Slúchadlá na behanie

Najlepšie slúchadlá na behanie 2024 + recenzie

Hľadáte odolné slúchadlá s kvalitným zvukom? Oproti klasickým modelom sa tie športové líšia. Aby ste však nemuseli detailne skúmať ich parametre, uskutočnili sme spotrebiteľský test slúchadiel na behanie za vás. Po dôkladnej analýze a porovnávaní modelov sa napokon víťazom testu stali bezkáblové Intezze Wings s ľahkou, no stabilnou konštrukciou, 8-hodinovou výdržou a taktiež pozitívnym hodnotením spotrebiteľov.

Publikované: 09.08.2021
Aktualizované: 31.07.2024

Aké slúchadlá na behanie kúpiť?

Káblové, bezkáblové, do uší alebo na uši. Modely slúchadiel na behanie nájdete nielen v rôznych cenách, ale aj v niekoľkých konštrukčných prevedeniach. Ktoré z nich sa teda skutočne oplatia? Aby sme váš čas čo najviac ušetrili, ponúkame vám okrem komplexných recenzií aj prehľadný výber 3 produktov, ktoré v našom spotrebiteľskom teste obstáli s veľmi slušným hodnotením. V krátkosti vám predstavíme víťaza testu, taktiež slúchadlá, ktoré sú cenovo dostupné a napokon vás zoznámime s tipom našej redakcie.

Názov Hodnotenie Detail
Intezze Core   ✔   Náš TIP5*Zobraziť produkt
Huawei FreeBuds 5i   ✔   Dobré recenzie5*Zobraziť produkt
Xiaomi Redmi Buds 4   ✔   Najpredávanejšie5*Zobraziť produkt

Víťaz testu
Intezze Wings

Intezze Wings

10-hodinová výdrž, odolnosť proti vode IPX5, Bluetooth 5.2, integrovaný mikrofón.

Zobraziť viac info

Ľahké, 22 g prevedenie, 10-hodinovú výdrž, odolnosť proti vode IPX5 a podporu Bluetooth vo verzii 5.2 radíme k hlavným výhodám modelu Intezze Wings. Ide o bezdrôtové slúchadlá do ucha s integrovaným mikrofónom a možnosťou hands-free volania. Frekvenciu 20 – 20 000 Hz a citlivosť 114 dB/mW radíme k zvukovým parametrom kvalitných modelov, pričom práve úroveň zvuku ocenili aj viacerí spotrebitelia.

Pre náročných
Shokz OpenRun Pro

Shokz OpenRun Pro

10-hodinová výdrž, odolnosť proti prachu a vode IP55, Bluetooth 5.1, integrovaný mikrofón.

Zobraziť viac info

Bezdrôtové slúchadlá Shokz OpenRun Pro potešia 10-hodinovou výdržou aktívneho počúvania. Vďaka integrovanému mikrofónu sú zabezpečené handsfree hovory. Slúchadlá s odolnosťou IP55 umožňujú ovládanie hlasitosti a prepínanie skladieb, pričom prenos zvuku zabezpečuje Bluetooth 5.1.

Lacná kvalita
Sony WI-XB400

Sony WI-XB400

15-hodinová výdrž, Bluetooth, vstavaný mikrofón, funkcia rýchlonabíjania.

Zobraziť viac info

Lacnejšie slúchadlá do uší Sony WI-XB400 majú hmotnosťou 21 g. Model disponuje rozsahom 20 – 20 000 Hz. Slúchadlá s integrovaným mikrofónom zvládnu 15-hodinovú prevádzku, podporujú hovory handsfree, ovládanie hudby a nastavovanie hlasitosti. S ohľadom na cenu je výhodou Bluetooth aj technológia Extra Bass pre lepší zvuk.

Obsah článku:

Hodnotené parametre

Šport a hudba neodmysliteľne patria k sebe, a preto už viacerí výrobcovia slúchadiel predstavili špeciálne modely na behanie. Tie by mali okrem kvalitného zvuku poskytovať odolnosť minimálne proti vlhkosti a potu. Samozrejmosťou by mali byť kompaktné rozmery, nízka hmotnosť a to najdôležitejšie – pevnosť a stabilita pri pohybe. No hoci trh ponúka rozdielne slúchadlá, či už konštrukčne alebo spôsobom pripojenia, pri športe bývajú preferované ich praktické bezdrôtové verzie. A keďže sa prieskum týkal slúchadiel vhodných na behanie, náš výber zahŕňa iba bezkáblové modely. Tie sme na základe odborne určených kritérií hodnotili a porovnávali. Na rozdiel od klasických slúchadiel je pri nich navyše podstatná výdrž batérie či podpora bezdrôtovej technológie. Na aké ďalšie parametre sme teda v spotrebiteľskom teste prihliadali?

Konštrukčné prevedenie a stabilita pri behu
Výdrž
Technológia pripojenia
Kvalita zvuku
Odolnosť
Funkcie

V našom teste sme sa zamerali na bezdrôtové typy slúchadiel, keďže pri fyzickej aktivite predstavujú vhodnejšiu voľbu. Aby sme pokryli širšiu škálu, priestor sme dali klasickým i menej tradičným prevedeniam. Zahrnuli sme iba dostupné modely od overených výrobcov ako SonyXiaomiAfterShokz či Bose, no taktiež sme v krátkosti spomenuli obľúbenú značku JBL, Niceboy alebo Phillips. Pri hodnotení sme informačne vychádzali z portálu Heureka, známych e-shopov ako Mall.sk, Datart.sk, Alza.sk, Hej.sk alebo Nay.sk a odborných testov, pričom sme kládli dôraz nielen na pozitívne, ale i negatívne postrehy zo strany spotrebiteľov.

Prečo dôverovať nášmu testu?

Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.

Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi. 

Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.

Recenzie slúchadiel na behanie

Vďaka širokej ponuke kvalitných slúchadiel si aj ten náročnejší zákazník bez problémov nájde model s pohodlnou konštrukciou, vyhovujúcimi parametrami i praktickými funkciami. V porovnaní s klasickými slúchadlami by tie na šport mali zabezpečiť o niečo väčšiu stálosť a pevnosť v uchu, pričom rovnako dôležitá je aj odolnosť proti vlhkosti či potu. Napriek tomu, že športové slúchadlá sú aj v klasickom káblovom prevedení, výber nášho testu zahŕňa iba bezkáblové varianty. Nájdete tu slúchadlá rôznych konštrukcií, s výrazne nižšou i vyššou výdržou a tiež z odlišných cenových tried. Modely sme analyzovali desiatky hodín, aby sme vám priniesli nezávislé a prehľadné hodnotenia, a tak uľahčili váš výber. Ktoré slúchadlá sa skutočne oplatí zvážiť, vám už ďalej prezradí zhrnutie výsledkov nášho testu.

Víťaz testu

Intezze Wings

10-hodinová výdrž, odolnosť proti vode IPX5, Bluetooth 5.2, integrovaný mikrofón.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Bezdrôtové Bluetooth slúchadlá Intezze disponujú otvorenou konštrukciou so silikónovou fixáciou za uši. Vhodné sú tak na počúvanie hudby aj počas dynamickejších športových aktivít, pretože perfektne držia na svojom mieste. Majú ergonomické tvarovanie, takže by mali vyhovovať väčšine poslucháčov. Open-ear konštrukcia nevytvára nadmerný tlak na zvukovod a používateľ tak nie je úplne izolovaný od vonkajšieho hluku. To však niekto môže považovať za nevýhodu. Napríklad práve počas takého bicyklovania, keď dnu preniká nápor vzduchu a počúvanie hudby narúšajú určité ruchy. Vo všeobecnosti však 16,2 mm meniče disponujú skvelou interpretáciou basov i vysokých tónov.

