Najlepšie smart hodinky 2024 + recenzie
Vybrať tie najlepšie smart hodinky je beh na dlhé trate. Potom, ako pochopíte význam základných parametrov, je potrebné venovať pozornosť funkciám, detailom, dizajnu aj obstarávacej cene. Lacné smart hodinky nie sú vždy najlepšia voľba. Mali by ste teiž vedieť to, aký účel budú inteligentné hodinky plniť. Naše porovnanie smart hodiniek je určené tým z vás, ktorí si chcú nákup uľahčiť čo najviac. V našom porovnávacom teste smart hodiniek sa budeme venovať zhodnoteniu víťaza testu, inteligentným hodinkám Samsung Galaxy Watch6 a ďalším zaujímavým modelom. Okrem toho sa dozviete množstvo praktických rád, ktoré vám pomôžu vybrať si zaručene najlepšie smart hodinky.
Aké smart hodinky kúpiť?
Inteligentné hodinky sa stávajú neoddeliteľnou súčasťou života veľkej časti populácie. Pomaly nahrádzajú klasické modely, siahajú po nich aj športovci či osoby so zdravotnými problémami. Ponuka trhu je preto, logicky, enormne široká a pestrá. Ak nechcete stráviť hodiny googlením a študovaním nekonečného množstva informácií o inteligentných hodinkách, prezrite si nasledujúcu tabuľku produktov, ktoré v našom teste získali špeciálne štítky.
Názov | Hodnotenie | Detail |
---|---|---|
Xiaomi Redmi Watch 3 ✔ Najpredávanejšie | Zobraziť produkt | |
Apple Watch Ultra 2 ✔ Pre náročných | Zobraziť produkt | |
SG Watch6 ✔ Dobré recenzie | Zobraziť produkt |
Hodnotené parametre
Hodnotiť a porovnávať inteligentné hodinky nie je úplne jednoduché. Jeden model je určený pre športovcov, druhý pre tých, ktorí chcú mať dokonalý prehľad o svojom zdravotnom stave, tretí ocenia dobrodruhovia, iný zas zaneprázdnené osoby, ktoré nechcú držať telefón celý deň pri uchu.
Náš test inteligentných hodiniek je však zameraný aj na porovnanie jednotlivých modelov, aby ste si z nich vedeli vybrať ten najlepší. Pri jeho zostavovaní sme si preto vytvorili súbor najdôležitejších parametrov, ktoré boli pre nás kľúčové. Zamerali sme sa nielen na pomer medzi obstarávacou cenou, kvalitou a výkonom, ale taktiež na špecifikácie, ktoré súvisia s praktickým využitím týchto zariadení.
Pri výbere modelov do nášho testu smart hodiniek sme prihliadali na vaše, teda spotrebiteľské názory aj nezávislé recenzie zo Slovenska i zahraničia. Preštudovali sme si desiatky, ak nie stovky užívateľských recenzií inteligentných hodiniek na populárnych portáloch, ako je Alza, Nay, Heureka, Mall či Hej. Nemenej podstatnými pre nás boli taktiež konkrétne technické špecifikácie a vlastnosti, miera predajnosti a akási základná kvalita, o ktorej sme sa ubezpečili výberom inteligentných hodiniek od overených výrobcov Huawei, Samsung, Apple, Xiaomi a Amazfit.
Náš test je založený na detailnom a objektívnom porovnaní vybraných spotrebičov. Precíznou analýzou a prieskumom trhu za pomoci určenia prísnych kritérií vyberáme tie najlepšie produkty a šetríme vám tak množstvo času, ktorý by ste inak strávili hodinami hľadania informácií na internete.
Záleží nám na tom, aby sme vám priniesli všetky podstatné informácie o jednotlivých produktoch na jednom mieste a pomohli vám vybrať to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. Sledujeme predajnosť jednotlivých modelov a ich reálne hodnotenia ostatnými zákazníkmi.
Nepropagujeme žiadnu značku ani predajcu. Sústredíme sa na objektívne a dôveryhodné hodnotenie na základe osobných skúseností, ale takisto analyzujeme zahraničné testy a referencie zákazníkov či odborníkov, ktorí mali možnosť konkrétny produkt reálne otestovať.
Recenzie smart hodiniek
Náš porovnávací test smart hodiniek neslúži na spropagovanie toho či onoho výrobcu, alebo predajcu. Ide o náš vlastný a zodpovedný výber niekoľkých modelov, ktoré nás zaujali z hľadiska atraktívnej obstarávacej ceny, množstva funkcií či vysokej kvality spracovania. V nasledujúcom teste smart hodiniek nájdete okrem našich hodnotení aj podrobné popisy základných parametrov a ich vzájomné porovnanie. Veríme, že tieto informácie budú užitočné a zjednodušia vaše rozhodovanie o kúpe tých najlepších inteligentných hodiniek.
Samsung Galaxy Watch Active 2
Smart hodinky, dotykový AMOLED displej, uhlopriečka 1,4“, hmotnosť 30 g, kapacita batérie 340 mAh
Pozrieť najlepšiu ponukuSmart hodinky Samsung Galaxy Watch Active 2 sú ďalším modelom s nadpriemerne vysokou kvalitou spracovania a zaujímavými funkciami. K ich odolnosti prispieva pevné hliníkové puzdro, ochrana proti mechanickým nečistotám a vodotesnosť do 50 m hĺbky. Hodinky pôsobia vyslovene elegantným dojmom. Z nášho pohľadu sú preto vhodné predovšetkým pre dámy.
Nosenie Galaxy Watch Active 2 hodnotíme ako veľmi pohodlné. Majú nízku hmotnosť, len 30 g, ich kovová časť neprichádza do priameho kontaktu s pokožkou, senzor na meranie tepu je chránený plastovou krytkou a remienok z hypoalergénnej gumy nespôsobuje nadmerné potenie.
Ovládanie, ktoré je veľmi jednoduché a intuitívne, prebieha cez dotykový AMOLED displej s 1,4“ uhlopriečkou a rozlíšením 360 x 360 px. Displej má veľmi dobrú čitateľnosť, reaguje rýchlo, je chránený sklom Corning Gorilla Glass DX+ a v noci sa môžete tešiť aj na automatickú reguláciu jasu. Jeho „uspanie“ je automatické. Druhou možnosťou je dlhší dotyk prstom alebo pohyb zápästím. Aj tento model disponuje funkciou Always On, pri ktorej bude displej v pohotovosti neustále. Na hodinkách ďalej nájdete 2 fyzické tlačidlá a netradičnú digitálnu lunetu, ktorá funguje až prekvapivo dobre.
Batéria s kapacitou 340 mAh vydrží pri plnom vyťažení v prevádzke cca 48 hodín. Ak budete hodinky šetriť, môžete, samozrejme, počítať s podstatne dlhšou výdržou. Ako plus vnímame prítomnosť úsporného režimu a vcelku rýchle nabíjanie, ktoré trvá cca 80 – 90 min. Galaxy Watch Active2 nabijete pomocou dodávanej kolísky alebo cez USB-A konektor, napr. cez notebook. Po dokúpení sieťového adaptéra môžete použiť aj klasickú zásuvku.
Hodinky sú kompatibilné s OS Android aj iOS. So zariadením ich prepojíte pomocou Bluetooth 5.0. Na následné ovládanie slúži aplikácia Galaxy Wearable. Zariadenie podporuje Wi-Fi a je vybavené NFC čítačkou. Bohužiaľ, ani v tomto prípade ňou nemôžete uskutočňovať bezkontaktné platby. Vďaka integrovanému mikrofónu a reproduktorom môžete Watch Active 2 využívať aj na telefonovanie. Smart notifikácie a možnosť odpisovania na správy sú v tejto cenovej kategórii už akousi samozrejmosťou. Hodinky slúžia aj na ovládanie telefónu. Okrem spustenia hudobného prehrávača či zdvihnutia hovoru nimi môžete napr. „kliknúť“ na spúšť fotoaparátu.
Operačný systém hodnotíme ako dostatočne rýchly. Hodinky sú vybavené menším, 4 GB interným úložiskom, do ktorého môžete sťahovať hudbu a iné súbory. Netradičnou a veľmi zaujímavou je možnosť sledovania YouTube priamo na ich displeji.
Ponuka funkcií a režimov je viac než štedrá. Watch Active 2 disponujú budíkom, už spomínanými smart notifikáciami aj krokomerom. Dokážu monitorovať srdcový rytmus, úroveň stresu, spánok či vašu rýchlosť. K dispozícii máte 39 športových režimov, napr. chôdza, beh, cyklistika, plávanie, veslársky či eliptický trenažér. Sú vybavené aj viacerými senzormi vrátane GPS, Glonass a barometra.
Kapacita batérie = 340 mAh ● Typ displeja = AMOLED ● Uhlopriečka displeja = 1,4“ ● Rozlíšenie displeja = 360 x 360 px ● Priemer ciferníka = 44 mm ● Interné úložisko = 4 GB ● Hmotnosť = 30 g ● Rozmery = 4,4 x 4,4 x 1,09 cm
Samsung Galaxy Watch 3
Vodotesné smart hodinky, dotykový AMOLED displej, uhlopriečka 1,4 “, hmotnosť 30 g, kapacita batérie 340 mAh
Pozrieť najlepšiu ponukuInteligentné hodinky Samsung Galaxy Watch 3, ako napovedá ich názov, patria medzi novšie verzie Samsung Galaxy Watch Active 2, ktoré sa dostali do nášho testu smart hodiniek. Už z diaľky sa odlišujú hlavne dizajnom. Z nášho pohľadu pôsobia menej jemne, čo ocení predovšetkým mužská časť populácie. Z hľadiska kvality spracovania sú Galaxy Watch 3 nepochybne dobrou voľbou. Kovový rám, ochranné sklo Gorilla Glass DX, vodotesnosť do 50 m, krytie IP68, zvýšená odolnosť proti vlhkosti a zmenám teploty, to sú vlastnosti, ktoré z hodiniek robia naozaj kvalitné smart hodinky.
