelne zacvičiť a udržiavať svoju kondíciu.

Odpovedať

Tomáš M. 17.Jun.2021

Ako rodinný stacionárny bicykel sme zvolili sklápací Klarfit Azura Pro X-Bike. Ide o rotoped, ktorý je skladný a tichý. Má nastaviteľné sedadlo a oceňujeme, že rúčky na ruky sú aj pri sedadle. Využívame ho celá rodinka vrátane manželky a našich detí.

Odpovedať

Mišo B. 17.Jun.2021

Mám doma Spartan MAGNETIC 800 a po niekoľkých týždňoch používania som maximálne spokojný. Zatiaľ šľape ako hodinky, dobre vyzerá, ľahko sa ovláda a je stabilný. Vzhľadom na ponúkané parametere je cena výhodná.

Odpovedať

Zolo 17.Jun.2021

Ja preferujem inSPORTLine inCondi, pretože ide o poloprofesionálny stroj, ktorý dá riadne zabrať. Ak chcete náročnejší tréning, bude vhodnou voľbou. Rotoped má robustnú konštrukciu, no zároveň je kompaktný a bez problémov sa zmestí do väčšej miestnosti. Spracovanie stroja je kvalitné a počas prevádzky je tichý, preto vás pri tréningu nič neruší.

Odpovedať

Majka F. 04.Jul.2021

Rotoped využívam zásadne počas zimného obdobia, alebo keď vonku prší. V letných mesiacoch dávam prednosť klasickému horskému bicyklu. Nie je nad to vychutnať si počas jazdy okolitú prírodu. :-) Doma mám rotoped Hop-Sport HS-045H Eos a momentálne oddychuje. Tento rotoped ma zaujal najmä svojimi kompaktnými rozmermi, pretože sa bez problémov zmestí do môjho menšieho bytu. Chod je tichý, pri bicyklovaní ma nič neruší a obstarávacia cena bola tiež fajn. Rotoped je stabilný a za výhodou považujem aj stojan na tablet. Počas bicyklovania môžem pozerať svoj obľúbený film či seriál. Je vhodný na bežné udržiavanie kondície pre nenáročných používateľov alebo staršie deti. Za tú cenu som spokojná, pretože plní svoj účel. Nič viac nepotrebujem.

Odpovedať

Simona V. 28.Sep.2021

Mám dobrú skúsenosť s rotopdom DOMYOS Essential, ktorý mi v byte nezaberá veľa miesta. Stroj je stabilný, tichý a má dobré prevodové stupne. Na žiadne negatíva som neprišla, len škoda, že mi nikto neprišiel pomôcť so zložením, keďže mi prišiel rozložený. :-D No napokon som to zvládla aj sama.

Odpovedať

Dominik Ž. 10.Oct.2021

Kvalitný stroj je Tunturi, ktorý má veľa voliteľných programov a možnosť prepojenia s aplikáciou cez Bluetooth. Páči sa mi pevná konštrukcia, tichý chod a pohodlné sedadlo. Najviac oceňujem možnosť vertikálneho aj horizontálneho nastavenia posedu a veľký prehľadný displej.

Odpovedať

Tibor 31.Oct.2021

Na rotopede inSPORTline Gemini sa mi páči robustnosť, stabilná konštrukcia a vysoká nosnosť. Cvičenie je veľmi pohodlné, pretože sedlo je ergonomicky tvarované a super je tiež USB vstup pre nabíjanie smart zariadení, či prehľadný a intuitívny LED displej. Plus dávam aj za nízky nástup, ktorý je vhodný pre ľudí so zhoršeným pohybom. Nevýhodou je len cena.

Odpovedať

Laco 21.Nov.2021

Vďaka rotopedu DUVLAN Toni som si zlepšil kondíciu. Používam ho denne, no treba priznať, že je to priemerný výrobok pre nenáročných používateľov. Kladom je tichý chod prístroja a záporom, že riadidlá sa nedajú nastaviť a sú dosť ďaleko. Rotoped je stabilný, bicykluje sa na ňom dobre.

Odpovedať

Adam 17.Jan.2022

Cena prístroja Capital Sports Azura X1 je prijateľná, ale prišiel mi so sedačkou, ktorá je na jednej strane zdeformovaná. Takže budem reklamovať. Inak má rotoped veľký rozsah záťaže a robustnú konštrukciu. Nosnosť je až do 120 kg. Mínusom je, že nemá kolieska a je dosť ťažký, takže sa zle prenáša v prípade potreby. Návod som dostal len v angličtine, ale v tom nevidím problém.

Odpovedať

Michal 13.Feb.2022

Rotoped Spartan Magnetic 800 má kvalitnú konštrukciu a jednoduché ovládanie. Páči sa mi tichý chod, no chýba mi programová výbava. Mínusom je aj menšia hmotnosť zotrvačníka. Za tú cenu je to fajn rotoped.

Odpovedať

Martin 24.Feb.2022

Klarfit Myon Cycle je jednoduchý a lacný rotoped, ktorý sa hodí aj do menšieho bytu. S výberom som spokojný, veľa mi netreba, stačí, že si môžem zacvičiť v pohodlí vtedy, kedy sa mi chce.

Odpovedať

Otto 08.Jun.2022

Som spokojný s bicyklom Master rotoped R08. Som starší človek a je to pre mňa veľmi dobré na športovanie v dome. Odporúčam aj pre tých, ktorí majú problémy s bedrovými kĺbmi. Ani na najvyššom stupni sa veľmi nezapotíte. Spracovanie stroja je dobré a chod tichý, cena je tiež prijateľná.

Odpovedať