Na jedno nabitie slúchadlá zvládnu prevádzku približne 10 hodín. Výdrž jednoducho predĺžite o 48 hodín vďaka prenosnému nabíjaciemu boxu s 1 000 mAh batériou. Nabíjanie puzdra prebieha vďaka USB-C pripojeniu (kábel v balení). Spárovanie s mobilným telefónom prebieha klasicky cez Bluetooth a zákazníci avizujú väčší ako 10 m dosah. Integrovaný je aj mikrofón na telefonovanie. Využívať môžete len jedno slúchadlo ako handsfree. Recenzie kvalitu mikrofónu vyzdvihujú. Ovládanie dotykom je priamo na tele slúchadiel – nastavenie hlasitosti, stop, pauza alebo prijatie/odmietnutie hovoru. Slúchadlá disponujú základnou odolnosťou proti potu a vode IPX5. V rámci príslušenstva spotrebiteľ dostane takisto dva páry gumových návlekov na slúchadlá.

Pozitíva

Kvalita zvuku a komfortné nosenie
Kvalitný mikrofón – bezproblémové telefonovanie
Dlhá výdrž batérie

Negatíva

Otvorená konštrukcia – nemusí vyhovovať každému

Hmotnosť: 22 g ● Typ: bezdrôtové slúchadlá do ucha s mikrofónom, otvorená konštrukcia s fixáciou za ucho ● Výdrž slúchadiel: 10 + 48 hodín ● Pripojenie: Bluetooth 5.2, USB-C ● Frekvenčný rozsah 20 – 20 000 Hz ● Citlivosť: 114 dB/mW ● Impedancia: 20 Ohm ● Odolnosť: IPX5

Pre náročných

Shokz OpenRun Pro

10-hodinová výdrž, odolnosť proti prachu a vode IP55, Bluetooth 5.1, integrovaný mikrofón.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Na úvod je potrebné povedať, že bezdrôtové športové slúchadlá na behanie Shokz OpenRun Pro ani náhodou nepatria k najlacnejším. Vzhľadom na to majú prinášať vyšší štandard. Čo sa však týka kvality zvuku, väčšina zákazníkov hodnotí kvalitu zvuku negatívne. Hlavnou príčinou je otvorená konštrukcia slúchadiel a reprodukciu zvuku preto nie je férové porovnávať so slúchadlami s uzatvorenou konštrukciou. Slúchadlá na šport bežne umožňujú športovcovi byť súčasťou okolitého diania a potlačenie hluku nie je primárnym účelom. Dôležité je komfortné nosenie slúchadiel a kvalitná fixácia cez lícne kosti za hlavou. Slúchadlá tak nepadajú počas behu alebo cvičenia v posilňovni.

Bezdrôtové slúchadlá na behanie využívajú na konektivitu Bluetooth rozhranie. Výdrž na jedno nabitie je približne 10 hodín. Nabíjanie je možné za pomoci špeciálneho magnetického kábla. Nabíjanie doplna trvá približne 1 hodinu. Slúchadlá majú ovládanie dotykom na tele, umožňujú prepínať skladby, ovládať hlasitosť alebo realizovať telefonáty. Shokz OpenRun Pro majú totiž integrovaný mikrofón pre funkciu handsfree. Konštrukcia disponuje len základnou odolnosťou proti potu a vlhkosti IP55. Odradiť môže predovšetkým vyššia cena a vzhľadom na konkurenciu Shokz nemusia byť prvou voľbou. Zvukovou reprodukciou totiž konkurenciu výraznejšie neprekonávajú.

Pozitíva

Dobrý výdrž batérie
Ergonómia a komfort pri nosení
Rýchle nabíjanie

Negatíva

Vysoká cena
Veľmi priemerná kvalita zvuku

Hmotnosť: 29 g ● Typ: bezdrôtové slúchadlá do ucha s mikrofónom, otvorená konštrukcia s fixáciou za hlavou ● Výdrž slúchadiel: 10 hodín ● Pripojenie: Bluetooth 5.1 ● Frekvenčný rozsah: 20 – 20 000 Hz ● Citlivosť: 105 dB/mW ● Impedancia: 8,5 Ohm ● Odolnosť: IP55

Lacná kvalita

Sony WI-XB400

15-hodinová výdrž, Bluetooth, vstavaný mikrofón, funkcia rýchlonabíjania.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Kvalita za pomerne nízku cenu. Slúchadlá Sony WI-XB400 zaujmú hlavne 15-hodinovou výdržou počas aktívneho prehrávania alebo komunikácie. Plné dobíjanie trvá 3 hodiny. Model však poteší funkciou 10-minútového rýchlonabíjania, po ktorom slúchadlá vydržia v prevádzke ďalšiu hodinu.

Čo sa týka konštrukcie slúchadiel, ide o ľahký 21 g model s mäkkými silikónovými štupľami do uší a s praktickým káblom okolo krku. So zdrojom hudby sa spáruje vďaka Bluetooth technológií s dosahom na 10 m, zatiaľ čo kvalitný zvuk zabezpečujú 12 mm meničeneodymové magnety a štandardný frekvenčný rozsah 20 až 20 000 Hz. Technológia EXTRA BASS by mala zaistiť silné basy a zároveň zachovanie jasných vokálov. Model tiež umožňuje nastavenie hlasitosti, má zabudovaný mikrofón pre hands free hovory a je navyše kompatibilný s hlasovým ovládaním v zariadeniach Apple Android. Ako nevýhodu vnímame slabšiu informačnú stránku produktu, keďže chýbajú uvedené zvukové parametre či odolnosť. Napriek chýbajúcim parametrom však recenzie chválili práve kvalitu zvuku a tiež 15-hodinovú výdrž batérie. Na druhej strane sa u viacerých spotrebiteľov ukázali ako problematické silikónové štuple do uší, ktoré počas behu vypadávali.

Pozitíva

Výdrž batérie až 15 hodín
Technológia EXTRA BASS
Funkcia hlasový asistent pre Apple a Android

Negatíva

Neuvedené zvukové parametre (citlivosť, impedancia) a odolnosť
Silikónové štuple zvyknú počas behu vypadávať

Hmotnosť: 21 g ● Typ: bezdrôtové štuple do uší, upevnenie na krk ● Výdrž slúchadiel: 15 hodín ● Pripojenie: Bluetooth ● Frekvenčný rozsah 20 – 20 000 Hz ● Citlivosť: - ● Impedancia: - ● Odolnosť: -

Bose SoundSport Wireless

6-hodinová výdrž, odolnosť proti vode IP6X4, Bluetooth a NFC, integrovaný mikrofón.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Aj model na behanie Bose SoundSport Wireless prezentuje vyššiu cenovú triedu. Napriek tomu batéria Li-ion bezdrôtových slúchadiel umožní iba 6 hodín prevádzky na jedno nabitie. 23-gramové slúchadlá sú však konštrukčne navrhnuté pre maximálny komfort a stabilitu. Náušníky StayHear + Sport majú špeciálny tvar a mäkký silikónový materiál, ktorý by mal spolu s predĺženými flexibilnými „krídlami“ zabezpečiť pevnosť pri behaní a zároveň zlepšiť zvukový výkon.