Dotykový AMOLED displej má 1,4“ uhlopriečku, disponuje automatickou reguláciou jasu a nechýba na ňom ani funkcia Always On. Na hodinkách sa nachádzajú 2 fyzické tlačidlá, ktoré reagujú veľmi dobre, a otočná luneta s prekvapivou spoľahlivosťou. Operačný systém funguje dostatočne rýchlo a spoľahlivo. V porovnaní so spomínanými Galaxy Watch Active 2 majú väčšiu, až 1 GB operačnú pamäť, a väčšie interné úložisko s veľkosťou 8 GB. Konektivita je tradičná. Hodinky sú kompatibilné s OS iOS aj Android a podporujú Bluetooth 5.0, Wi-Fi aj LTE.
Kapacitu batérie, 340 mAh, hodnotíme ako mierny podpriemer. Pri neintenzívnom využívaní hodinky vydržia približne 3 dni. Ak sa rozhodnete naplno používať viacero z dostupných funkcií, výdrž sa, logicky, skráti na 2 až 1 deň. Galaxy Watch 3 zobrazujú SMS správy aj správy z rôznych aplikácií, ako je Messenger či WhatsApp, na ktoré môžete odpovedať. Majú integrovaný mikrofón a reproduktory, takže si cez ne môžete pustiť hudbu cez Spotify alebo offline. Novinkou je zobrazenie predošlých správ i prijatých obrazových súborov a možnosť zhotovenia screenshotu celej obrazovky.
Športovým a zdravotným funkciám nemáme čo vytknúť. Inteligentné hodinky Samsung Galaxy Watch 3 disponujú až 120 cvičebnými programami, majú senzor na meranie srdcového rytmu, VO2 max aj monitorovanie spánku. Navyše, môžete ich prepojiť s množstvom zaujímavých aplikácií, ako je Strava či Endomondo. Bohužiaľ, meranie EKG nie je dostupné ani na tomto modeli. Zaujímavou novinkou je funkcia detekcie pádu, ktorá funguje vďaka integrovanému akcelerometru. Ten deteguje pád a hodinky následne odošlú vašu polohu na predvolený núdzový kontakt.
Kapacita batérie = 340 mAh ● Typ displeja = AMOLED ● Uhlopriečka displeja = 1,4“ ● Rozlíšenie displeja = 360 x 360 px ● Priemer ciferníka = 45 mm ● Interné úložisko = 8 GB ● Hmotnosť = 53,8 g ● Rozmery = 4,5 x 4,62 x 1,11 cm
Apple Watch Series 6
Vodotesné smart hodinky, Retina displej, uhlopriečka 1,78“, hmotnosť 36,5 g, výdrž batérie 18 hod., GPS, Wi-Fi, Bluetooth
Pozrieť najlepšiu ponukuInteligentné hodinky Apple Watch Series 6 sú ideálnym riešením pre náročných užívateľov, ktorí si potrpia na inteligentné funkcie, zaujímavý dizajn, pohodlie a nemajú problém s o niečo častejším dobíjaním batérie. Naopak, ak hľadáte základný model, Watch Series 6 pre vás nemusia byť vhodnou voľbou, keďže ich obstarávacia cena nie je najnižšia.
Hodinky majú nízku hmotnosť, vážia necelých 37 g, a ich nosenie je vyslovene pohodlné. Kvalite spracovania nie je čo vytknúť. Sú vybavené nabíjateľnou batériou, ktorá má pomerne krátku výdrž. Plusom je možnosť drôtového aj bezdrôtového nabíjania.
Kratšiu výdrž batérie kompenzujú dostupné funkcie, kvalitný Retina displej s 1,78“ uhlopriečkou a výbornou čitateľnosťou a veľké interné úložisko s veľkosťou 32 GB.
Na Watch Series 6 nájdete rôzne zaujímavé funkcie. Ide o smart hodinky s GPS, ktoré podporujú Wi-Fi aj Bluetooth. Užívateľovi poskytujú možnosť bezkontaktných platieb aj množstvo zdravotných funkcií. Ide napr. o meranie srdcového rytmu, saturácie krvi kyslíkom či EKG. Hodinky ďalej dokážu monitorovať spánok s následným zobrazením spánkových rytmov i rôzne športové aktivity, sú vodotesné a vybavené mikrofónom aj reproduktormi, vďaka čomu ich môžete využiť na telefonovanie. Dostupné je aj ovládanie hodiniek hlasom, posielanie správ a prehrávanie hudby z Apple Music. Chytré notifikácie sú už akousi samozrejmosťou.
Výdrž batérie = 18 hod. ● Typ displeja = Retina ● Uhlopriečka displeja = 1,78“ ● Priemer ciferníka = 40 mm ● Interná pamäť = 32 GB ● Hmotnosť = 36,5 g
Ďalšie zaujímavé produkty
Ak ste v našom teste smart hodiniek nenatrafili na model, ktorý vyhovuje vašim požiadavkám, neprehliadnite nasledujúce odstavce. Prinášame vám v nich niekoľko ďalších tipov na zaujímavé produkty, ktoré považujeme za kvalitné, dostatočne výkonné alebo cenovo dostupné.
Smart hodinky Amazfit GTS s 1,65“ AMOLED hranatým displejom, ktoré môžete vlastniť za veľmi atraktívnu cenu, očaria všetkých menej náročných spotrebiteľov. Sú enormne ľahké, vážia len 24,8 g, automaticky rozpoznávajú 12 pohybov, disponujú GPS a Glonass čipom, merajú srdcovú frekvenciu, monitorujú spánok, vypočítavajú spálené kalórie, upozornia vás na dlhšiu nečinnosť a sú vodotesné. 25 hod. výdrž batérie hodnotíme vzhľadom na obstarávaciu cenu ako primeranú.
Inteligentné hodinky Garmin Venu 2 vzhľadom na pomerne vysokú obstarávaciu cenu odporúčame tým náročnejším. Užívateľovi poskytujú množstvo športových aj zdravotných funkcií vrátane monitoringu tepu, dychu či stavu hydratácie. Sú vybavené 1,3“ dotykovým displejom, majú dlhú výdrž batérie a sú odolné proti vode aj mechanickým nečistotám. Nechýba na nich GPS ani reproduktory a mikrofón na telefonovanie či počúvanie hudby.
Smart hodinky Honor Watch 4 s GPS majú vcelku dlhú výdrž batérie, sú odolné proti vode, disponujú 10 športovými režimami, slúžia na telefonovanie, aj počúvanie hudby. Hodinky oceníte pri kontrole zdravia, keďže merajú srdcovú frekvenciu, okysličenie krvi a dokážu vypočítať spálené kalórie. K plusom zaraďujeme primeranú obstarávaciu cenu.
Smart hodinky Niceboy X-fit Watch Pixel patria k základným a vyslovene lacným modelom. Nachádza sa na nich LCD displej 1,3“ uhlopriečkou, sú vodotesné, odolné proti prachu a ich výdrž predstavuje 10 dní. Hodinky, ktoré sú kompatibilné s OS Android aj iOS, disponujú len 7 športovými režimami, merajú tep, krvný tlak, aj okysličenie krvi a monitorujú spánok. Nechýba na nich krokomer ani funkcia počítania spálených kalórií. K nevýhodám zaraďujeme pomerne vysokú hmotnosť. Vážia viac ako 120 g.
Elegantné smart hodinky Garmin Vívoactive 5 patria k drahším zariadeniam, ktoré monitorujú srdcový rytmus, okysličenie krvi, mieru fyzického zaťaženia a kvalitu spánku. Sú vybavené viacerými športovými režimami, môžete cez nich ovládať hudobný prehrávač a sledovať prichádzajúce upozornenia z telefónu. Smart hodinky vážia cca 40 g a sú vybavené AMOLED displejom s 1,1“ uhlopriečkou.
Najpredávanejšie podľa Heureka.sk
Zaujíma vás, ktoré z týchto smart zariadení patria v súčasnosti medzi najpopulárnejšie? Prvým spôsobom, ako to zistiť, sú spotrebiteľské recenzie inteligentných hodiniek. Druhým, z nášho pohľadu celkom smerodajným údajom, je ich predajnosť. Priebežne aktualizovaný zoznam najpredávanejších inteligentných hodiniek na Heureka.sk vám preto prinášame práve v nasledujúcich riadkoch.
Názov | Hodnotenie | Detail |
---|---|---|
Xiaomi Redmi Watch 3 Active | Zobraziť produkt | |
Armodd Prime | Zobraziť produkt | |
Huawei Watch GT 4 | Zobraziť produkt | |
Garmin fenix 7X Solar | Zobraziť produkt | |
Madvell Pulsar | Zobraziť produkt |
Návod, ako vybrať smart hodinky
Výber smart hodiniek nie je len o technických parametroch, kvalite spracovania, použitých materiáloch, hmotnosti či dizajne. Jeho podstatnú časť tvoria vaše individuálne a špecifické požiadavky. Pojem smart hodinky totiž označuje veľmi širokú skupinu produktov. Niektoré sú uspôsobené na šport, iné na počúvanie hudby a telefonovanie. Naša rada teda znie: prvým krokom pri rozhodovaní o kúpe tých najlepších smart hodiniek, je jasné stanovenie ich hlavného využitia.