Model spĺňa štandardný frekvenčný rozsah 20 až 20 000 Hz a hoci neuvádza ostatné zvukové parametre, sľubuje vyvážený výkon pri rôznej úrovni hlasitosti. Oproti vybraným produktom vyniká nielen pripojením Bluetooth s dosahom 10 m, ale aj kompatibilitou s NFC. Nápomocná je pritom aplikácia Bose Connect, ktorá spáruje prístroj a prispôsobí užívateľské nastavenia. Samozrejmosťou slúchadiel je mikrofón, možnosť prijímať hovoryovládanie hlasitosti a tiež preskočenie či zastavenie skladby. Súčasťou balenia sú okrem slúchadiel, puzdra a nabíjacieho USB kábla aj 3 veľkosti StayHear+ Sport náušníkov. Odolnosť produktu proti vlhkosti a potu je daná úrovňou krytia IPX4, čo je porovnateľné s tipom redakcie Sony WF-XB700Hoci slúchadlá vynikajú hydrofóbnou tkaninou, ktorá udržuje vlhkosť mimo slúchadiel, s ohľadom na cenu by sme predsa uvítali vyššiu úroveň krytia.

Recenzie spotrebiteľov však model hodnotili veľmi pozitívne. Slúchadlá sú podľa ich slov kvalitné, dobre upevnené, a tak počas behu nevypadávajú. Taktiež rýchlo reagujú, sú dynamické a majú skvelý zvuk. Negatívne vnímali vysokú cenu a pri dlhšom nosení občasnú bolesť či tlak v ušiach.

Pozitíva

Špeciálna konštrukcia fixuje slúchadlá v uchu
Bluetooth a NFC pripojenie
3 veľkosti náušníkov ako súčasť balenia

Negatíva

S ohľadom na cenu slabá výdrž 6 hodín
S ohľadom na cenu slabšia odolnosť IPX4
Neuvedené zvukové parametre (citlivosť, impedancia)

Hmotnosť: 23 g ● Typ: bezdrôtové štuple do uší ● Výdrž slúchadiel: 6 hodín ● Pripojenie: Bluetooth a NFC ● Frekvenčný rozsah 20 – 20 000 Hz ● Citlivosť: - ● Impedancia: - ● Odolnosť: IPX4

Ďalšie zaujímavé produkty

Konštrukčne odlišné modely lacnejšej i drahšej kategórie. Aj v prípade slúchadiel na behanie máte rozhodne z čoho vyberať. A keďže na trhu nájdete ponuku rozličných modelov, prinášame vám výber tých, ktoré takisto predstavujú dobrú voľbu. Ak vás teda vyššie recenzované slúchadlá príliš neoslovili, pozrite si prehľad ďalších kvalitných alternatív od overených výrobcov.

Bezdrôtové slúchadlá do uší Beats by Dr. Dre Powerbeats Pro s nastaviteľnými háčikmi vynikajú pevnou konštrukciou a 9-hodinovou výdržou. Vhodné sú pre zariadenia s iOS a vďaka čipu Apple H1 umožňujú rýchlejšie a stabilnejšie pripojenie. Model s odolnosťou IPX4 podporuje Bluetooth, funkciu hlasového asistenta, má integrovaný mikrofón, umožňuje ovládanie hlasitosti i nastavenie skladieb. Ponúka tiež vyvážený zvuk a izoláciu hluku.

Bezdrôtová technológia Bluetooth, ochrana proti potu i vlhkosti IPX4 a integrovaný mikrofón s redukciou akustickej ozveny pre volanie handsfree. Model s uzavretou konštrukciou cez uši a s náušníkmi s chladiacim gélom Philips TASH402 sľubuje výdrž až 20 hodín a tiež možnosť rýchleho nabíjania. Poteší rozsah 20 až 20 000 Hz, impedancia 32 Ohm a 40 mm neodymové meniče, ktoré zaistia čistý zvuk i výrazné basy.

Ľahké, 73 g štuple do uší Creative Outlier Pro zvládnu aktívnu 15-hodinovú prevádzku. Bezdrôtové Bluetooth slúchadlá ponúkajú kvalitný zvuk, ktorý zabezpečí rozsah 20 až 20 000 Hz. Model je odolný proti vode a potu podľa krytia IPX5. Funkcie hlasový asistent (kompatibilné s Google Assistant a Siri), prijímanie hovorov a možnosť potlačenia hluku (ANC) či bezdrôtového nabíjania sú plusmi tohto modelu.

Rozsah 20 až 20 000 Hz a impedancia 16 ohmov. Bezdrôtový model do uší Swissten Gym Air Conduction umožní 10-hodinové počúvanie hudby a vďaka mikrofónu aj handsfree volania. Slúchadlá podporujú technológiu Bluetooth.

Bezdrôtové slúchadlá cez uši JBL Live650BTNC s mostom cez hlavu a skladacou konštrukciou potešia funkciou rýchleho nabíjania i aktívneho potlačenia ruchu. Rozsah 20 až 20 000 Hz, citlivosť 100 dB/mW, impedancia 32 Ohm a 40 mm meniče poskytnú kvalitný zvuk až na 30 hodín. Model tiež disponuje mikrofónom na handsfree volania, podporuje Bluetooth 4.2 i hlasových asistentov Google a Alexa.

Najpredávanejšie podľa Heureka.sk

Pri výbere si okrem porovnávania parametrov, cien či výrobcov môžeme pomôcť aj skúsenosťami spotrebiteľov. Ak aj vy prihliadate na to, ktorý model kupujú ľudia na domácom trhu najviac, máme tu pre vás zoznam najpredávanejších slúchadiel na behanie. Vychádzali sme pritom z aktuálnych informácií z cenového portálu Heureka.sk, no keďže sa predajnosť i dostupnosť výrobkov mení, uvedené dáta sa snažíme pravidelne kontrolovať.

Názov Hodnotenie Detail
Xiaomi Redmi Buds 4 Active5*Zobraziť produkt
JBL Wave Beam5*Zobraziť produkt
Apple AirPods MPNY3ZM/A5*Zobraziť produkt
Xiaomi Redmi Buds 4 Lite5*Zobraziť produkt
Huawei FreeBuds 5i5*Zobraziť produkt

Bez slúchadiel sa dnes zaobíde iba málokto, pričom to obzvlášť platí pre športových nadšencov. Aj preto už v súčasnosti nájdete modely vhodné na konkrétny šport či pohybovú aktivitu. Náš spotrebiteľský test tak zahŕňa slúchadlá na behanie, ktoré by v kvalitnom prevedení mali spĺňať isté zásady. Pred kúpou je prvoradé zistiť, aký typ a akú konštrukciu vlastne preferujete. Na základe toho sa následne zameriate na zvukové parametreodolnosť, požadované funkcie či vlastnosti a v prípade bezdrôtových modelov na veľmi dôležitú výdrž. Ako však pri výbere postupovať a čo všetko je potrebné zvážiť vám už ďalej prezradí náš sprievodca, ktorý vás celým procesom prevedie a jednotlivé kroky vysvetlí.

Ako vybrať slúchadla na behanie

  • Typy slúchadiel a spôsob nosenia
  • Káblové a bezkáblové modely
  • Výdrž batérie
  • Zvukové parametre
  • Odolnosť
  • Funkcie a vlastnosti
  • Cena a obľúbení výrobcovia

Typy slúchadiel: vyberajte komfort a stabilitu

Na začiatok je potrebné určiť typ slúchadiel, o ktoré máte záujem. Modely na behanie sa primárne delia na slúchadlá do uší, slúchadlá na uši a slúchadlá cez uši. Keďže sa na trhu stretnete so všetkými z nich, v krátkosti vás s jednotlivými typmi oboznámime a priblížime ich hlavné výhody i nevýhody.