- Software a hardware
- Kompatibilita inteligentných hodiniek s OS telefónu
- Konektivita – bezdrôtové technológie
- Najlepšie aplikácie pre smart hodinky
- Praktické funkcie
- Zdravotné a športové funkcie
- Výdrž batérie
- Nabíjanie
- Ovládanie
- Displej
- Materiály, konštrukcia, remienok
- Kvalita spracovania a odolnosť
- Rozmery a hmotnosť
- Cena a výrobcovia
Softvér a hardvér smart hodiniek
Operačný systém (OS), ktorý patrí k softwaru, je srdcom každého inteligentného zariadenia. Aj v prípade smart hodiniek rozhoduje o plynulosti a jednoduchosti ich ovládania a pripojenia s telefónom i aplikáciami. V prvom rade sa zamerajte na informáciu, či je daný model vybavený otvoreným alebo uzavretým OS.
Otvorené OS vám ponúkajú viac možností, ktorými hodinky personalizujete, teda prispôsobíte vašim potrebám. Ide napr. o sťahovanie aplikácií. Na hodinkách s uzavretým OS nemôžete dodatočne meniť nič. Ďalším dôležitým údajom je konkrétny OS v hodinkách.
- Watch: Ide o OS, s ktorým sa stretnete pri Apple smart hodinkách. Jeho výhodou je široká škála dostupných aplikácií, nevýhodou väčšia spotreba energie. Pozor, OS Watch nie je kompatibilný s Androidmi.
- Tizen: S týmto OS sa stretnete najmä pri smart hodinkách Samsung, keďže pochádza priamo z dielne tohto výrobcu. Tizen je určený najmä pre zariadenia s Androidom. Je šetrný k batérii, no ponuka aplikácií je podstatne skromnejšia.
- Wear/Android Wear: Stretnete sa s ním pri modeloch od Huawei, Fossil a Polar. Najlepšie si rozumie s Androidmi a ponúka množstvo aplikácií, na druhej strane, batériu „žerie“ ako divý.
- Garmin: Po tomto OS by sa mali poobhliadnuť najmä športovci a turisti.
Výkon hodiniek súvisí aj s hardwarom. V tomto prípade je dôležitý najmä procesor, RAM-ka, teda operačná pamäť, a interná pamäť/úložisko. Vzhľadom na to, že tieto zariadenia nemusia spracúvať až také náročné výpočtové operácie, hardwarové riešenie zvykne byť len málokedy nedostatočné. Ak chcete, aby vaše inteligentné hodinky šliapali ako hodinky, odporúčame vám siahnuť po kúsku s 2-jadrovým procesorom a čo najväčšou RAM-kou.
Veľkosť internej pamäte, ktorá slúži na ukladanie súborov, teda hudby alebo aplikácií, sa pohybuje od 4 do 32 GB. 4 GB sú málo, postačia vám maximálne na niekoľko základných aplikácií. Naopak, do hodiniek s 32 GB úložiskom si môžete stiahnuť už celom slušný playlist.
Kompatibilita inteligentných hodiniek s OS telefónu
Operačným systémom nie sú vybavené len hodinky, ale taktiež každý telefón. Pravdepodobne viete, že v súčasnosti existujú len 2 OS, a to Android, s ktorým sa stretnete pri značkách Huawei, Samsung, Motorola, Asus či Xiaomi, a iOS špecifický pre Apple. Aby bolo možné hodinky prepojiť s telefónom, musia byť kompatibilné s daným OS. V inom prípade vám budú nanič. Túto informáciu si preto overte hneď v začiatku vášho výberu.
Väčšina modelov podporuje OS Android aj iOS. Pozor, najmä lacné smart hodinky zvyknú byť kompatibilné len s Androidmi. Pomerne častým „javom“ sú zariadenia, ktoré síce podporujú oba OS, s jedným z nich si ale rozumejú podstatne lepšie.
- OS iOS: Ak vlastníte akýkoľvek iPhone, odporúčame vám siahnuť po Apple inteligentných hodinkách Apple Watch. S iOS sú síce kompatibilné aj ďalšie značky, najkvalitnejšie prepojenie ale dosiahnete práve touto kombináciou.
- OS Android: Androidy sú v tomto smere menej náročné. Spravidla fungujú dobre s väčšinou inteligentných hodiniek, výnimky sa, samozrejme, nájdu.
Smart hodinky s NFC pre bezkontaktné platby - konektivita
Konektivita má priamy súvis s využitím inteligentných hodiniek. Bezdrôtové technológie umožňujú ich spárovanie s telefónom či iným zariadením, môžete sa pomocou nich pripojiť na internet alebo uskutočňovať bezkontaktné platby.
- Bluetooth: Bluetooth slúži na bezdrôtový obojsmerný prenos dát medzi hodinkami a ďalším zariadením. Okrem telefónu ide napr. o bezdrôtové slúchadlá. Práve vďaka Bluetooth môžete priamo na hodinkách sledovať notifikácie z aplikácií, prijaté SMS správy, počúvať hudbu z telefónu alebo preposielať namerané hodnoty. Pri výbere si všimnite údaj o verzii Bluetooth. Najnovšou, a teda najstabilnejšou i najrýchlejšou verziou je Bluetooth 5.2. Pri inteligentných hodinkách natrafíte aj na staršie verzie, konkrétne na Bluetooth 5.0. Najčastejšie využívanou alternatívou v súčasnosti je Bluetooth 5.1. V tomto smere je dôležité tiež to, ktorú z verzií tejto bezdrôtovej technológie podporuje váš telefón či iné zariadenie. Ak by ste totiž vlastnili smartphone s Bluetooth 4.0, hodinky s päťťkovou verziou vám budú na nič, keďže pri prenose dát bude využitá vždy nižšia verzia.
- Wi-Fi: Ak hodinky podporujú Wi-Fi, môžu fungovať samostatne, teda bez telefónu či tabletu. Môžete do nich ukladať dáta, ovládať aplikácie či sťahovať hudbu. Hudbu môžete v niektorých prípadoch počúvať aj online cez YouTube alebo streamingové služby, napr. cez populárny Spotify.
- NFC čítačka: NFC čítačky sa preslávili najmä vo svete bezkontaktných platieb. Hodinky s NFC platbou umožňujú využívať platobné aplikácie, ako Google Pay, Apple Pay alebo Garmin Pay v závislosti od konkrétneho modelu hodiniek. V obchode tak pohodlne zaplatíte priložením hodiniek k platobnému terminálu. Okrem toho slúžia na rýchly prenos dát na krátku vzdialenosť. Môžete nimi teda napr. spárovať telefón s hodinkami. NFC čítačku využijete aj v špeciálnych prípadoch, presnejšie, pri používaní rôznych zdravotných senzorov na meranie cukru v krvi či krvného tlaku, z ktorých si môžete namerané hodnoty stiahnuť priamo do hodiniek.
- ANT+: S ANT+ sa pri inteligentných hodinkách stretnete skôr výnimočne, resp., touto technológiou zvyknú byť vybavené špeciálne modely pre športovcov alebo drahšie zariadenia. ANT+ slúži na prepojenie hodiniek s ďalšími samostatnými snímačmi, napr. s hrudným pásom, krokomerom alebo tachometrom na bicykli.
Najlepšie aplikácie pre smart hodinky
Najmä pri lacných hodinkách nie je výnimočné, že sú kompatibilné len s 1 či 2 aplikáciami. Dôležitá je taktiež ich dostupnosť v našich zemepisných šírkach. K populárnym voľbám spotrebiteľov patria aplikácie pre smart hodinky, ako Shazam, Fitbit, Papercraft, Samsung Health, Run with Map My Run, CloudPlayer, Spotify, RunKeeper, Endomondo, Evernote, TripAdvisor, Wear Reader či Wear Audio Recorder, Strava.
Dôležitý je nielen počet, ale taktiež možnosti dostupných aplikácií pre smart hodinky. Napr. vami vybraný model je kompatibilný s aplikáciou na chudnutie – je schopná zaznamenávať fyzické aktivity, vypočítať spálené kalórie, následne všetko spriemerovať, vyhodnotiť, zobraziť v prehľadných tabuľkách či grafoch a navrhnúť ďalší postup, alebo slúži len na zapisovanie spálených a prijatých kalórií? V preklade, preštudujte si, čo všetko daná aplikácia dokáže.
Smart hodinky na telefonovanie – praktické funkcie
Ako sme naznačili v úvode, pri výbere inteligentných hodiniek je dôležité vedieť, na čo presne ich chcete využívať prednostne. Pokiaľ hľadáte model na bežné nosenie, pravdepodobne pre vás budú dôležité funkcie, ako je možnosť telefonovania, odpovedania na správy, počúvanie hudby, spravovanie rôznych aplikácií či budíky a smart notifikácie.
Druhou kategóriou spotrebiteľov sú tí, ktorí hľadajú športové smart hodinky. V tomto prípade by ste s mali vybrať model s dostatočným počtom športových režimov a senzorov. Poslednou skupinou sú ľudia, pre ktorých sú na prvom mieste zdravotné funkcie. Väčšina inteligentných hodiniek v sebe spája z každého rožka troška, dostupným funkciám aj napriek tomu pri nákupe venujte dostatočnú pozornosť.
- Spravovanie hovorov: Aby ste mohli cez hodinky telefonovať, musia byť vybavené integrovaným mikrofónom a reproduktormi. Pozor, prítomnosť týchto 2 prvkov ešte nezaručuje možnosť telefonovania. Na niektorých, najmä lacných smart hodinkách môžete hovor len odmietnuť alebo stíšiť.
- Správy a notifikácie: Väčšina inteligentných hodiniek slúži na zobrazenie SMS správ a správ i upozornení z rôznych aplikácií (Messenger, WhatsApp atď.). Pozor, možnosť odpovedať na správu nie je samozrejmosťou. Niektoré modely slúžia výhradne na ich zobrazenie.
- Počúvanie hudby: Tento parameter si musíte overiť v popise konkrétneho modelu. Niektorými hodinkami môžete len ovládať hudobný prehrávač vo vašom telefóne, niektoré slúžia ako samotný prehrávač. V tomto prípade musia disponovať dostatočne veľkou internou pamäťou a možnosťou sťahovania hudby. Druhou alternatívou je prepojenie hodiniek cez Wi-Fi a počúvanie hudby online.
- Budíky a pripomienky: Funkcia budíka je pre inteligentné hodinky akousi nepísanou samozrejmosťou. Všimnite si, či si môžete nastaviť rôzne spôsoby zobudenia, teda pomocou vibrovanie alebo zvuku. To isté platí aj o pripomienkach.
Zdravotné a športové funkcie
Zdravotné a športové funkcie sa zvyknú prelínať, preto sa na ne pozrieme pokope. Dôležitá je taktiež prítomnosť senzorov, ktoré slúžia na meranie rôznych veličín alebo monitorovanie okolia. V nasledujúcich riadkoch nájdete zoznam najbežnejších a najpopulárnejších športových a zdravotných funkcií inteligentých hodiniek.
- Športové režimy: Všimnite si ich počet a možnosti. Na inteligentných hodinkách, ktoré nie sú určené prednostne na šport, sa spravidla nachádza max. 50 takýchto režimov, na vyslovene športových modeloch je to i viac ako 100.
- Krokomer: Slúži na počítanie krokov. Nachádza sa na väčšine smart hodiniek.
- Prejdená vzdialenosť a meranie rýchlosti
- Stanovenie denných cieľov
- Stopky
- Trasovanie a navigácia: Tieto funkcie nájdete len na smart hodinkách s GPS. Pokrokovejšie modely využívajú hneď viacero senzorov a čipov, napr. Glonass, Galileo či BDS. Odporúčame, aby ste si prostredníctvom recenzií smart hodiniek overili presnosť trasovania.
- Meranie okolitej teploty a tlaku vzduchu
- Výpočet spálených kalórií
- Meranie srdcovej frekvencie: Senzor na meranie srdcovej frekvencie nájdete na väčšine modelov. Problémom môže byť jeho presnosť. Aj v tomto prípade je dobré nazrieť do spotrebiteľských recenzií inteligentných hodiniek.
- Smart hodinky na meranie tlaku v krvi: Touto funkciou disponuje väčšina hodiniek zo strednej cenovej kategórie. Samozrejme, aj tie najlepšie hodinky na meranie tlaku v krvi majú určité odchýlky, s ktorými treba počítať, a ktoré sa nemusia zhodovať s profesionálnymi tlakomermi.
- Meranie EKG: Nájdete ho len na najnovších alebo najdrahších modeloch. Pozor, v popisoch niektorých hodiniek síce nájdete, že sú schopné merať EKG. V skutočnosti však k tejto funkcii nemusí existovať dostupná aplikácia, takže ide o akési plánu výrobcu pri najbližšej aktualizácii.
- Meranie okysličenia krvi: Pozor, tieto merania sú skôr orientačné, pre rekreačných športovcov by však mali stačiť. Na meranie okysličenie krvi slúži špeciálny senzor, tzv. oxymeter.
- Monitorovanie spánku: Monitoring spánku alebo spánkový režim zaznamenáva dĺžku a kvalitu vášho spánku. Väčšina hodiniek je schopná monitorovať aj spánkové fázy. Na tých lepších môžete túto funkciu prepojiť s budíkom, ktorý vás vibrovaním alebo zvukom zobudí v jednej z ľahších fáz.
- Upozornenie na nečinnosť (Sedentery Reminder): Táto funkcia je motivačná. Hodinky vás, najčastejšie vibrovaním, upozornia na skutočnosť, že ste sa dlhší čas nepohli z miesta.
- Barometer: Tento senzor meria nadmorskú výšku. Barometer oceníte na turistike, na niektorých hodinkách je súčasťou funkcie „vyjdené poschodia“, ktorá vie počítať, prípadne i priemerovať poschodia prejdené v rámci stanoveného obdobia.
- Detekcia pádu: Ide o bezpečnostnú funkciu. Hodinky dokážu zaznamenať pád a v prípade potreby odoslať SOS správu alebo vašu polohu na predvolený núdzový kontakt. Aby boli schopné takejto činnosti, musia byť vybavené akcelerometrom, prípadne iným senzorom, ktorý zaznamenáva klesanie a stúpanie.
Smart hodinky s dlhou výdržou batérie spotrebiteľ ocení
Výdrž hodiniek môže byť vyjadrená počtom hodín alebo kapacitou batérie. Druhý údaj pokladáme za smerodajnejší, keďže na reálnu výdrž vplýva najmä spôsob, ktorým budete hodinky využívať. Batérie v inteligentných hodinkách zvyknú mať kapacitu od 300 do 450 mAh.
Ak chcete získať lepšiu predstavu o reálnej výdrži batérie, neostáva vám nič iné, ako „štúdium“ spotrebiteľských či nezávislých recenzií smart hodiniek. Nepísaným pravidlom je, že hodinky s väčším počtom senzorov a funkcií by mali disponovať výkonnejšou batériou. Priemerne kvalitné smart hodinky by mali pri neaktívnom využívaní vydržať minimálne týždeň, ideálne až 14 dní. Pri strednej intenzite používania sa dá za postačujúci priemer označiť rozmedzie od 5 do 10 dní. Samozrejme, potom ako zapnete GPS, senzor na meranie tlaku, sem-tam odpoviete na SMS správu a zdvihnete hovor, výdrž hodiniek rapídne klesá. Za spodnú prijateľnú hranicu považujeme výdrž od 12 do 14 hod. Vždy tak výdrž závisí aj od toho, aký účel hodinky plnia, ktoré funkcie hodiniek využívať permanentne, ktoré zapínate len príležitostne.
Nabíjanie inteligentných hodiniek
Nabíjanie batérie je celkom podstatným parametrom. V prvom rade sa zamerajte na dĺžku. Za max. hornú hranicu považujeme čas okolo 120 min. Väčšinu smart hodiniek by ste mali z 0 na 100 % nabiť už za 90 min. Ďalším dôležitým údajom je spôsob nabíjania.
- Propriálna nabíjačka, slangovo, kolíska alebo magnetická kolíska je špecifický typ nabíjačky, cez ktorú sa nabíja väčšina inteligentných hodiniek. Kolíska by mala byť súčasťou balenia. Určite je dobré, ak môžete daný model nabiť aj iným spôsobom. Ak by ste kolísku zabudli doma, hodinky nedobijete.
- Dobíjanie cez USB kábel patrí k najpopulárnejším a najuniverzálnejším. Hodinky môžete pripojiť k notebooku alebo použiť sieťový adaptér a nabíjať priamo z elektrickej zásuvky.
- Bezdrôtové nabíjanie je príznačné pre väčšinu novších modelov.
Ovládanie
inteligentné hodinky by mali život uľahčovať, spôsob a jednoduchosť ich ovládanie sú preto veľmi dôležité. Na ovládanie slúži dotykový displej, tlačidlá a otočná luneta. Najčastejším riešením je kombinácia týchto 3 ovládacích prvkov, natrafiť ale natrafíte aj na kúsky, ktoré využívajú len 1 či 2 z nich.
- Pri hodinkách s dotykovým displejom sa zamerajte na jeho veľkosť a rýchlosť odozvy. Pri novších alebo drahších zariadeniach by malo byť dotykové ovládanie bezproblémové.
- Tlačidlami sa väčšinou viete vrátiť o krok späť alebo priamo na domovskú obrazovku. Samozrejme, ide o individuálny parameter. Tlačidlá oceníte najmä vo chvíľach, keď máte mokré/vlhké ruky alebo nosíte rukavice.
- Luneta, teda obvodový krúžok hodiniek, spravidla slúži na prechádzanie položiek v menu. Pri inteligentných hodinkách sa stretnete s mechanickými alebo digitálnymi lunetami. Prvé riešenie je vo všeobecnosti považované za spoľahlivejšie, avšak ani kvalitne spracovaná digitálna luneta nemusí byť zlým riešením.
Displej
Displej je najvýraznejšou časťou každých inteligentných hodiniek. Slúži na ich ovládanie aj písanie správ, zobrazuje namerané hodnoty, čas či údaje o aktuálnom počasí. V tomto smere je potrebné prihliadať hneď na viacero parametrov, konkrétne na veľkosť, rozlíšenie a tvar displeja. Nemenej dôležitou je regulácia jasu a spôsob jeho aktivácie.
- Tvar: Na výber máte displeje hranaté, o niečo častejšie však natrafíte na tie s okrúhlym tvarom. V tomto smere je rozhodnutie len na vás. Naša rada znie, ak hľadáte vyslovene elegantné smart hodinky, poobzerajte sa po tých oválnych. Hranaté sú príznačné pre outdoorové alebo športové modely.
- Typ: Najzastaralejším variantom sú IPS displeje, s ktorými sa stretnete najmä pri najlacnejších smart hodinkách. Vynikajú dobrým jasom a pozorovacími uhlami. Ich nevýhodou je menej kvalitné zobrazenie čiernej. Na lacných smart hodinkách sú občasne využívané aj LED, TFT LCD alebo LCD displeje, ktoré majú horšie rozlíšenie a ich čitateľnosť na priamom svetle/slnku nie je najlepšia. Nepísaným štandardom pre drvivú väčšinu nových inteligentných hodiniek sú OLED alebo AMOLED displeje. Majú dobré zobrazenie farieb, pozorovacie uhly aj svetelnosť. Pri vyslovene športových modeloch môžete natrafiť na tzv. transreflexné displeje s horšou kvalitou farieb, ale vysokým kontrastom, vďaka čomu majú výbornú viditeľnosť aj na tom najsilnejšom slnku. Ďalšími špecifickými typmi sú displeje Retina od spoločnosti Apple, ktoré majú vyššie rozlíšenie a hustotu pixelov, alebo hybridné displeje, na ktorých sa nachádzajú klasické mechanické ručičky.