Prvú skupinu predstavujú štuple do uší, ktoré sú medzi bežcami najrozšírenejšie. Nájdete ich bežne dostupné za prijateľnú cenu a ich najväčšou výhodou je jednoduchá prenosnosť a skladnosť. Štandardne sú súčasťou balenia mobilných telefónov, a tak ich nemusíte dokupovať navyše. Aj pri týchto modeloch však nájdeme nevýhody, pričom jednou z nich je rozložiteľnosť. V praxi to znamená, že sa penové návleky, gumené špičky alebo krídelká na zaistenie v uchu zvyknú skôr či neskôr odpojiť alebo odlomiť.

Ďalším typom sú slúchadlá na uši, ktoré patria takisto medzi dostupné modely s pomerne veľkým výberom. Ich hlavnou výhodou je kvalitnejší zvuk, keďže veľkosť reproduktorov v slúchadlách ovplyvňuje vlastnosti zvuku. V porovnaní so štupľami, ktorých reproduktor má iba pár milimetrov, majú reproduktory v modeloch na uši veľkosť až niekoľko centimetrov.

Tretím typom sú slúchadlá cez uši, ktoré síce zvyknú poskytovať kvalitnejší zvuk, no pre svoje rozmery ich radíme k nie úplne praktickým. Väčšina takýchto modelov je na behanie totiž príliš ťažká. Pre porovnanie – štuple do uší môžu vážiť do 50 g, slúchadlá na uši 100 g či 300 g, no slúchadlá cez uši od 300 g až do 700 g. Veľké rozmery a materiálové prevedenie (často plast alebo umelá koža) môžu tiež pri fyzickej aktivite ucho zahrievať, čo však naopak oceníte pri behu v zimných mesiacoch. Potrebné je tak spomenúť, že obzvlášť pri športe a cvičení majú jednoznačnú výhodu ľahké a kompaktné slúchadlá.

Bez ohľadu na typ slúchadiel, ktorý si zvolíte, je dôležité, aby počas behu spoľahlivo držali a nevypadávali. Preto sa môžete stretnúť s niekoľkými prvkami na zaistenie pevnosti a stability v uchu. Jednou z možností je využitie rôznych druhov nadstavcov podľa veľkosti ucha. Niektoré modely disponujú mechanizmom na zavesenie alebo špeciálnymi silikónovými oporami. Pre pohodlnejšie a bezpečnejšie používanie môžu byť takisto spomínané typy do uší a na uši zároveň dostupné v 5 konštrukčných formách – voľne vkladané (štuple), so zaistením vo zvukovode (štuple), zavesené okolo ucha, zavesené cez hlavu a napokon zavesené okolo temena hlavy.

Káblové či bezkáblové – slúchadlá pri pohybe nesmú obmedzovať

Pri delení slúchadiel ostaneme aj naďalej. Podľa spôsobu pripojenia totiž rozoznávame 2 základné typy – káblové (drôtové) modely a bezkáblové (bezdrôtové) modely s podporou technológie Bluetooth alebo NFC.

Klasické drôtové slúchadlá sú k prehrávaču alebo k telefónu pripojené pomocou kábla s konektorom (zvyčajne jack 3,5 mm). Potešia širokou ponukou, spravidla sú lacnejšie a keďže v sebe nemajú integrovanú batériu, nemôžu sa vybiť a sú teda takmer bezúdržbové. Nevýhodu však predstavuje jednak samotný kábel, ktorý môže pri fyzickej aktivite prekážať a taktiež nemožnosť pripojenia k zariadeniam, ktoré streamujú hudbu len cez Bluetooth (napr. smart hodinky).

Káblové slúchadlá na behanie

Na behanie sú tak všeobecne preferované bezdrôtové slúchadlá. Pripojenie k mobilu či k smart hodinkám je najčastejšie pomocou Bluetooth technológie, no u najnovších modelov sa stretnete aj technológiou NFC. Slúchadlá poskytujú väčší komfort, v niektorých prípadoch aj kvalitnejší zvuk a rozšírené funkcie. Nevýhodou je potreba nabíjania v kratších alebo dlhších intervaloch, hoci už v súčasnosti nájdete aj modely, ktoré vydržia na jedno nabitie viac ako 10 hodín. Treba tiež spomenúť, že bezdrôtový prenos navyše vybíja nielen slúchadlá, ale aj samotný prehrávač či smartfón. Kvalitné produkty využívajú Bluetooth vo verzii 4.0 alebo vyššie, čím spotrebujú omnoho menej energie na oboch stranách. Pri bezdrôtových modeloch si tak všímajte dostatočnú výdržtechnológiu pripojenia a tiež kvalitné prevedenie, ktoré si teraz v krátkosti predstavíme.

Bezkáblové slúchadlá nájdete najčastejšie v 4 základných prevedeniach.

  • Kôstkový model predstavuje slúchadlá klasicky vložené do uší. Pri nižšej hlasitosti prepúšťajú zvuk z okolia a ich nevýhodou je väčšia náchylnosť k vypadávaniu.
  • Štuple sú síce podobné ako kôstky, no lepšie držia v ušiach a tým, že prenikajú do ucha, tlmia okolitý zvuk.
  • Slúchadlá za uši môžete kúpiť ako v kôstkovom, tak i štupľovom prevedení. Modely sa pomocou špeciálneho klipu pripevňujú za ucho, čím zabezpečia nevypadnutie počas behu.
  • Posledným typom sú slúchadlá na lícne kosti, ktoré sa prikladajú na kosť, a tak nezakrývajú zvukovod. Umožňujú počúvanie hudby, no zároveň aj zvukov okolia.

Výdrž batérie

Na výdrž batérie sa zamerajte len pri bezkáblových modeloch. Pri káblovom prevedení sú totiž slúchadlá závislé od kapacity akumulátora smartfónu či iného prehrávača, a tak tento parameter ani nenájdete. Bezdrôtové slúchadla však disponujú integrovanou batériou, ktorá sa zvyčajne pohybuje od niekoľkých desiatok  stoviek mAh, od čoho sa následne odvíja jej výdrž. Tá je u kvalitnejších modelov minimálne okolo 8 hodín, zatiaľ čo pri lacnejších slúchadlách ide o polovičnú výdrž okolo 4 hodín. Medzi parametrami niektorých produktov nájdete aj dobu pohotovostného režimu, ktorá je štandardne v desiatkach až stovkách hodín.

Zvuk ovplyvní frekvenčný rozsah, citlivosť aj impedancia

Zvukové parametre patria, samozrejme, k jedným z tých najdôležitejších, na ktoré pri kúpe prihliadajte. V prvom rade sa ale zamerajte na frekvenčný rozsah. Ten je udávaný v Hz a hovorí o tom, aké frekvencie zvuku zvládne model reprodukovať. Všeobecne platí, čím je rozsah väčší, tým lepšie. U kvalitných modelov sa najčastejšie stretnete s intervalom od 20 do 20 000 Hz.

Z hľadiska kvality počúvania je tiež dôležitá citlivosť slúchadiel, no tento parameter občas nájdete aj pod označením akustický tlak. Udávaný je v dB/mW, pričom hodnota nad 100 dB/mW predstavuje dobrú voľbu. Opäť raz platí, že vyššia hodnota znamená lepší zvukový signál a hlasitosť.

Bezdrôtové slúchadlá na behanie cez uši

Na hlasitosť slúchadiel vplýva aj impedancia. Ide o elektrický odpor meniča udávaný v ohmoch. V tomto prípade naopak platí, že čím je hodnota nižšia, tým je nižšie aj napätie potrebné na napájanie slúchadiel. Modely s impedanciou do 100 ohmov môžete klasicky pripojiť k mobilu. Ak by mali hodnotu odporu vyššiu, vyžadovali by výkonnejší zdroj napájania. Menší odpor by mal byť obzvlášť u bezdrôtových modelov. Ideálom by tak mala byť impedancia do 80 ohmov, aby slúchadlá nevyžadovali vysoké napätie, no aby zároveň poskytovali dostatočnú hlasitosť.