- Uhlopriečka: Veľkosť displeja je vyjadrená uhlopriečkou, ktorá je udávaná v palcoch, výnimočne v centimetroch (1 cm = cca 0,39 palcov). Väčšina inteligentných hodiniek má displej s uhlopriečkou okolo 1,3 až 1,5“. Ak túžite po naozaj veľkej obrazovke, hľadajte medzi modelmi s uhlopriečkou od 1,7“ vyššie. Pozor, veľkosť displeja je väčšinou priamo úmerná hmotnosti hodiniek, v preklade, väčší displej = ťažšie hodinky. Výnimkou sú drahšie modely z kvalitných materiálov, ktoré majú extrémne nízku hmotnosť.
- Rozlíšenie: Displeje na inteligentných hodinkách nie sú príliš veľké, na to, aby užívateľovi poskytli dostatočne kvalitný obraz, preto nemusia disponovať príliš veľkým rozlíšením. Štandardné rozlíšenie, ktoré je možné považovať za dostatočne vysoké a kvalitné, sa pri týchto zariadeniach pohybuje okolo 360 x 360 px. Samozrejme, čím väčší displej, tým väčšie by malo byť aj jeho rozlíšenie.
- Jas: Pri výbere sa zamerajte najmä na to, či daný model disponuje automatickou reguláciou jasu. Ak áno, odporúčame vám, aby ste sa napr. prostredníctvom recenzií dopátrali k informáciám o jej skutočnej kvalite. Jas je dôležitý najmä z hľadiska viditeľnosti displeja na silnom svetle/slnku alebo naopak, v tme.
- Spôsoby aktivácie: V súvislosti s displejom si všimnite možnosti jeho „zobudenia“. Väčšina inteligentných hodiniek má za normálnych okolností displej „uspaný“. Prvou možnosťou jeho aktivovania je pohyb zápästím. V tomto prípade musí daný model disponovať pohybovým senzorom. Ďalším častým, pre niekoho nie najlepším riešením, je dlhší dotyk alebo potiahnutie prstom po displeji. Ak chcete, aby bol displej aktívny neustále, vyberte si zariadenie z funkciou Always On. Upozorňujeme, že jej využívanie zásadne skracuje výdrž batérie.
Materiály, konštrukcia, remienok
Najlacnejšie smart hodinky zvyknú byť vyrobené z plastu, čo však nemusí byť až také zlé. Ak ide o pevný a kvalitný plast, daný model môže byť odolný takmer rovnako ako ten z kovu. Výhodou plastu je nízka hmotnosť a cena. Drahšie inteligentné hodinky sú najčastejšie vyrábané z rôznych druhov kovov. K tým populárnym a drahším patrí napr. titán, ktorý je extrémne odolný a ľahký. Pri kovových modeloch si dajte pozor na ich hmotnosť.
Remienok prichádza do priameho kontaktu s vašou pokožkou, navyše tvorí pomerne výraznú časť hodiniek. Môže byť vyrobený z kože, silikónu, gumy alebo textilu. Určite by nemal spôsobovať nadmerné potenie alebo pokožku dráždiť. Dobrou voľbou sú hypoalergénne materiály. Všimnite si aj údaje o dostupnosti náhradných remienkov. Praktickým riešením sú modely s klasickým, 21 alebo 22 mm remienkom a štandardným uchytením. Pri nich totiž môžete použiť akýkoľvek remienok.
Odolné smart hodinky zvládnu pád i vodu
Kvalitné kúsky by mali byť odolné proti vode, vlhkosti aj mechanickým nečistotám. Najlepším riešením sú vodotesné smart hodinky. S odolnosťou súvisia najmä použité materiály a kvalita spracovania, ktorú však nie je možné vyjadriť pomocou konkrétnych parametrov.
V prvom rade sa zamerajte na IP krytie. Najlacnejšie, napr. smart hodinky z Číny, nemusia byť odolné proti vode, prachu ani iným mechanickým nečistotám. Ak siahnete po, takpovediac, normálne kvalitnom modeli, s najväčšou pravdepodobnosťou natrafíte na krytie IP67 alebo ešte lepšie, IP68. V oboch prípadoch je možné povedať, že zariadenie je zabezpečené proti vniknutiu vody aj tým najmenších pevným časticiam.
V prípade, že hľadáte smart hodinky na plávanie či potápanie, pozornosť venujte aj údajom o tlaku vodného stĺpca. Je označený ako BAR alebo ATM.
- 3 ATM/BAR – s hodinkami sa môžete sprchovať, zložiť ich nemusíte ani pri umývaní riadu či praní v rukách
- 5 ATM/BAR – tieto modely sú vhodné na rekreačné plávanie
- 10 ATM/BAR – vodotesnosť postačujúca pre profesionálne/športové plávanie
- 20 ATM/BAR – s hodinkami sa môžete potápať, spravidla do 40 – 50 m hĺbky
Niektorú modely, najmú športové smart hodinky, zvyknú disponovať rôznymi vojenskými normami. Pomerne často natrafíte napr. na štandard MIL-STD-810G, ktorý zahŕňa 29 environmentálnych a klimatických skúšok. Určite vám odporúčame, aby ste si udávané normy overili. V niektorých prípadoch totiž nemusia vypovedať o skutočnej kvalite a odolnosti hodiniek.
Dámske smart hodinky sú ľahšie
Rozmery hodiniek sú priamo úmerné veľkosti ich displeja a použitým materiálom. Najľahšie modely vážia cca 30 g, za klasiku sa dá označiť hmotnosť okolo 50 g. 60 a viacgramové hodinky sú už vcelku ťažké. Väčšinou pôsobia vyslovene robustným dojmom, preto nemusia byť ideálnou alternatívou pre ženy. V tomto smere je najlepšie, ak si konkrétny model vyskúšate. Dámy budú s väčšou pravdepodobnosťou preferovať aj menšie rozmery, resp. priemer puzdra. Pri správnom konštrukčnom riešení, vyvážení a použití príjemných materiálov môžu byť pohodlné aj o niečo ťažšie smart hodinky.
Lacné smart hodinky nie sú pre každého
Cena smart hodiniek sa začína už na 30 eurách. Z nášho lacné smart hodinky nemusia uspokojiť nároky bežného spotrebiteľa. Nie vždy sa oplatí šetriť. Naozaj kvalitné smart hodinky sú podľa nášho názoru dostupné od cca 100 eur. V tejto cenovej kategórii nájdete prevažne zariadenia s trochu kratšou výdržou batérie, priemerným počtom športových a zdravotných funkcií, no vcelku kvalitným spracovaním. Častým „javom“ je absencia funkcie telefonovania a odpovedania na správy. Možnosti odmietnutia či stíšenia hovoru a zobrazenia správ sú väčšinou dostupné.
Smart hodinky za 120 až 200 eur spravidla disponujú všetkým potrebným. Môžete cez nich telefonovať, odosielať správy, počúvať hudbu, nechýba ani množstvo športových režimov a zdravotných funkcií. Kvalita spracovania je na vysokej úrovni, hodinky sa nosia pohodlne, nemajú príliš veľkú hmotnosť a výdrž ich batérie sa pohybuje v rozmedzí od 5 do 10 dní pri plnom vyťažení alebo niečo okolo 14 dní pri neaktívnom využívaní.
Smart hodinky od 200 eur vyššie, niektoré stoja aj viac ako 500 eur, ocenia milovníci technických vychytávok, napr. bezdrôtového nabíjania, či pokrokových aplikácií a funkcií, tí, ktorí nechcú batériu nabíjať príliš často, alebo tí, ktorí si potrpia na extrémne vysokú kvalitu spracovania. Drahšie, napriek tomu medzi používateľmi veľmi obľúbené sú hodinky Apple Watch Series 6.
Recenzie chvália inteligentné hodinky Apple, Samsung, Garmin a Xiaomi
Smart hodinky už dávno nepatria k výnimočným zariadeniam, preto ich nájdete v ponuke takmer každého výrobcu inteligentných zariadení. K top inteligentným hodinkám patria podľa spotrebiteľov tie od Samsung, Xiaomi, Garmin, Apple, Huawei, Lamax, Amazfit či Carneo. K užívateľsky atraktívnym patria taktiež smart hodinky Lenovo či Honor, ktoré však majú menej početné zastúpenie. Zaujímavou alternatívou sú menej známe smart hodinky WowMe či Fitbit.
Otázky a odpovede – FAQ
Ešte stále neviete, ktoré inteligentné hodinky sú najlepšie práve pre vás? Chcete sa dozvedieť viac o dostupných aplikáciách, funkciách, senzoroch, kvalite spracovania, materiáloch alebo čomkoľvek inom, čo súvisí s týmito chytrými zariadeniami? Budeme radi, ak sa nás opýtate v diskusii pod článkom. Vaše otázky priebežne kontrolujeme a snažíme sa na nich čo najskôr odpovedať.
Ako spárovať smart hodinky s telefónom?
Ako vybrať smart hodinky pre deti?
Existujú rozdiely medzi pánskymi a dámskymi smart hodinkami?
Huawei Watch GT2 Pro
Vodotesné smart hodinky, dotykový AMOLED displej, uhlopriečka 1,39“, hmotnosť 52 g, kapacita batérie 455 mAh
Pozrieť najlepšiu ponukuSmart hodinky Huawei Watch GT2 Pro za atraktívnu obstarávaciu cenu vynikajú v mnohých oblastiach, bohužiaľ, natrafili sme aj na niekoľko negatívnych parametrov. Tento model zaujme už z diaľky. Má skutočne kvalitnú a odolnú konštrukciu z ľahučkého titánu a zafírový kryt. Zároveň je pomerne ľahký, má 52 g, pôsobí veľmi dobrým dojmom a je vodotesný.
Watch GT2 Pro sú vybavené integrovaným mikrofónom a reproduktormi. Môžete cez ne teda aj telefonovať. AMOLED dotykový displej s 1,39“ uhlopriečkou a rozlíšením 454 x 454 px hodnotíme na jednotku. Má pekné farby, je čitateľný a viditeľný aj na priamom slnku. Plusom je jeho automatická regulácia jasu, ktorá funguje veľmi spoľahlivo. Za spomenutie stojí ciferník s priemerom 46 mm, pri ktorom máte k dispozícii až 200 rôznych nastavení.
K benefitom zaraďujeme batériu s kapacitou 455 mAh, ktorú môžete nabíjať cez magnetickú vaničku, bezdrôtovo cez telefón alebo pomocou klasickej Qi nabíjačky. Vďaka tomu, že OS hodiniek nie je najpokrokovejší, v chode vydržia naozaj dlho. V prípade, že ich budete len nosiť, môžete počítať s 2-týždňovou výdržou. Pri zapnutí Always On alebo naozaj aktívnom využívaní dostupných funkcií vydržia približne týždeň, pri strednom „zaťažení“ cca 8 až 10 dní.
Sklamaním je už spomínaný OS Lite od Huawei. Ako problém vnímame, že je pomalší a niektoré úkony nezvláda úplne spoľahlivo. Ide napr. o smart notifikácie, písanie správ či sledovanie štatistík. V skratke, hodinky sa zvyknú zasekávať a reagovať naozaj spomalene.
Huawei Watch GT2 Pro sú schopné monitorovať približne 100 rôznych pohybových aktivít, preto ich podobne ako model Xiaomi Mi Watch považujeme za výborné športové smart hodinky. Užívateľovi ponúkajú 96 športových režimov a množstvo zdravotných funkcií. Ide napr. o výpočet spálených kalórií, meranie srdcovej frekvencie, stresovej záťaže, VO2 max, teda maximálnej rýchlosti spotreby kyslíka, a saturácie krvi kyslíkom. Hodinky ďalej dokážu vypočítať čas potrebný na zotavenie po cvičení či anaeróbny a aeróbny tréningový efekt. Nájdete v nich bežeckého trénera s hlasovými inštrukciami, spánkový režim a integrované GPS.
Inteligentné hodinky Huawei podporujú Wi-Fi, Bluetooth 5.1 a disponujú NFC čítačkou. Pozor, slúži len na preposielanie tapiet z mobilu do hodiniek, vrátane vašej vlastnej fotografie, nie na bezkontaktné platby. Ako pozitívum vnímame prítomnosť interného úložiska, do ktorého môžete sťahovať napr. hudbu. Hodinky zároveň slúžia aj na jej priame prehrávanie. Jeho kapacitu 4 GB však hodnotíme ako podpriemernú.
Kapacita batérie = 455 mAh ● Typ displeja = AMOLED ● Uhlopriečka displeja = 1,39“ ● Rozlíšenie displeja = 454 x 454 px ● Priemer ciferníka = 46 mm ● Interná pamäť = 4 GB ● Hmotnosť = 52 g ● Rozmery = 467 x 467 x 114 mm ● Materiál = titán + zafír + koža
Amazfit T-Rex
Vodotesné smart hodinky, dotykový AMOLED displej, uhlopriečka 1,3“, hmotnosť 58 g, kapacita batérie 390 mAh
Pozrieť najlepšiu ponukuSmart hodinky Amazfit T-Rex nás zaujali nielen nízkou obstarávaciu cenou. Majú zaujímavý vzhľad, sú odolné a na zahodenie nie sú ani ich funkcie. T-Rex pôsobia robustne a majú veľký ciferník s priemerom 47,7 mm, preto ich považujeme skôr za pánske smart hodinky. Ich nosenie je pohodlné, a to i napriek trošku vyššej hmotnosti, ktorá predstavuje 58 g.
Amazfit T-Rex s vodotesnosťou do 50 m hĺbky sú vyrobené z plastu, čo na prvé počutie neznie najlepšie. Konštrukciu však považujeme za dostatočne kvalitnú a odolnú. To potvrdzuje aj armádna certifikácia STD-810G. Navyše, výrobca hovorí až o 12 vojenských certifikáciách, ktoré zaručujú ich odolnosť proti nízkym aj vysokým teplotám v rozmedzí od –40 do +70 °C, nárazom, škrabancom, otrasom, svetelnému žiareniu či vniknutiu mechanických nečistôt.
Dotykový AMOLED displej s 1,3“ uhlopriečkou a rozlíšením 360 x 360 px má veľmi dobrú čitateľnosť a je chránený tvrdeným sklom Gorilla Glass. Priamo na hodinkách nájdete 2 kovové tlačidlá s niekoľkými značkami. Ich prítomnosť a veľmi dobrú odozvu oceníte najmä vo chvíľach, keď máte mokré ruky alebo nosíte rukavice.
Funkcie Amazfit T-Rex hodnotíme veľmi pozitívne. Nachádza sa na nich hneď niekoľko zaujímavých snímačov. Okrem GPS, ktoré funguje až prekvapivo dobre, najmä v kombinácii so smartphonom, ide napr. o 3-osový snímač zrýchlenia, optický senzor BioTracker TM PPG Bio-Tracking, snímač okolitého prostredia či geomagnetický senzor. Zariadenie je vybavené aj NFC čítačkou, podobne ako v prípade smart hodiniek Huawei Watch GT2 Pro s ňou však v našich končinách nemôžete uskutočňovať bezkontaktné platby.
Možnosť telefonovania priamo cez hodinky absentuje rovnako ako pri ďalších lacných smart hodinkách Xiaomi Mi Watch. Hovor môžete cez nich maximálne zrušiť alebo stíšiť. Okrem toho zobrazujú zmeškané hovory, notifikácie s logom príslušnej aplikácie a SMS správy. Slúžia aj na ovládanie hudby v telefóne, priamo do nich si ju nenahráte.
Hodinky sú kompatibilné so všetkými zariadeniami s OS Android 5.0 a vyššie, s ktorými ich spárujete pomocou Bluetooth 5.0. Na ich ovládanie a využívanie pokrokovejších funkcií slúži aplikácia Amazfit. Tento kúsok je vybavený 390 mAh Li-Po batériou, preto je nad slnko jasné, že 20-dňová výdrž, ktorú udáva výrobca, je nereálna. V praxi a pri stredne intenzívnom využívaní dostupných funkcií počítajte s max. 14 dní, čo je ale i tak viac než dosť. Pri využití funkcie Always On sa výdrž batérie podstatne skracuje.
Amazfit T-Rex disponujú len 14 športovými režimami, čo je v porovnaní s konkurenciou podstatne menej. Využijete ich najmä pri aktivitách, ako je beh, chôdza, turistka, lyžovanie, cyklistika, plávanie či fitness. Hodinky ďalej dokážu merať dĺžku tréningu alebo anaeróbny a aeróbny prah, vypočítať spálené kalórie a vibrovaním vás upozorniť na dlhšiu nečinnosť, či blížiacu sa udalosť. Nechýba ani senzor na meranie srdcovej frekvencie, kompas, budík a monitorovanie spánku so zobrazením časovej osi, na ktorej uvidíte jednotlivé spánkové fázy. Funkcia VO2 max na tomto modeli nie je dostupná.
Typ/kapacita batérie = Li-Po/390 mAh ● Typ displeja = AMOLED ● Uhlopriečka displeja = 1,3“ ● Rozlíšenie displeja = 360 x 360 px ● Priemer ciferníka = 47,7 mm ● Interná pamäť = nie ● Hmotnosť = 58 g ● Rozmery = 4,77 x 4,77 x 1,35 cm ● Materiál = plast + kov
Xiaomi Mi Watch
Vodotesné smart hodinky, AMOLED displej, uhlopriečka 1,39", hmotnosť 32 g, kapacita batérie 420 mAh
Pozrieť najlepšiu ponukuSmart hodinky Xiaomi Mi Watch sú lacné a majú nenápadný jednoduchý dizajn. Ako prvý do očí udrie výrazný kruhový AMOLED displej s 1,39“ uhlopriečkou, na ktorom absentuje typická luneta. Konštrukcia hodiniek je vyrobená z plastu, ktorý je vystužený skleneným vláknom. Podobne ako v prípade ďalších lacných smart hodiniek Amazfit T-Rex však ide o celkom pevný a kvalitný plast. Polyuretánový remienok je pohodlný, jeho rozteč predstavuje 22 mm, v prípade potreby ho preto môžete kedykoľvek vymeniť. Navyše, vďaka naozaj nízkej hmotnosti 32 g si tento model na ruke takmer nevšimnete.
AMOLED dotykový displej s rozlíšením 454 x 454 px a jemnosťou 326 ppi nás prekvapil v tom najlepšom zmysle slova. Automatická reguláciu jasu funguje spoľahlivo, displej je čitateľný aj na priamom slnku a má naozaj rýchle spätné odozvy. Ani v tomto prípade nechýba funkcia Always On. Hodinky podporujú Bluetooth 5.0. Operačný systém funguje „hladko“ a je jednoduchý na pochopenie.