Pri výbere môžete zohľadniť aj výkon. Udáva sa v miliwattoch, pričom určuje, ako hlasno budú slúchadlá hrať. Treba tiež myslieť na to, že čím hlasnejšie budete hudbu púšťať, tým rýchlejšie sa bude batéria bezkáblových slúchadiel vybíjať.

Slúchadlá na beh musia byť odolné

Odolnosť proti vode či potu je pri športových modeloch obzvlášť podstatná. Pri produktoch tak nájdete informáciu o stupni krytia s príslušným označením, pričom sa odporúča vziať do úvahy aj konštrukciu náušníkov. Aby vám slúchadlá na behanie vydržali čo najdlhšie, mali by mať minimálny stupeň krytia IPX4, ktorý zaistí odolnosť proti vlhkosti, jemným kvapkám vody i potu.

Parameter odolnosti sa udáva v stupňoch krytia s označením IPX a číslom, ktoré vyjadruje úroveň vodoodolnosti. Pre lepší prehľad prikladáme zoznam úrovní so stručným vysvetlením.

  • IPX0 – bez ochrany
  • IPX1 – kvapkajúca voda
  • IPX2 – kvapkajúca voda z viacerých strán
  • IPX3 – vodná triešť
  • IPX4 – striekajúca voda
  • IPX5 – silne striekajúca voda
  • IPX6 – intenzívne striekajúca voda/vlnobitie
  • IPX7 – ponorenie do vody (1 m) po dobu 30 minút
  • IPX8 – potopenie do vody
  • IPX9 – tlaková voda

Slúchadlá na behanie – odolnosť

Stretnúť sa však môžete aj s označením IP, pričom nasledovať budú 2 číslice. Prvá označuje odolnosť proti prachu alebo iným čiastočkám. Najvyššou hodnotou, a teda aj najvyšším stupňom krytia, je v tomto prípade číslo 6. Za tým nasleduje druhé číslo, ktoré vyjadruje vodoodolnosť vo vyššie uvedených stupňoch. Skutočne kvalitné modely zvyčajne disponujú úrovňou IP67.

Zamerať sa napokon môžete aj na celkové materiálové prevedenie a odolnosť proti mechanickému poškodeniu i teplote. Či už pri behu v zimných alebo letných mesiacoch dostáva batéria bezdrôtových slúchadiel poriadne zabrať. Niektoré modely sa práve v takýchto prípadoch môžu dočasne vypnúť, aby tak chránili batériu buď pred príliš nízkou, alebo priveľmi vysokou teplotou.

Mikrofón, hlasový asistent a ďalšie zaujímavé funkcie

V súčasnosti už aj slúchadlá na behanie disponujú praktickými i zaujímavými funkciami. Medzi tie úplné základné patrí prítomnosť mikrofónu, a teda možnosť využitia slúchadiel na volanie handsfree. Niektoré modely sú zasa konštruované tak, aby umožnili prepínanie pesničiek, pozastavenie prehrávania či ovládanie hlasitosti. Stretnúť sa dokonca môžete aj so slúchadlami s funkciou ANC, osobným trénerom či vlastným úložiskom. Aké sú teda bežné vymoženosti športových modelov?

  • Slúchadlá s mikrofónom – prítomnosť mikrofónu radíme k štandardným vlastnostiam slúchadiel, vďaka ktorej umožňujú telefonovanie handsfree. Hovor zvyčajne prijmete jednoduchým stlačením tlačidla alebo poťukaním slúchadla. Pri modeloch na behanie sa môžete stretnúť s 2 typmi mikrofónov: Modely so všesmerovým mikrofónom zachytávajú počas hovoru aj prostredie, v ktorom sa aktuálne nachádzate, zatiaľ čo jednosmerový mikrofón spracuje zvuk iba z jedného smeru, a tak potlačí okolité ruchy.
  • Hlasový asistent – na základe vášho hlasového povelu prepne skladbu, vyberie iný album alebo zavolá konkrétnej osobe z kontaktov
  • ANC – na kvalitu zvuku vplýva aj smart funkcia ANC. Ide o aktívne potlačenie okolitého ruchu, ktoré obmedzí nežiaduce zvuky z okolia. Slúchadlá s touto funkciou využijete na beh po meste či na iných hlučnejších miestach. Kvalitnejšie modely však pre lepšiu bezpečnosť ponúkajú možnosť funkciu čiastočne alebo úplne vypnúť, aby ste mali prehľad o svojom okolí (prechádzajúce autá atď.).
  • Slúchadlá s MP3 – ponúknu úložisko pre hudbu, a tak skladby jednoducho nahráte do pamäte zariadenia. Pri behu vás teda nebude zaťažovať mobil alebo iný prehrávač, postačia vám iba slúchadlá.
  • Funkcia osobného trénera – automaticky monitoruje pohybovú aktivitu – čas, počet spálených kalórií.

Kvalitné modely nájdete aj za dostupné ceny

Pri výbere produktu zaváži v neposlednom rade aj jeho cena. A hoci slúchadlá nepatria medzi veľké zariadenia, cenovo sa dokážu vyšplhať aj na vysoké priečky. V rámci nášho prieskumu sme zisťovali, v akých cenových hladinách sa športové slúchadlá na trhu bežne pohybujú. Dobrou správou je, že kvalitné modely môžete kúpiť aj za dostupné ceny.

Odolné slúchadlá na behanie

Najlacnejšie modely nájdete v cene okolo 3 eur, pričom ide o skutočne jednoduché káblové štuple s nižšou kvalitou zvuku a slabšou odolnosťou. Dalo by sa však povedať, že v rozmedzí od 5 do 10 eur už nájdete aj bezdrôtové verzie – tiež typy do uší, na uši aj za uši, ktoré spĺňajú základné normy, poskytnú funkciu mikrofónu a niektoré aj možnosť prepínania skladieb.

Slúchadlá od 20 do 40 eur predstavujú takisto lacnejšie verzie, no sľubujú už o niečo kvalitnejší zvuk, dostatočnú odolnosť proti vode a potu i praktické funkcie. Čo sa týka bezdrôtových modelov, v tejto cenovej kategórii nájdete prevažne slúchadlá so slabou výdržou batérie (okolo 4 hodín).

Vo väčšom rozmedzí 60 až niečo nad 100 eur sa ponuka rozširuje o kvalitné modely na behanie rôzneho typu (do uší, na, uší, za uší), mnohokrát so špeciálnymi nadstavcami na oporu pri rýchlejšom pohybe, praktickými funkciami, systémom potlačenia okolitého ruchu, podporou hlasových asistentov alebo aj technológie NFC. Dokonca aj bezkáblové modely už v tomto prípade disponujú väčšou výdržou batérie (niekedy aj okolo 15 hodín).

Na trhu nájdete taktiež slúchadlá na behanie za cenu okolo 200 eur. Malo by ísť o skutočne prepracované slúchadlá, či už na uši, alebo vo forme štupľov, no najväčší rozdiel pravdepodobne zaznamenáte iba vo výdrži batérie alebo technológii pripojenia (zväčša aj NFC).

Recenzie chvália Xiaomi, Sony i AfterShokz

Okrem známych výrobcov ponúkajú slúchadlá na behanie aj rôzne iné značky. Opäť vám však  odporúčame kupovať len od overených výrobcov, na ktorých sme sa zamerali aj v rámci nášho prieskumu. Medzi najobľúbenejšími bezdrôtovými slúchadlami sa objavili značky Xiaomi (lacnejšie) a Beats (drahšie). Tie najlacnejšie káblové modely patrili výrobcom DefenderSony či Phillips. Vyššiu cenovú kategóriu káblových i bezkáblových modelov zastupovala opäť značka Sony a taktiež výrobca AfterShokz. Spomedzi najdrahších modelov na uši a do uší vynikla aj tentoraz značka Sony, no obľube sa teší taktiež výrobca JBL, ktorý zaujal najmä väčšími modelmi s konštrukciou cez hlavu.

Otázky a odpovede – FAQ

Máte ďalšie nejasnosti ohľadom športových slúchadiel? Možno práve v tejto sekcii nájdete odpovede, ktoré hľadáte. Ak vám ani najčastejšie kladené otázky nepomôžu, pokojne nám napíšte do komentára. Vaše reakcie pravidelne sledujeme a radi vám na otázky ohľadom slúchadiel na behanie odpovieme.

Na túto otázku neexistuje jednoznačná odpoveď, keďže aj káblové, aj bezkáblové majú výhody i nevýhody. Spravidla sa však na šport odporúčajú bezkáblové modely, keďže sú pri pohybe praktickejšie a pohodlnejšie. Nevýhodou môže byť vyššia obstarávacia cena a riziko vypadnutia a straty jedného zo slúchadiel.

Napriek tomu, že sa predpokladá horšia kvalita u bezkáblových modelov, sa zvuk drôtových a bezdrôtových slúchadiel nemusí výrazne líšiť. Hoci medzi zariadením a slúchadlami nie je priame spojenie, a teda ani dátový tok nie je až taký rýchly, na trhu nájdete prepracované modely, pri ktorých je rozdiel naozaj zanedbateľný, a tak si ho bežný používateľ pravdepodobne vôbec nevšimne.

Slúchadlá budú pravdepodobne v kontakte s potom, no takisto vás pri behu môže prekvapiť daždivé počasie. Všeobecne odporúčaná je tak odolnosť minimálne IPX4. Samozrejme, platí, čím vyšší stupeň odolnosti, tým lepšie.

Sony WF-SP800N

9-hodinová výdrž, odolnosť proti prachu a vode IP55, Bluetooth, integrovaný mikrofón.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Bezdrôtové slúchadlá s praktickými závesnými oblúkmi Sony WF-SP800N majú odľahčenú konštrukciu a ergonomicky zakrivený tvar, ktorý sľubuje presne pasovanie do ucha. Model poteší možnosťou rýchleho nabíjania a 9-hodinovou výdržou, ktorá sa s nabíjacím puzdrom zdvojnásobí na 18 hodín. Ide o rovnakú dobu ako v prípade Sony WF-XB700 a porovnateľnú s víťazom testu AfterShokz AeropexKlasická frekvencia 20 až 20 000 Hz6 mm meniče, funkcia Extra Bass pre výrazné basové frekvencie a možnosť aktívneho potlačenia ruchu patria k dôležitým zvukovým vlastnostiam tohto modelu. Samozrejmosťou je bezdrôtová technológia Bluetooth s dosahom 10 m a vstavaný mikrofón, ktorý umožňuje handsfree volanie.

Prijímanie hovorov, nastavenie hlasitosti či prepínanie skladieb by malo byť dotykové, no vďaka podpore hlasových asistentov Google, Siri a Alexa môžete využiť aj ovládanie hlasom. Dôležitým parametrom je aj odolnosť slúchadiel IP55, ktoré by mali byť čiastočne odolné proti prachu a tiež potu či silne striekajúcej vode. Celkovo sa spotrebitelia tešili 9-hodinovej výdrži, kvalite zvuku a ocenili tiež viacero funkcií vrátane aktívneho potlačenia ruchu. Chválili ergonomický tvar slúchadiel a dostatočnú pevnosť pri behu, no niektorým slúchadlá nesadli a počas fyzickej aktivity vypadávali.

Pozitíva

Extra Bass, aktívne potlačenie ruchu
Funkcia hlasový asistent
Odolnosť IP55

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena
Chýbajúce informácie o citlivosti a impedancii
Ergonomický tvar nemusí sadnúť každému

Hmotnosť: - ● Typ: bezdrôtové, do uší ● Výdrž slúchadiel: 9 hodín ● Pripojenie: Bluetooth ● Frekvenčný rozsah 20 – 20 000 Hz ● Citlivosť: - ● Impedancia: - ● Odolnosť: IP55

Sony WF-XB700

9-hodinová výdrž, odolnosť proti vode IPX4, Bluetooth 5.0, integrovaný mikrofón.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Jednou z výhod bezdrôtových slúchadiel Sony WF-XB700 je ich ergonomické spracovanie Tri-hold, ktoré by malo zabezpečiť dostatočnú pevnosť a nevypadávanie počas behu. Recenzie chválili dynamický zvuk a zvýraznené basy, čo zabezpečuje špeciálny režim ULTRA BASS. Zo zvukových parametrov bol však uvedený iba frekvenčný rozsah, ktorý sa pohybuje štandardne od 20 do 20 000 Hz. Dobíjanie slúchadiel by malo trvať 2,5 hodiny, no silnou stránkou je následne 9-hodinová výdrž pri aktívnom počúvaní, 5-hodinová pri handsfree a v prípade použitia puzdra až 18-hodinová výdrž, čo predstavuje výhodu aj oproti víťazovi testu AfterShokz Aeropex. Vítaná je aj možnosť rýchleho 10-minútového nabíjania, ktoré vám postačí na ďalšiu hodinu počúvania.

Rovnomerný prenos zvuku zabezpečuje technológia Bluetooth 5.0 s dosahom pripojenia približne 10 m. Slúchadlá tiež disponujú mikrofónom, funkciou hlasového asistenta a pomocou tlačidla umožňujú prijímanie hovorov či handsfree volanie. Integrovaným tlačidlom vedia rovnako získať prístup k vášmu smartfónu, púšťať a zastavovať hudbu, prepínať piesne a meniť hlasitosť. Vodoodolnosť slúchadiel spĺňa štandard pre bežecké modely – IPX4. Preto by sme s ohľadom na cenu produktu uvítali aj vyšší stupeň krytia.

Pozitíva

Výdrž 9 hodín aktívneho počúvania
Režim ULTRA BASS
Funkcia hlasový asistent

Negatíva

S ohľadom na cenu– nižší stupeň odolnosti IPX4
Nie je uvedená citlivosť a impedancia (zvukové parametre)

Hmotnosť: - ● Typ: bezdrôtové štuple do uší ● Výdrž slúchadiel: 9 hodín ● Pripojenie: Bluetooth 5.0 ● Frekvenčný rozsah 20 – 20 000 Hz ● Citlivosť: - ● Impedancia: - ● Odolnosť: IPX4

AfterShokz Aeropex

8-hodinová výdrž, odolnosť proti prachu a vode IP67, Bluetooth 5.0, integrovaný mikrofón.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Víťazný model AfterShokz Aeropex zaujal nielen množstvom výborných ohlasov zo strany spotrebiteľov. Bezdrôtové slúchadlá pripomínajú klasické štuple, pričom sú konštrukčne stavané tak, aby sa prichytili pred uši na lícne kosti. Celá čelenka sa nosí za ušami, na zadnej strane hlavy, čím zabezpečuje pevnosť a stabilitu. Táto otvorená konštrukcia spolu s technológiou Bone Conduction zaistí bezpečné športovanie, keďže popri hudbe počujete aj okoloidúce autá, cyklistov alebo zvieratá.