Batéria s kapacitou 420 mAh má vcelku slušnú výdrž. Pri využívaní základných funkcií vydrží v chode pokojne aj 2 týždne. Pri plnom využití hodiniek jej výdrž klesá asi o polovicu. Pozor, po zapnutí GPS počítajte len s 50 hod. prevádzkou. Nabíjanie je bezdrôtové a trvá približne 2 hod., čo je trošku viac ako v prípade väčšiny smart hodiniek.
Hodinky merajú srdcovú frekvenciu, krvný tlak aj VO2 max (okysličenie krvi). Ďalej sa na nich nachádza krokomer, senzor zrýchlenia, kompas, geomagnetický snímač, gyroskop, funkcia na monitorovanie spánku a stresu a budík s možnosťou chytrého zobudenia. K dispozícii máte až 117 športových režimov, čo je viac ako v prípade víťazného modelu Huawei Watch GT2 Pro, Xiaomi Mi Watch preto považujeme za super športové smart hodinky. Zariadenie zhromažďuje celkom veľký počet dát vrátane merania prejdenej vzdialenosti, tempa, rytmu, spálených kalórií, prevýšenia, účinku tréningu či zaznamenávania trasy. Ide o inteligentné hodinky s GPS, pričom trasovanie aj navigácia sú až prekvapivo presné. Za touto skutočnosťou stojí najmä to, že okrem GPS čipu využívajú tiež Glonass, Galileo a BDS.
Ak hľadáte model, cez ktorý môžete telefonovať alebo odpovedať na správy, inteligentné hodinky Xiaomi Mi Watch pre vás nie sú ideálnou voľbou. Hovory je cez ne možné len odmietnuť. Notifikácie si môžete taktiež len prečítať, možnosť odpovede priamo cez hodinky absentuje. Slabinou tohto modelu sú upozornenia z aplikácií 3. strán, ktoré sú pomerne nečitateľné.
Typ/kapacita batérie = 420 mAh ● Typ displeja = AMOLED ● Uhlopriečka displeja =1,39" ● Rozlíšenie displeja = 454 x 454 px ● Interné úložisko = 8 GB ● Hmotnosť = 32 g ● Rozmery = 45,9 x 53,35 x 11,8 mm
Testované produkty
Heureka.sk odporúča:
Apple Watch Series 7 45mm
Huawei Watch GT2 Pro
Apple Watch SE 40mm
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm SM-R890
Apple Watch Series 6 44mm
Garmin Venu 2
Samsung Galaxy Watch 4 44mm SM-R870
Apple Watch Series 6 40mm
Xiaomi Mi Watch
Garmin Venu 2S
Amazfit GTS
Honor Watch GS Pro
Ďalšie články z kategórie Inteligentné hodinky
Komentáre
Amazfit T-Rex nie sú v pravom slova zmysle smart hodinky, ide skôr o športové hodinky s inteligentným procesorom. :-) Pre mňa sú to super hodinky so skvelou výdržou batérie a množstvom praktických funkcií, ktoré aj reálne využívam. Najviac si cením odolnosť a vojenskú certifikáciu, čiže hodinky len tak niečo nezastraší.
Odpovedať
Hodinky Xiaomi Mi Watch majú dlhú výdrž batérie, aj keď mám zapnutý always on displej. Oceňujem rýchle nabíjanie, super cenu aj rýchle GPS, ak ho porovnám s mojimi predošlými hodinkami Amazfit. Troška mi vadí, že počas športu displej zhasne a prepracovanejšia by mohla byť aplikácia Xiaomi Wear.
Odpovedať
Pri Apple Watch Series 6 sa výrobca posunul o krok vpred, s voľbou som spokojný, predtým som mal Watch 3. Hodinky využívam najmä na trackovanie športu, ale aj sledovanie notifikácií z iPhonu. Veľké plus dávam za always on displej a za možnosť odmykať hodinkami MacBook bez nutnosti zadávania hesla.
Odpovedať
Dizajnovo a konštrukčne ma zaujali hodinky Huawei Watch GT 2, pretože majú titánové telo a zafírové sklíčko, čo ich predurčuje k dlhej životnosti. Oceňujem ponúkané funkcie, jednoduché ovládanie a dlhú výdrž batérie. Niekomu môže chýbať nemožnosť inštalácie ďalších aplikácií, mne to nevadí, všetko potrebné v hodinkách už je.
Odpovedať
Elegantné a lacné hodinky sú X-fit Watch 2 Lite, kúpil som si ich len nedávno, pretože dizajnom mi pripomínajú Apple Watch, ale sú podstate lacnejšie (cca. 30 eur), čo je super cena. S hodinkami sa zatiaľ len zoznamujem, ale ponúkajú mi všetko, čo potrebujem - základné merania, notifikácie z mobilu atď.
Odpovedať
V danej cenovej kategórii sú perfektné hodinky WowME Watch TS. Oceňujem veľký a dobre čitateľný displej, možnosť dať si na displej vlastnú fotku či ovládanie fotoaparátu v telefóne. Plusom je meranie krvného tlaku, výdrž batérie a rýchlosť oznámení. Prebúdzanie displeja je pomalšie, niekomu to môže prekážať.
Odpovedať
Svojou funkčnosťou ma presvedčili hodinky Samsung Galaxy Watch Active 2, len škoda, že ešte nevedia NFC platby, nemajú vstavanú SIM kartu a gumový remienok je na dámsku ruku príliš široký. Hodinky pracujú s mobilom dokonale, za pár eur sa dajú dokúpiť krásne remienky - kovové aj kožené - a výmena trvá len pár sekúnd. Nevýhodou je časté nabíjanie, ale to je neduh takmer každých smart hodiniek.
Odpovedať
Veľká spokojnosť s hodinkami Samsung Galaxy Watch 4, všetky funkcie pracujú správne, hoci, samozrejme, nemám možnosť skontrolovať to a porovnať s inými meracími prístrojmi, ale mám pocit, že meranie je správne. Funkcie sú veľmi dobré a praktické.
Odpovedať
Na modeli Apple Watch Series 7 sa mi dlhú výdrž batérie oproti predchádzajúcim modelom. Displej je väčší a jasnejší, takže naň dobre vidím aj počas slnečného dňa. Škoda, že Apple nepriniesol s týmto modelom nový health sensor, akoby človek čakal. Páči sa mi dizajn, prevedenie, farba a pekná vojensko zelená farba, ktorú som si vybral z ponúkaných modelov.
Odpovedať
Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť o pomoc pri výbere smart hodieniek. Kúpila som si už troje smart hodinky lacné, ale vzdy skončili do roka na reklamácii. Teraz by som si rada kúpila kvalitnejší cca do 200 €. Zistla som, ze pre ženu ( menšie rozmery) je veľmi malý výber hodiniek s dobrymi recenziami. Niesom športový nadšenec, tam mi stačí beh a cyklistika. Dôležitá je pre mňa výdrž batérie, najmenej 7 dni, oxytometer, upozornenie na správy, WhatsApp a identifikácia volaného, Amoled display, ochranné sklo,GPS. Nepotrebujem NFC, ale telefonovanie by bodlo, aj meranie tlaku. Veľkosť 42 mm, alebo do 1,6 palcov. Slovenčina alebo čeština v apke aj v hodinkách. Prosim o pomoc pri výbere. Ďakujem veľmi pekne. Dana
Odpovedať
Dobrý deň,
takmer všetky Vami požadované parametre spĺňajú napr. hodinky Huawei Watch GT2 Pro.
Spokojnosť s hodinkami Apple Watch SE 40 mm, boli za dobrú cenu, perfektne dopĺňajú ekosystém Apple a oproti starším modelom majú zopár vylepšení. Je to fajn pre ľudí, ktorí majú iPhone, no bežná línia (napr. Apple Watch Series 6) sa im zdá drahá. Funkcie sú super, merania presné. Negatíva nie sú žiadne.
Odpovedať
Amazfit GTS vyzerajú za tú cenu super. Troška sa mi podobajú na Apple Watch. :-) Spočiatku som mal z nich radosť, pretože baterka vydržala aj 10 dní, ale po polroku používania mi vydrží už len 4 dni, čo je podľa mňa výrazný pokles. Hodinky majú veľa praktických funkcií (napr. GPS, meranie tepu). Displej je tiež veľmi dobrý...
Odpovedať
Mám staršie hodinky Apple Watch Series 3, ale stále sú dobré, aj napriek tomu, že už majú niekoľko rokov a chýbajú im niektoré modernejšie funkcie. Hodinky ma motivujú k pohybu a kontrolujem si nimi pulz. Fungujú výborne bez akýchkoľvek zádrheľov. Sú krásne, kvalitne spracované a za dobrú cenu. Spárovanie s iPhonom je rýchle a jednoduché, plusom sú všetky potrebné notifikácie, možnosť vyberať si z množstva rôznych remienkov... Apple je Apple. :-)
Odpovedať
Hodinky ARMODD Roundz 3 majú krásny dizajn a kvalitný a pohodlný remienok. Pre mňa sú funkcie postačujúce, je tu krokomer, meranie krvného tlaku, tepu, monitoring spánku atď. Nechýba tu ani predpoveď počasia, výber z niekoľkých ciferníkov aj možnosť zvoliť si vlastnú fotku. Za mňa je super funkcia stráženie menštruácie a ovulácie. Batéria vydrží dosť dlho pri bežnom používaní. Cena je výborná, s hodinkami som maximálne spokojná.