Nabíjanie slúchadiel s batériou Li-lon vyžaduje 2 hodiny, pričom na jedno nabitie vydržia prehrávať až 8 hodín, čo vnímame ako dostatočnú kapacitu. Frekvenčný rozsah od 20 do 20 000 Hz spĺňa u slúchadiel štandard, no akustický tlak či citlivosť 105 dB/mW predstavuje dobrú voľbu. Slúchadlá navyše sľubujú dynamické basy a menej vibrácií. Disponujú duálnym mikrofónom pre handsfree hovory a ovládaním hlasitosti, pričom bezdrôtový prenos signálu zabezpečuje Bluetooth 5.0 s dosahom na 10 metrov.

Model s ľahkou, 26 g konštrukciou nepatrí medzi najlacnejšie, no rozhodne poteší odolnosťou proti nečistotám a vode v stupni krytia IP67. Navyše má zabudovaný senzor vlhkosti, ktorý zabraňuje poškodeniu slúchadiel pri dlhšom kontakte s vodou. Súčasťou balenia sú okrem obalu aj 2 magnetické káble pre nabíjanie a 2 štuple do uší, ktorými môžete upchať zvukovody v prípade, ak chcete vnímať iba hudbu. Spotrebiteľov si model získal najmä atypickou konštrukciou ideálnou na šport, ľahkou váhoým zvukom, dobrou výdržou a tiež vyššiou odolnosťou.

Pozitíva

Výdrž 8 hodín
Citlivosť 105 dB/mW
Odolnosť IP67

Negatíva

Vyššia obstarávacia cena
Neuvedený parameter impedancie

Hmotnosť: 26 g ● Typ: bezdrôtové štuple na lícne kosti, otvorená konštrukcia ● Výdrž slúchadiel: 8 hodín ● Pripojenie: Bluetooth 5.0 ● Frekvenčný rozsah 20 – 20 000 Hz ● Citlivosť: 105 dB/mW ● Impedancia: - ● Odolnosť: IP67

Sudio B1

6-hodinová výdrž, odolnosť proti vode IPX4, Bluetooth 5.2, integrovaný mikrofón.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Veľmi praktické a štýlové Bluetooth slúchadlá určené pre športovcov. Zaujmú unikátnou otvorenou konštrukciou s praktickou fixáciou za hlavou. Slúchadlá tak skvele držia na hlave aj počas behu či iných pohybových aktivít. Využívajú technológiu Bone Conduction – zvuk je vedený cez lícnu kosť. Slúchadlá majú 10 mm meniče. Na kvalitu zvuku si používatelia v recenziách nesťažujú. Naopak, okrem zvuku sa im páči aj dizajn, komfort a praktickosť. Slúchadlá s otvorenou konštrukciou sa síce reprodukciou zvuku nevyrovnajú tým s uzatvorenou, no na šport je takéto prevedenie úplne ideálne. Konštrukcia je tiež vodoodolná a má stupeň krytia IPX4.

Slúchadlá Sudio B1 na jedno nabitie vydržia približne 6 hodín. Nabíjanie prebieha za pomoci praktického magnetického kábla. Dotykové ovládanie vám umožňuje ovládať hlasitosť či prepínať skladby. Vďaka štyrom všesmerovým mikrofónom je handsfree telefonovanie veľmi kvalitné a zvuk čistý. Párovanie s konkrétnym zariadením je možné za pomoci Bluetooth rozhrania.

Pozitíva

Ideálne na športové aktivity
Praktická fixácia a pohodlie
Dobrý zvuk

Negatíva

Plastové vyhotovenie
Chýba kontrolka nabíjania

Hmotnosť: 35,2 g ● Typ: bezdrôtové slúchadlá do ucha s mikrofónom, otvorená konštrukcia s fixáciou za hlavou ● Výdrž slúchadiel: 6 hodín ● Pripojenie: Bluetooth 5.2 ● Frekvenčný rozsah: 20 – 20 000 Hz ● Citlivosť: - dB/mW ● Impedancia: 8 Ohm ● Odolnosť: IPX4

Cenový trhák

Xiaomi Mi Airdots

4-hodinová výdrž, odolnosť proti vode IPX4, Bluetooth 5.0, integrovaný mikrofón.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Xiaomi Mi Airdots sú ľahké bezdrôtové slúchadlá do uší s hmotnosťou iba 4,2 g/slúchadlo. Model s frekvenčným rozsahom 20 – 20 000 Hz a s impedanciou 16 ohmov má akustický tlak 93 dB/mW, čo znamená horší zvukový signál a hlasitosť. Napriek tomu však nejde o výrazný rozdiel a zvuk by mal byť stále pomerne kvalitný.

Integrovaná batéria s kapacitou 40 mAh zaistí dobu prehrávania 5 hodín. Následne je možné slúchadlá plne nabiť v puzdre s 350 mAh akumulátorom. Model však poteší vstavaným mikrofónom, čím umožňuje handsfree hovory, ovládaním hudbynastavovaním hlasitosti či možnosťou aktivovať hlasového asistenta. Bezdrôtový prenos s dosahom na 10 m zabezpečí Bluetooth technológia vo verzii 5.0. Tá je výhodná najmä pre nižšiu spotrebu energie, no tiež kompatibilnosť s prístrojmi so staršou verziou.

Slúchadlá sú odolné podľa stupňa IPX4, čo u modelov na behanie predstavuje minimálnu hranicu – zvládnu tak vlhkosť i striekajúcu vodu. Výhodou sú aj 3 nadstavce do uší v rôznych veľkostiach. S ohľadom na nízku cenu ocenili produkt aj mnohí spotrebitelia. Podľa recenzií nemali problém s vypadávaním počas behu, vyzdvihli tiež rýchle pripojenie, dobrý zvuk, hlboké basy a slušnú hlasitosť. Zopár z nich malo naopak skúsenosť so šumením, ak nehrala hudba a s občasným sekaním, no aj napriek tomu hodnotili slúchadlá ako produkt s dobrým pomerom ceny a kvality.

Pozitíva

Funkcia hlasový asistent
Vodoodolnosť IPX4
V cene 3 rôzne veľkosti nadstavcov do uší

Negatíva

Citlivosť pod 100 dB/mW
Slabšia výdrž 4 hodiny

Hmotnosť: 8,4 g ● Typ: bezdrôtové, do uší ● Výdrž slúchadiel: 5 hodín ● Pripojenie: Bluetooth 5.0 ● Frekvenčný rozsah 20 – 20 000 Hz ● Citlivosť: 93 dB/mW ● Impedancia 16 ohmov ● Odolnosť: IPX4

Heureka.sk odporúča:

Xiaomi Redmi Buds 3

od 33,79 €
Lahké slúchadlá do uší | Kvalita zvuku s vysokým rozlíšením | Potlacenie hluku pomocou dvoch mikrofónov pre hovory | Mimoriadne dlhá 20-hodinová...

JBL Live650BTNC

od 99,00 €
bezdrôtové slúchadlá • 40 mm meniče • aktívne potlačenie hluku (ANC) • frekvenčný rozsah 20 Hz až 20 kHz • impedancia 32 ohm • citlivosť 100 dB •...

Xiaomi Haylou GT7

od 19,99 €
Haylou GT7 má vysoko kvalitnú kompozitovú vibračnú membránovú cievku a zvukový kodek AAC, ktorý obnoví viac zvukových detailov a poskytne vám...

TWS i7s

od 9,90 €
Elegantné, minimalistické a kompletne bezdrôtové sluchádlá s dlhou výdržou a verným podaním hudby vďaka technologii TWS (True Wireless Stereo)....

Panasonic RP-HJE125E

od 1,98 €
Slúchadlá do uší - PANASONIC RP-HJE125: klasické štupľové slúchadlá do uší Panasonic zavretý akustický systém 9 mm reproduktory s neodýmiovým...

Xiaomi Haylou MoriPods TWS

od 26,00 €
Bezdrôtové Bluetooth slúchadlá Haylou MoriPods Posuňte svoj hudobný zážitok na novú úroveň. Bezdrôtové slúchadlá Haylou MoriPods sú vybavené 12...

Xiaomi Haylou T17

od 36,36 €
Hľadáte kvalitné slúchadlá, ktoré možno používať aj pri náročnom športe? Potom by ste mali staviť na skvelé športové bezdrôtové slúchadlá Haylou...

Creative Outlier AIR V3

od 53,34 €
Creative Outlier Air V3, posilnené tak, aby vydržali až 40 hodín celkového času prehrávania s 10 hodinami výdrže batérie na jedno nabitie, sú na...

AfterShokz Aeropex

od 149,00 €
Futuristické slúchadlá Aeropex s bezdrôtovým pripojením pomocou Bluetooth 5.0 predstavujú najvyšší a najnovší model od pokrokovej značky...

Xiaomi Haylou T33 Moripods

od 26,50 €
Haylou MoriPods - nekompromisné bezdrôtové slúchadlá osadené procesorom Qualcomm QCC3040 a novou technológiou Bluetooth 5.2, ktoré spolu zaručia...

Sony WF-SP800N

od 129,90 €
bezdrôtové slúchadlá • výdrž až 18 hod (9 hod bez nabíjacieho puzdra) • frekvencia 20 Hz až 20 kHz • odolnosť IP55 • 6 mm meniče • Bluetooth 5.0...

Superlux HDB387

od 21,70 €
SUPERLUX HDB387 WHITE HDB387 sú bezdrôtové, ergonomicky tvarovaná slúchadlá so separovaným Bluetooth prijímačom a ovládačom. Bluetooth disponuje...

Ďalšie články z kategórie Slúchadlá

Vaše hodnotenie:
(89.4%)

Komentáre
Julo 27.Sep.2021

Pri behaní preferujem slúchadlá, ktoré perfektne sedia v ušiach, majú kvalitný zvuk a dokážu dobre utlmiť okolitý hluk. Toto spĺňa model Sony WF-XB700, s ktorým som maximálne spokojný. Slúchadlá majú výborný zvuk s bohatými basmi, dlhú výdrž batérie a navyše vyzerajú krásne.

Odpovedať

Henrik 27.Sep.2021

Prekvapili ma slúchadlá AfterShokz Aeropex, ktoré majú dobrý zvuk, hoci basy nie sú tak výrazné, no zvuk je čistý, za čo si vyslúžia plus. Ovládanie je jednoduché a prebieha troma tlačidlami, celkovo sú kvalitne spracované, majú nadčasový vzhľad a oceňujem, že v balení boli dva kábliky. Pri športe mi vôbec neprekážajú a veľmi dobre držia v ušiach.

Odpovedať

Dávid 03.Oct.2021

Od leta používam slúchadlá Xiaomi Mi Airdots Basic a môžem potvrdiť kvalitný zvuk aj basy a dobrú výdrž na jedno nabitie. Slúchadlá používam pri bicyklovaní a som rád, že mi nevypadávajú z uší. Slúchadlá sú ľahučké a veľkostne mi presne pasujú do uší.

Odpovedať

Zdeno 19.Oct.2021

Používam slúchadlá Niceboy HIVE Pods 3 PRO. V ušiach držia veľmi dobre pri takmer akomkoľvek pohybe, hrajú skvele, krátko sa nabíjajú a majú slušnú výdrž. Sú pohodlné, nikde netlačia a párovanie s mobilom je zakaždým rýchle.

Odpovedať

Katuška 25.Oct.2021

Užívam si slúchadlá JBL Live650BTNC, ktoré majú parádny výkon a perfektný zvuk. Funkcia ANC - potláčanie okolitého hluku je super. Používam ich pri rôznych činnostiach a príležitostiach. :-)

Odpovedať

Jano 25.Nov.2021

Slúchadlá Xiaomi Mi AirDots Pro majú celkom dobrý zvuk, ale nie som s nimi spokojný. Hoci som vyskúšal všetky gumové násadky, aj tak mi neustále vypadávajú z uší. Vadí mi aj veľkosť nabíjacej krabičky... Za klady považujem jednoduché a rýchle spárovanie s mobilom a dobrú výdrž batérie.

Odpovedať

Petra 29.Nov.2021

Dcére som nedávno kupovala slúchadlá Sony WI-XB400 a je s nimi veľmi spokojná. Povedala, že slúchadlá sú ľahké, v ušiach držia dobre a výborne hrajú, majú výrazné bassy, čo jej vyhovuje. Výdrž batérie je okolo 15 hodín. Myslím si, že tú cenu je to veľmi kvalitný produkt.

Odpovedať

Milan 17.Dec.2021

Nedávno som si kúpil slúchadlá Beats by Dr. Dre Powerbeats Pro a veľmi sa z nich teším, pretože majú skvelý zvuk, výborne pasujú do uší a nevypadávajú pri žiadnej športovej aktivite. Prepojenie s iPhonom je rýchle a bezproblémové a super je tiež výdrž batérie. Mínus je snáď len vysoká cena a že slúchadlá nemajú aktívne potláčanie šumu.

Odpovedať

Igor 29.Dec.2021

Slúchadlá Sony WF-SP800N majú výborný zvuk a užívateľsky príjemné ovládanie. Páči sa mi aplikácia, ktorá má veľa funkcií, avšak vadí mi, že pri každom novom zapnutí sa zvuk nastaví do pozície „ambient sound“, čiže s vonkajším ruchom, škoda, že to neviem nejako vypnúť alebo inak nastaviť. Plus si zaslúži výdrž slúchadiel na jedno nabitie, kvalitný mikrofón...

Odpovedať

Šimon 12.Feb.2022

Kúpil som si lacnejšie slúchadlá Superlux HDB387 a pre nenáročných ich určite odporúčam. Sú na univerzálne použitie, majú super basy a sedia mi dokonale v ušiach. Používať ich môžem priamo cez 3,5 mm jack alebo cez Bluetooth adaptér.

Odpovedať

Bruno 25.Feb.2022

Slúchadlá Xiaomi Haylou T33 Moripods majú horšie ovládanie než som čakal. Výdrž batérie je celkom slušná, za tie peniaze som asi viac ani nečakal. Spárovanie s mobilom bolo jednoduché.

Odpovedať

Vlado 28.May.2022

AfterShokz Aeropex boli fajn slúchadlá, ale po roku používania úplne odišli. Nedajú sa ani zapnúť, ani nabiť, prosto nič. Našťastie, reklamácia bola úspešná. Zvuk bol veľmi dobrý aj pre citlivé uši a páčila sa mi nízka hmotnosť slúchadiel, vďaka čomu sa veľmi dobre nosili. Dobre sedeli na hlave a bolo možné ich nosiť aj po čiapkou a pod. Vzhľadom na vysokú cenu, som si už druhýkrát tieto slúchadlá nekúpil a po reklamácii - kedy mi boli vrátené peniaze - som prešiel na inú značku.

Odpovedať

Anton 04.Jul.2022

Používam brutálne lacné slúchadlá Panasonic RP-HJE125E a viac mi netreba. Majú parádny rozsah, ak ich porovnám s inými štupľovými slúchadlami. Kúpili som si hneď dvojo, jedny budem mať do zásoby. Na tak nízku cenu majú prekvapivo veľmi dobrý zvuk a páči sa mi, že skvele sedia v ušiach a vôbec mi nevypadávajú. Škoda, že táto verzia je bez mikrofónu, bolo by to ešte pohodlnejšie, vedel by som si počas behu vybaviť telefonický hovor. Za mňa veľmi dobrá kúpa.

Odpovedať