Odpovedať
Som spokojná s lacnými hodinkami Canyon Wildberry SW-74, mám ich v peknej bledomodrej farbe, ktorá pôsobí decentne. Hodinky sú ľahučké a na ruke veľmi pohodlné. Zvládajú všetko, čo od nich požadujem - upozorňujú ma na prichádzajúce hovory a správy, rátajú kroky, merajú niekoľko športov, monitorujú spánok, merajú tep a dokonca aj okysličovanie krvi. Jediné, čo mi chýba je bezkontaktné platenie, ale aj tak som s nimi veľmi spokojná.
Odpovedať
Manželka sa veľmi teší z hodiniek Watchking M11 Pro. Funkcie sú v poriadku a stačia jej potrebám. Hodinky majú krásny elegantný ženský dizajn, výdrž batérie je pri bežnom používaní dlhá a v balení boli dva remienky (kovový a silikónový), takže si ich môže meniť podľa potreby. Nechýba zobrazovanie notifikácií, meranie športových aktivít či snímanie tepovej frekvencie. Som rád, že som týmito hodinkami urobil manželke veľkú radosť. :-)
Odpovedať
Canyon Marzipan sú pekné ženské smart hodinky. Páčia sa mi veľké čísla, výborná čitateľnosť a intuitívne ovládanie. Za tie peniaze to bola super kúpa. Remienok sa dá ľahko vymeniť. Nabíjačka je maličká s konektorom, na ktorý treba hodinky položiť. Možno by som uvítala radšej klasickú nabíjačku. Inak som s nimi spokojná, pri bežnom používaní vydrží baterka niekoľko dní.
Odpovedať
Ja mám osobne apple watch series 3 ale manžel dostal na vianoce xiaomi amazfit a obidvaja sme veľmi spokojní
Odpovedať
Ja som verná apple watch series 5
Odpovedať
Mám dobré skúsenosti s lacnými smart hodinkami, vystriedala som viaceré značky. Keďže si kupujem lacné, viem si ich obmieňať podľa nálady, alebo podľa toho, čo práve nosím. Pre mňa je najpodstatnejšia dlhá výdrž batérie a že hodinky mi ukazujú čas. Notifikácie z mobilu či počítanie krokov sú už len príjemným bonusom navyše.
Odpovedať
Sú tie apple watch naozaj také dobré? z každej strany o nich počúvam len tá cena ma odrádza
Odpovedať
@kikab cena je trochu vyššia, bohužiaľ apple si za značku dosť pridáva ale ja som spokojná. Už mám druhé apple watch
Odpovedať
Na hodinkách Samsung Galaxy Watch 3 ma zaujal krásny vzhľad, dobrá kvalita spracovania a celková odolnosť. Hodinky mi ponúkajú množstvo užitočných funkcií a chod operačného systému je plynulý, ovládanie jednoduché… Prekáža mi krátka výdrž batérie a mínusom je aj vyššia cena, ale za kvalitu sa platí.
Odpovedať
amazfit sú veľmi dobré v pomere cena/kvalita
Odpovedať
amazfit môžem odporúčiť aj ja
Odpovedať
za mňa samsung
Odpovedať
Hoci na hodinky Garmin počúvam samé chvály, ja som z nich sklamaný. Máme Garmin Venu 2S a povedal by som, že za veľa peňazí, málo muziky. Chýbajú tam základné funkcie zo smart hodiniek, napr. možnosť volať z nich. Hodinky som kúpil manželke, lebo ich chcela, ale ja by som si ich nekúpil.
Odpovedať
Dobrý deň, tiež rozmýšlam nad hodinkami. Vo výhľade mám Huawei GT 2 Pro, Watch 4 classic a Xiaomi Watch S1. S manželom chodievame na turistiku, občasné plávanie. Privítam prijatie zloženie hovoru. Platba može byt nemusí. Je lepšie mať lunetku( pohyblivé koliesko)? Je lepší dock(magnetické) alebo bezdrótové nabíjanie? Počula som že kvalitnejšie je zafírové sklíčko, je to pravda? A ako je to s výdržou pri bežnom používaní?(občasné notifikácie, hovory,) Cenovo najlepšie do 200 eur max 250. Ďakujem za všetky názory. :)
Odpovedať
Dobrý deň, sl./p. Adriana,
radi Vám s výberom pomôžeme. Čo sa týka vašich dotazov. Magnetické alebo bezdrôtové nabíjanie je v zásade o Vašej osobnej preferencii. Magnetický dock je jedným z najčastejšie využívaných spôsobov nabíjania smart hodiniek a v praxi nemá výraznejšie nedostatky, ak nerátame niektoré lacnejšie modely hodiniek, kde často robia problémy odchádzajúce magnetické konektory. Bezdrôtové magnetické nabíjanie je spravidla o niečo rýchlejšie a pohodlnejšie, no dokáže pri niektorých modeloch spraviť výraznejší rozdiel v cene. Luneta je taktiež niečo, čo závisí od individuálnych požiadaviek. Mechanická luneta niekomu ovládanie urýchľuje a možno ju preto považovať za výhodu, no ak ňou smart hodinky vybavené nie sú, nejde o žiadnu tragédiu, dotykové ovládanie je bezproblémové :-). Zafírové sklíčko je v praxi naozaj odolnejšie. Predovšetkým voči škrabancom a prípadným oderom. Rozhodne ho odporúčame, skvelou alternatívou je aj Gorilla Glass. Výdrž hodiniek závisí od kapacity batérie a spôsobu používania. Záleží od toho či budete mať zapnutý celodenný monitoring tepu, okysličenia krvi, GPS, Bluetooth - vtedy sú totiž senzory aktívne 24 hodín denne a ostatné funkcie dokážu batériu poriadne vyčerpávať. Z hodiniek, ktoré uvádzate, vychádzajúc aj z Vašich potrieb (plávanie, turistika), určite neurobíte chybu, ak sa rozhodnete pre hodinky Huawei Watch GT2 Pro (notifikácie, športové režimy aj s plávaním, skvelá výdrž v praxi okolo 10 dní - bez NFC platby). Drahšie Samsung Galaxy Watch 4 majú slušné parametre (skvelá odolnosť, NFC platby, plávanie, skvelý AMOLED displej), no vzhľadom na vaše účely Vám výdrž batérie na úrovni 1 a pol dňa nebude vyhovovať. Xiaomi Watch S1 majú výdrž okolo 8 až 10 dní, zafírové sklíčko a dokonca magnetické nabíjanie a NFC platby. Odporúčame Vám prečítať si aj našu recenziu na smart hodinky Garmin Vívoactive 4S - Gorilla Glass, športové režimy, odolnosť, výdrž na úrovni 5 až 7 dní, krásny AMOLED displej, platby Garmin Pay a kvalitný softvér hodiniek bez sekania.
Apple je Apple, ak máte iPhone o iných hodinkách ani nepremýšľajte. Mám Apple Watch Series 7 a oproti starším modelom má tento lepšiu výdrž batérie. Treba však dodať, že tá výdrž je oproti konkurencii nič moc, ale funkcie, vzhľad, použité materiály atď., to je top. Super je aj funkcia ApplePay, čiže v obchodoch môžem platiť priamo hodinkami. Tep je meraný spoľahlivo, dokonca spoľahlivejšie než v prípade Samsung hodiniek.
Odpovedať
Som rozčarovaný z hodiniek Xiaomi Mi Watch. Cena je super a displej tiež - pekný, prehľadný a dobre čitateľný aj za slnečného počasia. No… GPS nefunguje presne, rozdiel som zaznamenal aj pri behu, hodinky mi ukazujú iné hodnoty než napr. aplikácia Strava. Ďalším mínusom je, že neupozornia na stratu spojenia s mobilom, napriek tomu, že mám túto funkciu aktivovanú. Plusom je množstvo funkcií, výdrž batérie či nízka váha hodiniek.
Odpovedať
Zdravim,uz dost dlho zhanam hodinky len stale neviem ktore by boli pre mna vhodne,ide mi hlavne o zdravotne funkcie,vydrz baterie prave preto ma samsungy odradzaju,aby sa dal prijat hovor plus gps by bodlo a aby neboli prilis velke mam uzsiu ruku,a teraz babo rad....ale nie dakujem za pripadne navrhy,mobil mam samung..pekny den
Odpovedať
smart hodinky si zvažujem kúpiť tento test mi určite pomôže vybrať tie správne
Odpovedať
Dobrý deň, dajú sa spárovať hodinky Samsung s telefónom Honor9 ? Poprípade aké iné smart hodinky by ste mi poradili pre manžela, ide mi hlavne o možnost telefonovania, notifikácie a platbu hodinkami. Ďakujem.
Odpovedať
Dobrý deň, sl./p. Margarétka, mobilný telefón Honor 9 disponuje operačným systémom Android. V našom článku sa vo výbere nachádzajú smart hodinky Samsung Galaxy Watch Active 2 a takisto Samsung Galaxy Watch 3. V oboch prípadoch hodinky disponujú OS Tizen, resp. Wear OS, ktorý je kompatibilný s operačným systémom Android. V takomto prípade je teda možné tieto dve zariadenia spárovať. Ak by ste pánovi manželovi chceli vybrať hodinky vhodné na telefonovanie, s NFC funkciou (bezkontaktná platba hodinkami) a notifikáciami, vybrané hodinky Samsung Galaxy Watch 2 Active síce disponujú NFC, no platby možné nie sú, vstavaný majú reproduktor i mikrofón na telefonovanie. Samsung Galaxy Watch 3 opäť nepodporujú bezkontaktné platby (na SK nie je podporované Samsung Pay). Odporúčame Vám náš článok Najlepšie smart hodinky s NFC. Vo výbere sa nachádzajú Samsung Galaxy Watch 4 Classic, ktoré umožňujú telefonovať a podporujú i bezkontaktné platby cez NFC. To isté zvládnu i Samsung Galaxy Watch 5.